App Store Google Play

Батькіщина гуртом і вроздріб: ціна президентських амбіцій Тимошенко

11.10.2018 14:00
Батькіщина гуртом і вроздріб: ціна президентських амбіцій Тимошенко

В партії кандидата в президенти Юлії Тимошенко – скандал. Голова Мелітопольської «Батьківщини» Марина Сажнєва опублікувала відкриту заяву про те, що Мелітопольське відділення «Батьківщини»… продали. Причому «покупцем» виявився одіозний запорізький депутат Євгеній Балицький – керівник Мелітопольської організації «Опозиційного блоку».

Балицький відзначився своєю сепаратистською позицією, має родичів в «керівництві» так званої «ЛНР», голосував за сумнозвісні «закони 16 січня», відвідує окупований Крим і навіть має там бізнес – за даними ЗМІ це придбаний у 2017 році родиною нардепа ресторан. В Києві Балицький неодноразово був помічений на «кнопкодавстві» у Верховній Раді, а коли журналісти заскочили обранця на гарячому – він нахабно показав фотографу середній палець.

Історія зі зближенням «Батьківщини» з місцевим «Опоблоком» в Мелітополі  почалася ще у липні, коли члени бюро Мелітопольської міської організації «Батьківщини» опублікували відкрите звернення до Юлії Тимошенко в якому повідомили, що Євгеній Балицький ретельно «поговоривши» з керівництвом Запорізької обласної організації ВО «Батьківщина», проштовхнув у голови виборчого штабу Мелітопольського виборчого округу голову Мирненської ОТГ Юрія Радькова. Вже тоді вірні прихильники Тимошенко почали підозрювати, що «Батьківщина» перетворюється на сателіта «Опозиційного блоку». Активісти повідомляли, що обійшлося це призначення Балицькому недорого – лише $4000.

Шоковані партійці не йняли віри, що це призначення здійснене з відома лідерки «Батькіщини» і у відчаї написали їй листа. Втім, Юлія Володимиріна  звернення своїх багаторічних соратників проігнорувала, а колишні регіонали дедалі активніше взялися за керівництво  партійним осередком. Не звернули уваги на крик душі мелітопольців і інші функціонери з верхівки «Батьківщини», тож патріотам нічого не залишилось, як вийти з лав партії, якій деякі з них віддали більше 13 років.

«Лідер сказав – продано! Значить, продано! Великі амбіції Тимошенко вкупі з усвідомлення того, що шанс здобути президентське крісло – останній, надихнув її на зраду – по-іншому назвати це не можу»» - йдеться в заяві Сажнєвої.

Злигання з «Опоблоком» - не новина для батьківщинців. Згадаймо наміри Тимошенко утворити в 2009 році коаліцію з тоді ще «Партією Регіонів» - так звану «ПРіБЮТ». Тоді плани лідерки «Батьківщини» не здійснились через неабиякий розголос, втім цілком ймовірно, що Тимошенко ризикне таки вдатись до цієї авантюри заради отримання влади, нехай навіть ціною втрати своїх вірних прихильників.

Співпраця з екс-регіоналами вже після Революції Гідності не припинялась. Так  26 липня 2016 року у Харкові майже сотня активістів ВО «Батьківщина» демонстративно спалили свої партійні квітки і заявили про вихід з партії. Пояснили свій вчинок вони «небаченим цинізмом та тісною співпрацею представників «Батькіщини» та «Опоблоку» на липневих довиборах депутаті. Тоді представники окружної комісії від Батьківщини  спільно з представниками Опоблоку зривали засідання окружкому з підрахунку голосів.

На Дніпропетровщині «Батьківщина» також не цурається співпраці з впливовими регіоналами.  На місцевих виборах у 2015 році в Кривому Розі за списками очолюваної Тимошенко партії до міськради пройшла низка депутатів під орудою куми Олександра Вілкула Ольги Бабенко. Фракція одразу почала активну співпрацю з місцевим «Опоблоком», за що отримала від міської влади низку «плюшок» у вигляді ласих підрядів.

Зрештою, керівництво «Батьківщини» відреагувало на скандальну поведінку своїх криворізьких депутатів , і навіть на партійному з’їзді виключило перевертнів з партії та здійснило спробу позбавити їх мандатів. Ті, звісно, відмовились добровільно залишити міськраду, створивши власну депутатську групу «За рідне місто». Надані до теркомісії активістами підписні листи про відкликання зрадників таємниче зникли а сама справа зав’язла глибоко в судових кабінетах.

Голову криворізького партосередку Ольгу Бабенко було змінено на «кризового менеджера» Олександра Рябеко, який, між тим, має дружні стосунки з обома Вілкулами, Іваном Ступаком, Загідом Красновим та іншими одіозними особистостями.

Втім, Ольга Бабенко недовго залишалась в опалі. Вже восени 2017 року на черговому партійному з’їзді  членство Ольги Бабенко, Михайла Карого і Геннадія Черствого було поновлено. І в листопаді на засіданні сесії криворізького міської ради депутатська група "За рідне місто" знову стала "Батьківщиною".

