App Store Google Play

Стоп стражданням: як на Дніпропетровщині допомагають невиліковно хворим

11.10.2018 13:20
Стоп стражданням: як на Дніпропетровщині допомагають невиліковно хворим

Щорічно в другу суботу жовтня відзначають Всесвітній день хоспісної і паліативної допомоги. Мета заходів — підвищувати інформованість серед громадськості про проблеми паліативної допомоги, яких в Україні чимало. Сьогодні, 11 жовтня, головний позаштатний спеціаліст з паліативної та хоспісної допомоги департаменту охорони здоров’я ДніпроОДА Юрій Криничний розповів, як на Дніпропетровщині надають паліативну допомогу невиліковно хворим, передає Дніпроград. 

На  Дніпропетровщині паліативної допомоги потребують близько п'яти тисяч пацієнтів, з них майже тисяча - дніпряни. Кожний четвертий з больовим синдромом, а в 90% - це онкохворі. 

"Паліативна допомога є комплексом медичних, соціальних, психологічних та духовних заходів, спрямованих на покращення якості життя пацієнтів, які мають невиліковну хворобу та обмежений прогноз життя, а також членів їхніх сімей. Головні завдання паліативної допомоги - позбавлення від болю, усунення або зменшення розладів життєдіяльності та інших важких проявів хвороби. До таких пацієнтів відносяться люди похилого віку та особи з такими невиліковними хворобами як СНІД, туберкульоз, серцево- та церебро-судинні захворювання, цукровий діабет, хвороба Альцгеймера тощо. Хоспісна допомога цим пацієнтам надається або на дому, або стаціонарно в медичних закладах", - розповів Криничний.

Юрій Криничний розповів, що наразі в області розроблена програма паліативної допомоги, яка фінансується із бюджетних коштів. 

"Паліативно хворий зазвичай має інвалідність, тому вони отримують певні виплати. Також за бюджетні кошти закуповують різні засоби особистої гігієні та медичні препарати. Окрім того надається психологічна допомога. Бувають окремі випадки, коли у хворого немає коштів на сильні знеболювання, адже наприклад морфін за п'ять років з 8 грн виросла до 50-60 грн за ампулу. Деяким хворим потрібно по чотири-п'ять ампул на день. В таких випадках ми вирішуємо питання індивідуально. До мене щодня звертаються п'ять-шість осіб", - розповів Криничний.

Зазначимо, що на п'ять тисяч невиліковно хворих а області при звичайних лікарнях функціонує 102 хоспісних ліжка. Наразі у Дніпрі будують перший в області паліативний центр. Заклад відкриють у 2019-му. Центр розрахований на 20 одномісних та 13 двомісних кімнат.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Перша стадія «Заперечення».Людина, яка все життя прожила в парадигмі радянської «Дніпропетровщини» природно відмовляється сприймати будь-які зміни в назві області. На цій стаді...
Хочу дати кілька ненав'язливих порад водіям, які десь щось почули про дію знаку "зелена стрілка" (мал.1) на регульованих перехрестях, але до кінця в темі не розібралися.Перед тим як під'їхати до автів...
Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...