App Store Google Play

Чергове подорожчання: у Дніпрі підскочили ціни на алкоголь

16.10.2018 15:00
Чергове подорожчання: у Дніпрі підскочили ціни на алкоголь

Уряд переглянув роздрібні ціни на алкоголь. Віднині півлітрова пляшка горілки потягне на 90 гривень, стільки ж заплатять любителі шампанського. Про повідомляє Дніпроград з посиланням на 34 телеканал.

Найдешевше вино коштуватиме 42 гривні, а прихильники елітних напоїв витрачатимуть щонайменше по півсотні. 

Ані до подорожчання, ані тим більше, після - черг за алкоголем в магазинах не спостерігається, кажуть продавці. Однак ажіотаж - переважно перед вихідними і на свята. 

Цінами на алкоголь, як і на все інше - люди в основному обурені.

За рішенням уряду все спиртне подорожчає на 5-20%. Крім вина і шампанського - зросла вартість горілки, коньяку, віскі, а також бренді.

Нові роздрібні ціни на алкоголь:

Горілка (0,5 л) - 89,4 грн (на 12,4% дорожче)
Вино (0,7 л) - 42 грн (на 13,5% дорожче)
Шампанське (0,7 л) - 89 грн (на 12,4% дорожче)
Сидр (0,5 л) - 29,76 грн (на 4,6% дорожче)
Коньяк (0,5) "п'ятизірковий" - 151,7 гривні (на 9,5%)

"Вартість пляшки близько п'яти гривень, вартість інших комплектуючих - ковпачок, етикетка теж близько п'яти гривень. Один літр абсолютного спирту коштує 34 грн, з одного літра виходить п'ять пляшок горілки міцністю 40 градусів, тому сім гривень коштує сировина", - зазначив директор алкогольно-безалкогольного комбінату Сергій Іванов.

Подорожчання пов'язують зі зростанням цін на спирт, виробництво і комплектуючі. А ще в уряді переконані, нова вартість алкоголю допоможе боротися з сурогатом. Мовляв, тепер його просто відрізнити: якщо пляшка дешевше граничною ціни, не сумнівайтеся - це контрафакт.

Сурогат або контрафакт виробляють підпільно. Раніше таких виробників вираховували за запахом: якщо варять - самогон тхне навіть в під'їзді. Щоб перебити запах - колись підпалювали цибулину. Сучасні ж дистилятори, які продають в соцмережах, герметичні. І скільки не принюхуйся - а дізнатися, де варять самогон неможливо.

Нагадаємо, у Дніпрі в цьому році заборонили продаж спиртного в нічний час. Регулярно прибирають наливайки і карають адмінпротоколами любителів випити в громадських місцях.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Марія СОЛОМОНОВА

Нехай нас єднає наша мова

22 квітня настало. Світ не зрушився з місця. А Україна – тим паче)Тож, життя продовжується, і нам, звісно ж, своє робити – суто українське, національне, гідне нашої нації та наших Героїв.Н...
Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...
Реакція на 30% Зеленського мене лякає набагато більше, ніж самі 30%. Люди раптово відкрили для себе, що світ набагато ширший за Фейсбук чи Ютуб. Всі раптово забули в якій країні ми живемо і яке минуле...