App Store Google Play

У Дніпрі кілька десятків онкохворих беруть участь у дослідженнях нової методики лікування раку

08.10.2018 12:40
У Дніпрі кілька десятків онкохворих беруть участь у дослідженнях нової методики лікування раку

У Дніпрі онкохворі беруть участь у дослідженнях нової методики лікування раку, за яку двоє вчених цьогоріч отримали Нобелівську премію з фізіології та медицини. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на ТСН.

Імунна система, як сканер для клітин - пропускає своїх, атакує чужих. Тож чому вона не бачить ворожі пухлини? 

Зірвати маскування з ворожих клітин та зняти з гальм імунну систему - ось у цьому є відкриття Джеймса Еллісона та Тасуку Хондзьо. Медикаменти роблять пухлину видимою, тож організм починає сам боротися з нею.

"Клітини імунної системи можуть знижувати цю пухлину, таким чином вони діють на пухлинні клітини не впливаючи токсично на здоров'я", - зазначив завідувач кафедри онкології Дніпровської медакадемії Ігор Бондаренко.

Імунотерапію нині випробовують 70 онкохворих у міській лікарні Дніпра.

"На прийом до мене приходили здорові чоловіки, ще у розквіті, з четвертою стадією раку легенів і через три місяці, нажаль, йшли у другий світ. Нині можливості абсолютно вражаючі", - розповіла завідувачка відділення центру клінічних досліджень Наталя Уржумова. 

У лабораторії центру коштом фармкомпаній працює обладнання, що аналізує кров із неймовірною точністю, бо імунне лікування це вкрай індивідуальна технологія (одному - підійде, а іншому нашкодить).

Зразки онкохворих учасників клінічних досліджень відправляють щодня по всьому світу.

Дозу та схему лікування підбирають індивідуально для кожного пацієнта. Лікування одного хворого обходиться у 200 тисяч гривень за один місяць.

Усі клінічні випробування в Україні схвалює МОЗ. Понад три чверті – це саме міжнародні дослідження препаратів. Більшість – проти онкологічних хвороб. Усі хворі на рак дорослі в Україні можуть отримати доступ до безкоштовного лікування за сучасними технологіями, кажуть керівники клінічних досліджень у Дніпрі. Але визнають: не всі лікарі до такого готові. Бо старі схеми їм вигідніші.

"Для цього слід щоб лікарі об'єдналися, вчили англійську мову, вивчали технологію управління дослідженнями і етично підходили до пацієнта. Податки платили правильно і все це робили чесно. Тоді міжнародні компанії точні прийдуть", - додав Ігор Бондаренко.

Імунотерапія не панацея, визнають керівники клінічних досліджень. Не всім пацієнтам підходить, іноді побічні ефекти. Нові препарати ще потребують подальших ретельних досліджень, але результати вже засвідчили - тривалість життя та його якість у пацієнтів ліпшає.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...