App Store Google Play

Нові жертви отруєння грибами в області: за десять днів кількість постраждалих зросла вдвічі

12.10.2018 12:20
Нові жертви отруєння грибами в області: за десять днів кількість постраждалих зросла вдвічі

Протягом цієї осені на території Дніпропетровської області вже зафіксовано 19 постраждалих внаслідок отруєння грибами. Всі вони отруїлися, вживаючи попередньо їстівні гриби, які зібрали у лісі. Про це сьогодні, 12 жовтня, під час прес-конференції повідомила начальник відділу санепіднагляду і організації розслідування спалахів ГУ Держспоживслужби в Дніпропетровській області Неля Полюхович, передає Дніпроград.

Зазначимо, що станом на 3 жовтня, до лікарень звернулося 9 осіб. За десять днів їхня кількість зросла вдвічі, що свідчить про різке зростання популярності "грибного промислу".

За словами фахівця, збирати дикорослі гриби взагалі не рекомендується, адже вони збирають у собі усі токсини. Відповідно, навіть попередньо їстівний гриб може містити у собі смертельну дозу токсинів. Як приклад, Неля Полюхович наводить випадок отруєння в області, коли родина отруїлася маслюками, які збирали обабіч Запорізького шосе.

“Майже після усіх випадків отруєння грибами постраждалі вказували, що збирали і вживали тільки їстівні види. Дикорослі гриби у жодному разі не рекомендується готувати та їсти, адже вони можуть містити токсичні речовини”, - зауважила Неля Полюхович.

Також вона зазначила, що найбільш небезпечним грибом є бліда поганка, яка навіть при своєчасному зверненню до медиків, у більшості випадків завдає смертельної шкоди внутрішнім органам людини.

Таким чином, під час осіннього “грибного сезону” громадянам варто задуматися чи варто ризикувати своїм життям та здоров’ям заради смачної страви з лісових грибів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...