App Store Google Play

У Дніпрі кілька десятків онкохворих беруть участь у дослідженнях нової методики лікування раку

08.10.2018 12:40
У Дніпрі кілька десятків онкохворих беруть участь у дослідженнях нової методики лікування раку

У Дніпрі онкохворі беруть участь у дослідженнях нової методики лікування раку, за яку двоє вчених цьогоріч отримали Нобелівську премію з фізіології та медицини. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на ТСН.

Імунна система, як сканер для клітин - пропускає своїх, атакує чужих. Тож чому вона не бачить ворожі пухлини? 

Зірвати маскування з ворожих клітин та зняти з гальм імунну систему - ось у цьому є відкриття Джеймса Еллісона та Тасуку Хондзьо. Медикаменти роблять пухлину видимою, тож організм починає сам боротися з нею.

"Клітини імунної системи можуть знижувати цю пухлину, таким чином вони діють на пухлинні клітини не впливаючи токсично на здоров'я", - зазначив завідувач кафедри онкології Дніпровської медакадемії Ігор Бондаренко.

Імунотерапію нині випробовують 70 онкохворих у міській лікарні Дніпра.

"На прийом до мене приходили здорові чоловіки, ще у розквіті, з четвертою стадією раку легенів і через три місяці, нажаль, йшли у другий світ. Нині можливості абсолютно вражаючі", - розповіла завідувачка відділення центру клінічних досліджень Наталя Уржумова. 

У лабораторії центру коштом фармкомпаній працює обладнання, що аналізує кров із неймовірною точністю, бо імунне лікування це вкрай індивідуальна технологія (одному - підійде, а іншому нашкодить).

Зразки онкохворих учасників клінічних досліджень відправляють щодня по всьому світу.

Дозу та схему лікування підбирають індивідуально для кожного пацієнта. Лікування одного хворого обходиться у 200 тисяч гривень за один місяць.

Усі клінічні випробування в Україні схвалює МОЗ. Понад три чверті – це саме міжнародні дослідження препаратів. Більшість – проти онкологічних хвороб. Усі хворі на рак дорослі в Україні можуть отримати доступ до безкоштовного лікування за сучасними технологіями, кажуть керівники клінічних досліджень у Дніпрі. Але визнають: не всі лікарі до такого готові. Бо старі схеми їм вигідніші.

"Для цього слід щоб лікарі об'єдналися, вчили англійську мову, вивчали технологію управління дослідженнями і етично підходили до пацієнта. Податки платили правильно і все це робили чесно. Тоді міжнародні компанії точні прийдуть", - додав Ігор Бондаренко.

Імунотерапія не панацея, визнають керівники клінічних досліджень. Не всім пацієнтам підходить, іноді побічні ефекти. Нові препарати ще потребують подальших ретельних досліджень, але результати вже засвідчили - тривалість життя та його якість у пацієнтів ліпшає.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...
Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...
Ось і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...