App Store Google Play

В Марганці штучно створюють борг місцевому водоканалу шляхом маніпуляцій серед населення

11.10.2018 20:00
В Марганці штучно створюють борг місцевому водоканалу шляхом маніпуляцій серед населення

Епопея навколо Марганецького водоканалу продовжується вже не перший рік. Якщо раніше заяви місцевої влади про наміри забрати водоканал у власність міста та “оптимізувати” його діяльність не сприймали серйозно та ігнорували, то наразі представники міської ради перейшли до інших методів тиску, повідомляє Дніпроград.

Серед населення проводяться інформаційні акції, спрямовані на дестабілізацію ситуації на водоканалі. Зокрема, мешканців Марганця закликають не платити за водопостачання, від чого економіка водоканалу тоне в боргах.

Наприклад, при середній сплаті населення на рівні близько 83% за даними 2017 року, за травень місяць того ж року населення сплатило лише 39,9% вартості від отриманих послуг. Саме у цей час у наших місцевих ЗМІ з’являються матеріали, в яких дискредитують роботу водоканала та його керівництва.

Загалом, за останні 4 роки заборгованість за водопостачання в Марганці зросла майже в 2 рази. Якщо конкретніше, то з 12,1 млн. грн у 2015 році до майже 22 мільйонів станом на літо 2018.

Попри це, підприємству протягом останнього року вдалося повністю розрахуватися з боргами по заробітній платі, а протягом 2017 року, враховуючи зниження надходжень у якості сплати за надавані послуги, вдалося навіть розрахуватися із боргами щодо податку на додану вартість на суму 375 тис. грн.

За словами начальника підприємства Ірини Петровенко (власне на плечі якої й лягає переведення сьогодні підприємства зі статусу напівмертвого до нового життя), уже зараз проводиться тендер на закупівлю насосного обладнання та частотних перетворювачів для якісного перекидання води до віддалених районів Марганця та Томаківського району. Окрім цього, замінено близько півкілометра аварійного трубопроводу в Томаківському районі, що загрожував підмиванню опор електромереж. Для зниження витрат по елетроенергії замінюють обладнання на третьому підйомі другого частотного перетворювача на спеціальний турбоелектродув. Уже зараз на всіх потужностях підприємства реалізуються першочергові заходи зі зниження споживання енергії для приведення витрат підприємства за комунальні послуги до нормального рівня.

Втім, якщо буде продовжуватися деструктивна політика з боку марганецької влади, то всі здобутки менеджменту водоканалу зведуться нанівець.

Нагадаємо, що у свій часу енергетичний і опалювальний колапс у Марганці стався через те, що з метою власного збагачення, представники Опозиційного блоку вирізали 50 кілометрів труб централізованої системи теплопостачання, а потім на сесії Марганецької міської ради було прийнято рішення «Про відключення від мереж централізованого теплопостачання багатоквартирних будинків, бюджетних та інших установ незалежно від форм власності, що опалюються від Центральної парокотельні та інших котелень КП «Марганецьтепломережа». Місцевих жителів не ознайомили з рішенням і не пояснили, що очікує на них за умови його ухвалення.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...
Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...
Ось і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...