App Store Google Play

Стоп стражданням: як на Дніпропетровщині допомагають невиліковно хворим

11.10.2018 13:20
Стоп стражданням: як на Дніпропетровщині допомагають невиліковно хворим

Щорічно в другу суботу жовтня відзначають Всесвітній день хоспісної і паліативної допомоги. Мета заходів — підвищувати інформованість серед громадськості про проблеми паліативної допомоги, яких в Україні чимало. Сьогодні, 11 жовтня, головний позаштатний спеціаліст з паліативної та хоспісної допомоги департаменту охорони здоров’я ДніпроОДА Юрій Криничний розповів, як на Дніпропетровщині надають паліативну допомогу невиліковно хворим, передає Дніпроград. 

На  Дніпропетровщині паліативної допомоги потребують близько п'яти тисяч пацієнтів, з них майже тисяча - дніпряни. Кожний четвертий з больовим синдромом, а в 90% - це онкохворі. 

"Паліативна допомога є комплексом медичних, соціальних, психологічних та духовних заходів, спрямованих на покращення якості життя пацієнтів, які мають невиліковну хворобу та обмежений прогноз життя, а також членів їхніх сімей. Головні завдання паліативної допомоги - позбавлення від болю, усунення або зменшення розладів життєдіяльності та інших важких проявів хвороби. До таких пацієнтів відносяться люди похилого віку та особи з такими невиліковними хворобами як СНІД, туберкульоз, серцево- та церебро-судинні захворювання, цукровий діабет, хвороба Альцгеймера тощо. Хоспісна допомога цим пацієнтам надається або на дому, або стаціонарно в медичних закладах", - розповів Криничний.

Юрій Криничний розповів, що наразі в області розроблена програма паліативної допомоги, яка фінансується із бюджетних коштів. 

"Паліативно хворий зазвичай має інвалідність, тому вони отримують певні виплати. Також за бюджетні кошти закуповують різні засоби особистої гігієні та медичні препарати. Окрім того надається психологічна допомога. Бувають окремі випадки, коли у хворого немає коштів на сильні знеболювання, адже наприклад морфін за п'ять років з 8 грн виросла до 50-60 грн за ампулу. Деяким хворим потрібно по чотири-п'ять ампул на день. В таких випадках ми вирішуємо питання індивідуально. До мене щодня звертаються п'ять-шість осіб", - розповів Криничний.

Зазначимо, що на п'ять тисяч невиліковно хворих а області при звичайних лікарнях функціонує 102 хоспісних ліжка. Наразі у Дніпрі будують перший в області паліативний центр. Заклад відкриють у 2019-му. Центр розрахований на 20 одномісних та 13 двомісних кімнат.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...
Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...