App Store Google Play

Дніпровський інструктор з водіння виграв тендер Укрзалізниці на 1,5 мільярди

10.10.2018 08:00
Дніпровський інструктор з водіння виграв тендер Укрзалізниці на 1,5 мільярди

Філія «Центр забезпечення виробництва» Укрзалізниці оприлюднила повідомлення про намір укласти 3 договори з ТОВ «Фірма «Фідея» на постачання 45 тисяч тон дизельного палива. Загальна сума контракту складає 1 412 мільйонів гривень. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на "ZBK.ua"

Конкурентами «Фідеї» в тендерах стали «Окко-Контракт», «Анвітрейд», «Торговий дім Сокар Україна» та «Нафтотрейд-Капітал».

В одному з тендерів «Фідея» запропонувала ціну на 15 мільйонів дешевше ніж пропозиція найближчого конкурента. 

Загалом же середня ціна дизпалива за результатами закупівель склала 31 378 грн. за тону, що на 3% дешевше за ціну на оптовому ринку України.

Це перший випадок протягом року, коли Укрзалізниця може закупити паливо дешевше за ринкові ціни. В попередніх тендерах ціна дизпалива для УЗ була в середньому на 3% вище від ринкової.

ТОВ «Фідея» зі статутним капіталом в 1000 грн. було зареєстроване в березні 2017 року. Наприкінці минулого року фірму перереєстрували на нового власника і після цього ТОВ «Фідея» почала активно перемагати тендерах Міноборони на майже мільярд гривень.

Офіційно фірма зареєстрована в Дніпрі, в житловій 5-типоверхівці по вулиці Андрія Фабра 1А.

 

Власником і директором компанії до вересня цього року була Юлія Шведченко, яка за даними проекту «Викривач» насправді продає одяг і працює інструктором з водіння. На питання журналістів про «Фідею» вона не відповіла і порадила звертатися до її юристів.

Таким чином новий постачальник УЗ очевидно використовує фіктивних власників і місце реєстрації, що у сумі з мінімальним статутним капіталом не формує гарної репутації.

ЗМІ пов’язують «Фідею» з наближеними особами до депутата Грановського. Попередньо з цим же нардепом пов’язували ТОВ «Трейд Коммодіті», ТОВ «Август Пром» та ТОВ «Торум», кожне з яких вигравало мільярдні контракти в тендерах Укрзалізниці і Міністерства оборони. Що характерно – всі ці фірми були зареєстровані в житлових багатоповерхівках.

В тендерах Укрзалізниці ТОВ «Фідея» вказало перелік виробників продукції з кількох десятків заводів, здебільшого з Росії.

За даними директора «Консалтингової групи А-95» секрет низьких цін фірм з оточення депутата Грановського полягає в змішуванні дизпалива з низькоякісним гасом, акцизні збори на який в 5 разів менші ніж на дизельне паливо. При цьому вартість обох видів палива на європейському ринку майже є ідентичною, що забезпечує додаткову економію постачальника на сплаті акцизних зборів.

В масштабах мільярдних закупівель мова може йти про сотні мільйонів гривень щороку. При цьому залишаються питання щодо якості палива, яке постачається на підприємства Міністерства оборони та Укрзалізниці.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...
Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...