App Store Google Play

Вже понад 800 особливих дітей навчаються в школах Січеславщини

06.10.2018 11:15
Вже понад 800 особливих дітей навчаються в школах Січеславщини

Вже понад 800 особливих дітей навчаються в загальноосвітніх школах Дніпропетровщини – втричі більше, ніж три роки тому. Аби отримувати знання їм було комфортно, в школах області відкрили 120 ресурсних кімнат і медіатек. Про враження дітей від занять у таких інклюзивних осередках дізналася дружина Президента України Марина Порошенко. Вона особисто побувала в кількох дніпровських школах. 

«Дніпропетровщина – в лідерах із впровадження інклюзивної освіти. Але цю ініціативу активно підтримала вся Україна. Вже 12 тис. особливих дітей вийшли із соціальної ізоляції і змогли сісти за шкільні парти разом з однолітками. А головне – отримали можливість впевнено дивитися у майбутнє, – зазначила перша леді країни Марина Порошенко. – Кожен вчитель, який працює в інклюзивному класі, примножує добро у світі. Він виховує у дітях відчуття гуманності, підтримки одне одного, солідарності».  

На Дніпропетровщині нині 255 інклюзивних шкіл – там навчаються понад 800 дітей з особливими потребами. Вже другий рік поспіль для розвитку особливих дітей в школах області відкриваються ресурсні кімнати і медіатеки.

Сучасний освітній простір з’явився і в дніпровській школі №6.

«В нашій школі навчається понад 800 дітей, з них 12 – з особливими потребами. З ними працюють логопеди,  психологи, дефектологи, спеціалісти з лікувальної фізкультури. Особливо учні люблять займатися в ресурсній кімнаті та медіатеці. Це вільний простір для спілкування всіх дітей без виключень. Також, наші вихованці можуть покращувати там побутові та соціальні навички», – зазначила директор середньої загальноосвітньої школи №6 Людмила Морокко.

В медіатеці – зручні яскраві меблі, багато книг та іграшок. В ресурсній кімнаті з особливими дітками займаються корекційні спеціалісти. Є необхідна сучасна техніка. 

В ресурсній кімнаті діти можуть ще й зробити чай на міні-кухні або млинці. Власноруч приготованими смаколиками діти похизувались перед першою леді Мариною Порошенко. 

В інклюзивному класі навчається Тимофій Лисенко.

«Ми займаємось за комп’ютерами, слухаємо різні правила. Коли я виросту, хочу стати диспетчером локомотивного депо. Для цього я вступлю до залізничного коледжу, – поділився учень інклюзивного класу Тимофій Лисенко. - В медіатеці є іграшкові автомобілі та лего. Мені там подобається. Під час перерви граємо тут разом із друзями».

Медіатека і ресурсна кімната – і в дніпровській школі №142.

«Такі класи дуже важливі. В особливих дітей з’являється своєрідна зона розвантаження. Адже їм потрібен час, щоб адаптуватися до завантаженого шкільного розпорядку. Очевидні позитивні зміни і для звичайних дітей – вони вчаться поважати всіх людей та бути тактовними», – сказала мама особливого учня Марина Лисенко.

Медіатека з’явилась тут влітку 2017-го. Ресурсна кімната – цьогоріч. Всюди яскраві кольори.

Інклюзивний простір на Дніпропетровщині створюють за соціальною програмою голови Фонду Порошенка, дружини Президента України Марини Порошенко.

Перша леді також завітала до Дніпропетровського навчально-реабілітаційного центру №10. Тут навчаються діти із вадами слуху. Завдяки праці педагогів, старанню батьків і дітей, чимало вихованців закладу -чемпіони паралімпійських та дефлімпійських ігор. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...
Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...