App Store Google Play

Нові жертви отруєння грибами в області: за десять днів кількість постраждалих зросла вдвічі

12.10.2018 12:20
Нові жертви отруєння грибами в області: за десять днів кількість постраждалих зросла вдвічі

Протягом цієї осені на території Дніпропетровської області вже зафіксовано 19 постраждалих внаслідок отруєння грибами. Всі вони отруїлися, вживаючи попередньо їстівні гриби, які зібрали у лісі. Про це сьогодні, 12 жовтня, під час прес-конференції повідомила начальник відділу санепіднагляду і організації розслідування спалахів ГУ Держспоживслужби в Дніпропетровській області Неля Полюхович, передає Дніпроград.

Зазначимо, що станом на 3 жовтня, до лікарень звернулося 9 осіб. За десять днів їхня кількість зросла вдвічі, що свідчить про різке зростання популярності "грибного промислу".

За словами фахівця, збирати дикорослі гриби взагалі не рекомендується, адже вони збирають у собі усі токсини. Відповідно, навіть попередньо їстівний гриб може містити у собі смертельну дозу токсинів. Як приклад, Неля Полюхович наводить випадок отруєння в області, коли родина отруїлася маслюками, які збирали обабіч Запорізького шосе.

“Майже після усіх випадків отруєння грибами постраждалі вказували, що збирали і вживали тільки їстівні види. Дикорослі гриби у жодному разі не рекомендується готувати та їсти, адже вони можуть містити токсичні речовини”, - зауважила Неля Полюхович.

Також вона зазначила, що найбільш небезпечним грибом є бліда поганка, яка навіть при своєчасному зверненню до медиків, у більшості випадків завдає смертельної шкоди внутрішнім органам людини.

Таким чином, під час осіннього “грибного сезону” громадянам варто задуматися чи варто ризикувати своїм життям та здоров’ям заради смачної страви з лісових грибів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Мабуть це банальні, очевидні слова, але... Сьогодні на Краснопільському кладовищі вже вдруге за тиждень провожали в останню путь воїна, який пав на російсько-українській війні. Цього разу наш сві...
Ахметов, схоже, почав мститися дніпрянам за те, що вони насмілилася відстояти своє право більше його не кредитувати!Гадаю, всі зрозуміли про що йдеться…Декілька років поспіль цей представник ук...
Дарина ТВЕРДОХЛІБ

Не водіть дітей до цирку

На арені дресирувальник у гарному вбранні, яскраве світло софітів, голосна музика. А в кутку - наляканий лев, якому наживо вирвали кігті та спиляли ікла. Білосніжні голуби злітають&nbsp...
Дарина ТВЕРДОХЛІБ

І знову про мову

Українці без російської мови - третій сорт. Володіти лише українською, і не знати жодної іншої мови, бути німим. Єдина перспектива українців в такому випадку - бути прибиральниками, доглядальника...