App Store Google Play

У Дніпрі обговорили проблеми переселенців

05.10.2018 17:40
У Дніпрі обговорили проблеми переселенців

Сьогодні, 5 жовтня, у правовому клуб "PRAVOKATOR" правозахисники разом із переселенцями обговорили проблемні питання захисту прав внутрішньо переміщених осіб в Україні. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Правозахисна група "СІЧ" зустрілася разом із вимушеними переселенцями аби обговорити найбільш актуальні проблеми, з якими вони зіштовхуються та шляхи правового захисту осіб, які зазнали негативних наслідків збройного конфлікту.

«Із громадянами, які постраждали внаслідок бойових дій та були вимушені покинути своє житло та переїхати до інших міст України, ми працюємо з початку війни на Сході країни. Щодня на дорозі цих людей трапляється безліч проблем, адже їм довелося покинути звичне життя, чимало з них втратили роботу, соціальні зв’язки та майно. У різноманітних життєвих ситуаціях їм допомагають наші юристи. На жаль за чотири роки в Україні не з’явилося жодної державної стратегії соціально-правового захисту внутрішніх переселенців, а законопроекти, які пропонують правозахисники, покриваються пилом», - зазначила правозахисниця Наталя Кожина.

Питання із житлом та відсутність роботи – це головні проблеми, з якими стикаються вимушені переселенці в нашій області. Відтак колишня мешканка Донеччини Тетяна Реутська, яка вже другий рік проживає у гуртожитку в місті Синельниково розповіла, що соціальних виплат наразі не вистачає аби оплатити комунальні послуги.

«За освітою я вчитель молодших класів. Коли переїхала до Дніпропетровщини працювала двірником. Проте у 2017 році мені зробили операцію, і тепер за станом здоров’я не працюю. За гуртожиток, в якому проживаю, на місяць вимагаються платити 2 – 2,5 тис грн. Звичайно, таких грошей я не маю. За допомогою звернулися до правозахисників», - розповіла Тетяна Реутська.

Також є випадки, коли переселенцям відмовляють у соцвиплатах через те, що їхні міста та села не були внесені у списки окупованих. Окрім того, внутрішньо переміщеним особам часто відмовляють у субсидіях.

Зазначимо, подібні зустрічі проведуть активісти у Краматорську, Харкові та Херсоні, після чого у Києві відбудеться Всеукраїнський форум вимушених переселенців та осіб, які зазнали негативних наслідків збройного конфлікту за участю експертів Української Гельсінської Спілки з прав людини та ГО «Український інституту з прав людини».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ахметов, схоже, почав мститися дніпрянам за те, що вони насмілилася відстояти своє право більше його не кредитувати!Гадаю, всі зрозуміли про що йдеться…Декілька років поспіль цей представник ук...
Дарина ТВЕРДОХЛІБ

Не водіть дітей до цирку

На арені дресирувальник у гарному вбранні, яскраве світло софітів, голосна музика. А в кутку - наляканий лев, якому наживо вирвали кігті та спиляли ікла. Білосніжні голуби злітають&nbsp...
Дарина ТВЕРДОХЛІБ

І знову про мову

Українці без російської мови - третій сорт. Володіти лише українською, і не знати жодної іншої мови, бути німим. Єдина перспектива українців в такому випадку - бути прибиральниками, доглядальника...
Теперішня передвиборча кампанія в Україні - це дно, відстій, колупання у брудній білизні, розкол. А люди, яких я, наприклад, вважав цілком при здоровому ґлузді, під впливом потоків брехні, наклепів, в...