App Store Google Play

Філатов збирає підписи «за аеропорт» з підневільних бюджетників

05.10.2018 12:00
Філатов збирає підписи «за аеропорт» з підневільних бюджетників

У міській раді Дніпра вже тиждень активно агітують за підписання електронної петиції до Президента з вимогою збудувати у передмісті обласного центру аеропорт. Чи не щодня чиновники звітують про надзвичайну активність з підписання заклику до Петра Порошенко. Втім, ця активність грунтується не на щирому бажанні дніпрян і не авторитеті міського голови, від імені якого у соцмережі поширено зворушливий заклик, а на банальному наказі. На підписання петиції «нагнули» підлеглих мерії, а також решту бюджетників -  працівників комунальних підприємств та закладів. Чисельність чиновників, як відомо, за каденцію Філатова значно зросла, тож не дивно, що петиція швидко набирає голоси.

Наприклад в навчальні заклади Дніпра з міськвиконкому надійшли телефонограми за підписом заступника міського голови Олександра Шикуленка, в якій директорам наполегливо рекомендується підтримати згадану вище петицію і залучити до процесу інших співробітників. Крім того, в оприлюдненом Громадським Контролем документі йдеться про необхідність проінформувати Департамент гуманітарної політики щодо кількості працівників, які підтримали петицію.

 

Філатов, який віднедавна увірував в дієвість електронних петицій, сподівається, що Президент, який доволі мляво реагує на відкриті листи городничого та звернення депутатів щодо реконструкції злітно-посадкової смуги дніпровського аеропорту, не зможе не  відреагувати на заклик 25 тисяч підписантів.

«На жаль, мерія мало що може зробити в цій ситуації: злітна смуга – державна, термінал – приватний, земля – належить області. … Підпишіть електронну петицію до Президента України.
Попросіть про це друзів, родичів, колег», - благає дніпрян скористатись інструментом  демократії  Борис Філатов. 

Втім, сам він до пропозицій мешканців міста, які надходять до міської ради, отримавши підтримку громади у вигляді підписів під електронними петиціями, не дослухається.

Практично всі підтримані дніпрянами петиції керована Філатовим міська рада успішно ігнорує, або посилається на брак коштів для реалізації запропонованих ініціатив.

Так, на останній сесії лише троє депутатів підтримали петицію мешканців Діївки про закриття сміттєвого полігону, який розташований за кількасот метрів від їх будинків. Проігнорували обранці і вимогу скасувати виділення п'яти мільйонів гривень Придніпровській ТЕС.

На одній з сесій Борис Філатов у категоричній формі висловив сумнів щодо доцільності існування сервісу електронних петицій.  За словами очільника міста, участь громадськості у здійсненні впливу на формування і вирішення питань місцевого значення є нічим іншим, як «шантажем» і «викручуванням рук».

«Якщо хтось вважає, що нам почнуть викручувати руки, завалюючи петиціями, я не йтиму на поводу: бюджет має бути збалансованим. Якщо ми дослухатимемось до петицій, тоді в місті настане пряма демократія і нам доведеться просто встати і вийти – всім, разом з мером, виконкомом і депутатським корпусом. Зразу кажу всім: я не піддаватимусь на шантаж електронних петицій», - наголошував мер.

Між тим, питання дніпровського аеропорту жодним чином не є у межах повноважень мерії, тож кампанія з ефектного збору підписів є нічим іншим, ніж піар-ходом Філатова.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...