App Store Google Play

Чергове подорожчання: у Дніпрі підскочили ціни на алкоголь

16.10.2018 15:00
Чергове подорожчання: у Дніпрі підскочили ціни на алкоголь

Уряд переглянув роздрібні ціни на алкоголь. Віднині півлітрова пляшка горілки потягне на 90 гривень, стільки ж заплатять любителі шампанського. Про повідомляє Дніпроград з посиланням на 34 телеканал.

Найдешевше вино коштуватиме 42 гривні, а прихильники елітних напоїв витрачатимуть щонайменше по півсотні. 

Ані до подорожчання, ані тим більше, після - черг за алкоголем в магазинах не спостерігається, кажуть продавці. Однак ажіотаж - переважно перед вихідними і на свята. 

Цінами на алкоголь, як і на все інше - люди в основному обурені.

За рішенням уряду все спиртне подорожчає на 5-20%. Крім вина і шампанського - зросла вартість горілки, коньяку, віскі, а також бренді.

Нові роздрібні ціни на алкоголь:

Горілка (0,5 л) - 89,4 грн (на 12,4% дорожче)
Вино (0,7 л) - 42 грн (на 13,5% дорожче)
Шампанське (0,7 л) - 89 грн (на 12,4% дорожче)
Сидр (0,5 л) - 29,76 грн (на 4,6% дорожче)
Коньяк (0,5) "п'ятизірковий" - 151,7 гривні (на 9,5%)

"Вартість пляшки близько п'яти гривень, вартість інших комплектуючих - ковпачок, етикетка теж близько п'яти гривень. Один літр абсолютного спирту коштує 34 грн, з одного літра виходить п'ять пляшок горілки міцністю 40 градусів, тому сім гривень коштує сировина", - зазначив директор алкогольно-безалкогольного комбінату Сергій Іванов.

Подорожчання пов'язують зі зростанням цін на спирт, виробництво і комплектуючі. А ще в уряді переконані, нова вартість алкоголю допоможе боротися з сурогатом. Мовляв, тепер його просто відрізнити: якщо пляшка дешевше граничною ціни, не сумнівайтеся - це контрафакт.

Сурогат або контрафакт виробляють підпільно. Раніше таких виробників вираховували за запахом: якщо варять - самогон тхне навіть в під'їзді. Щоб перебити запах - колись підпалювали цибулину. Сучасні ж дистилятори, які продають в соцмережах, герметичні. І скільки не принюхуйся - а дізнатися, де варять самогон неможливо.

Нагадаємо, у Дніпрі в цьому році заборонили продаж спиртного в нічний час. Регулярно прибирають наливайки і карають адмінпротоколами любителів випити в громадських місцях.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...