App Store Google Play

Марина Порошенко відкрила у Петриківці Інклюзивно-ресурсний центр

05.10.2018 15:00
Марина Порошенко відкрила у Петриківці Інклюзивно-ресурсний центр

У щойно реконструйованій Петриківській початковій школі створили Інклюзивно-ресурсний центр. У ньому є все необхідне для розвитку особливих дітей – від сучасного обладнання до висококласних фахівців. Урочисто відкрила новий осередок інклюзивної освіти дружина Президента України Марина Порошенко. 

«Дніпропетровська область одна з перших приєдналася до нашого проекту інклюзивної освіти в Україні. За цей час вона показала вражаючі результати. У регіоні вже відкрито 255 інклюзивних шкіл, в яких навчається 800 дітей з особливими потребами. Розуміємо, що це не просто слова, а реальні зміни. Сьогодні ми відкривали 22-й Інклюзивно-ресурсний центр в області. І найбільша вдячність за це – щасливі очі дітей та їхніх батьків. Думаю, це надає їм впевненості в майбутньому їхніх дітей», - сказала перша леді країни Марина Порошенко. 

Інклюзивно-ресурсний центр облаштували у будівлі колишніх майстерень Петриківської школи. Там  створили всі умови, аби особливі хлопчики та дівчата не відчували жодних обмежень. На вході – пандуси, широкі двері, всередині немає порогів, у вбиральнях – поручні і «кнопки виклику». Підійматиме настрій дітлахів яскравий дизайн.

«Облаштовуючи Центр, вклали в нього всю душу. Спеціально розробили емблему закладу, яку на стіні зобразила талановита місцева художниця. На емблемі – люди, які тримаються за руки, та стрічки з петриківським розписом, - розповіла  директор Інклюзивно-ресурсного центру Наталія Шевченко. – У коридорі створили міні-галерею з дитячих малюнків». 

У Центрі є зони для індивідуальних та групових занять. У ресурсній кімнаті діти здобуватимуть побутові навички та гратимуть у розвиваючі ігри. Покращувати фізичний стан вони зможуть у залі лікувальної фізкультури. Там розмістили й інтерактивну підлогу.

«Проектор на стелі показує зображення на підлогу. Коли дитина торкається віртуального килиму, він наче оживає – змінюється зображення, з’являються звукові ефекти. Малеча може зіграти у м’яча на футбольному полі або пройтися берегом моря, слухаючи шум води – загалом доступні понад 90 сюжетів. За допомогою інтерактивної підлоги діти розвиватимуть логіку, пізнаватимуть нові слова або вчитимуться рахувати», - пояснила Наталія Шевченко. 

В Інклюзивно-ресурсному центрі навчатимуться діти від 2 до 18 років. Для них – індивідуальна програма занять із психологом та логопедом.

«Син Дмитро хворий на цукровий діабет, тому йому потрібна фізкультура. Разом з усіма в класі він займатися не може – великі навантаження. А в цьому Центрі спеціальні заняття та обладнання. Нам тут дуже подобається», - сказала мама учня Інклюзивно-ресурсного центру Ірина Захорульська.

Звернутися за допомогою можуть і батьки – їм надаватимуть психологічні консультації, поради щодо самостійних занять із дітьми.

«Зараз в школах Дніпропетровщини навчається у три рази більше особливих дітей, ніж три роки тому. Цей результат надихає нас на втілення нових інклюзивних проектів, - зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко. – Ми кардинально змінюємо школи по всій області – робимо їх безбар’єрними, оснащуємо пандусами та підйомниками. А ще відкриваємо медіатеки та ресурсні кімнати – нині в регіоні їх вже 120». 

«Перший Інклюзивно-ресурсний центр в Україні відкрили у 2017-му на базі Солонянської школи. Нині створюємо такі по всій області, - повідомив радник голови Дніпропетровської ОДА Юрій Голик – Вони покликані допомогти особливим дітям соціалізуватися. Адже дуже важливо, щоб вони не відчували себе забутими, спілкувалися, вели звичне життя, незважаючи на проблеми зі здоров’ям».  

Створення на Дніпропетровщині освітнього середовища для особливих дітей – частина соціальної програми голови Фонду Порошенка, дружини Президента України Марини Порошенко.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...
Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...