App Store Google Play

Нові жертви отруєння грибами в області: за десять днів кількість постраждалих зросла вдвічі

12.10.2018 12:20
Нові жертви отруєння грибами в області: за десять днів кількість постраждалих зросла вдвічі

Протягом цієї осені на території Дніпропетровської області вже зафіксовано 19 постраждалих внаслідок отруєння грибами. Всі вони отруїлися, вживаючи попередньо їстівні гриби, які зібрали у лісі. Про це сьогодні, 12 жовтня, під час прес-конференції повідомила начальник відділу санепіднагляду і організації розслідування спалахів ГУ Держспоживслужби в Дніпропетровській області Неля Полюхович, передає Дніпроград.

Зазначимо, що станом на 3 жовтня, до лікарень звернулося 9 осіб. За десять днів їхня кількість зросла вдвічі, що свідчить про різке зростання популярності "грибного промислу".

За словами фахівця, збирати дикорослі гриби взагалі не рекомендується, адже вони збирають у собі усі токсини. Відповідно, навіть попередньо їстівний гриб може містити у собі смертельну дозу токсинів. Як приклад, Неля Полюхович наводить випадок отруєння в області, коли родина отруїлася маслюками, які збирали обабіч Запорізького шосе.

“Майже після усіх випадків отруєння грибами постраждалі вказували, що збирали і вживали тільки їстівні види. Дикорослі гриби у жодному разі не рекомендується готувати та їсти, адже вони можуть містити токсичні речовини”, - зауважила Неля Полюхович.

Також вона зазначила, що найбільш небезпечним грибом є бліда поганка, яка навіть при своєчасному зверненню до медиків, у більшості випадків завдає смертельної шкоди внутрішнім органам людини.

Таким чином, під час осіннього “грибного сезону” громадянам варто задуматися чи варто ризикувати своїм життям та здоров’ям заради смачної страви з лісових грибів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...
Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...