Її головою, звісно, стала та ж сама Ольга Бабенко, і «батьківщинці» як і раніше стали голосувати в унісон з "Оппоблоком".

В соцмережі криворізькі активісти назвали таку  політичну рокіровку "перемогою в номінації  «Політичний цинізм року». Втім, розрахунок Тимошенко в цій ситуації є очевидним: Кривий Ріг дає «Батьківщині» традиційно мало голосів, тож наявність в партійній структурі впливової, харизматичної і грошовитої  Бабенко зможе небияк стати Юлії Володимирвіні в пригоді на майбутніх виборах.

Обласний центр теж задніх не пасе. В 2015 році на виборах до ВР у Дніпрі представники місцевої «Батьківщини» також активно співпрацювали з опоблоківцями, підіграючи останнім в окружній комісії. А у 2016 році, під час довиборів по 27 округу в надзвичайно брудній виборчій кампанії «Батьківщина»  висунула нейтральну і відверто слабку кандидатуру – Тетяну Корнійчук. Водночас, заступником голови окружкому за квотою партії Юлії Володимирівни став Андрій Баско  - за даними ЗМІ права рука Загіда Краснова. Взагалі обласний осередок «Батьківщини», як і Олександр Вілкул, тоді фактично підтримував Краснова, однак попри всі намагання останній у конкурентній боротьбі поступився  ставлениці БПП Тетяні Ричковій.

Загід Краснов, якого дніпряни жартома називають «вічним кандидатом», попри «політичну гнучкість»,  за свою доволі тривалу політичну кар’єру так і не спромігся отримати мандат вище депутата міської ради: спроби сісти в крісло мера Дніпра або депутата ВР з тріском провалювались. За роки своєї політичної діяльності він встиг побути і «директором міськради», сколотивши чималий капітал від земельних оборудок за співпраці з Партією Регіонів, КПУ та ПСПУ, і «демократом» нашоукраїнцем, і лідером фракції «Громада» в міськраді, і очільником штабу Сергія Тігіпко в Дніпропетровській області, і активістом «Українського вибору» Медвечука, і навіть двічі - батьківщинцем.  Саме до «Батькіщини» наразі і прихилився політик з чималим послужним списком. Чечелівська організація партії вже оголосила про «поєднання однодумців» і оприлюднила на офіційній сторінці в Фейсбук спільну з Красновим світлину та тлі банера з фірмовим бютівським серцем. Вочевидь, Краснов має намір допомогти Юлії Володимирівні стати президентом а в нагороду отримати  принциповий для себе 25 округ, на якому він у 2015 незначно поступився Максиму Курячому – вихідцеві з «Батьківщини», який свого часу залишив партію заради більш перспективного БПП. Тож 25 округ є так само принциповим і для дніпровської «Батьківщини», яка з задоволенням дасть ляща зраднику.

 

В 2017 році нечисленна фракція «Батьківщини» в Шевченківській райраді Дніпра долучилась до організованого  представниками Опоблоку та Громадської сили перевороту. Тоді антидемократична більшість за активної підтримки батьківщинців зняла з посади голову районної ради, представника партії «Укроп». За зраду демократичної коаліції керівник Шевченківської організації ВО «Батьківщина» Владислав Резворович отримав посаду заступника голови районної ради, а фракція на кожній сесії слухняно і чемно підіймає руки одностайно з заснованою на базі Опоблоку «широкою коаліцією». Основною чеснотою новоспеченого чиновника Резворовича є те, що він є чоловіком онуки Антоніни Ульяхіної і саме його, подейкують в кулуарах партії, готують на посаду керівника міської, а згодом і обласної партійної організації.

Активісти обласного осередку до публічних заяв проти підкилимних договорняків і співпраці з опоблоківцями наразі не вдаються – за роки керівництва обласною організацією  тітка Тимошенко Антоніна Ульяхіна ретельно підібрала та обробила актив, запопадливо витиснувши з партійних структур занадто принципових функціонерів. Влітку в мережі Інтернет з’явився анонімний лист-звернення активістів дніпропетровської організації «Батьківщини» до Юлії Тимошенко, в якому активісти інкогніто розповіли про оборудки обласного керівництва партії та закликали лідера партії провести перевірку  фінансової та господарської діяльності організації, позапланову конференцію з попередніми праймеріз на посаду голови обласного осередку, позбавитись зрадників і пристосуванців і не допустити до впливу на парторганізацію одіозних політиків, зокрема і Загіда Краснова. Жодної реакції керівництва партії ані в інтернет-просторі, ні у ЗМІ не надійшло.

Термін, який партійці дали Тимошенко для наведення ладу в обласному осередку, сплив першого вересня. З огляду на відсутність реакції та представлення широкому загалу союзника на майбутніх виборах – Загіда Краснова – лідер партії не почула крик відчаю дніпрян так само, як не почула і активістів в Мелітополі. Або не схотіла, що видається значно більш правдоподібним, адже задля здійснення  мрії свого життя – президентського крісла, Юлія Володимирівна готова поставити на кін все і всіх: не лише репутацію своєї партії,  але,  якщо доведеться, і всю Україну.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...
Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...