App Store Google Play

За незареєстровану домашню тварину дніпряни сплачуватимуть штрафи

04.10.2018 15:40
За незареєстровану домашню тварину дніпряни сплачуватимуть штрафи

З 1 січня 2019 року домашні тварини, зокрема собаки, на території міста Дніпро повинні мати спеціальні жетони. Про це сьогодні, 4 жовтня, на прес-конференції в ІА «Мост-Днепр» повідомили представники КП «Зооконтроль», передає Дніпроград.

Відповідно до сучасних правил утримання домашніх тварин, власники собак мають обов’язково їх зареєструвати. Реєстрація передбачає включення даних тварин до електронної бази, чіпування та видачу спеціалізованого жетону. Це дозволяє ідентифікувати собаку, знайти її хазяїна і мати чітке уявлення, скільки домашніх улюбленців у нашому місті.

«Нині Дніпро – єдине місто в країні, де впроваджена реєстрація методом чіпування та видачі жетона», – наголосила начальник відділу реєстрації та адопції КП «Зооконтроль» Ірина Пономаренко.

Крім того, правилами затверджено: домашня собака не має права знаходитись на вулиці без власника. У цьому випадку, вона вважається безпритульною та підлягає вилову, навіть маючи спеціальний жетон.

За недотримання правил передбачена система штрафів. Із наступного року поліція матиме право зупинити власника із твариною і перевірити наявність у собаки жетону.

Від початку нововведення, у Дніпрі зареєстровали 360 домашніх тварин. Зазначимо, що повна реєстрація (чіп, жетон) коштує 172 гривні 27 копійок. Неповна (жетон, реєстраційна картка) – 94 гривні 83 копійки. Також наявна безкоштовна пільгова реєстрація. Нею можуть скористатись бійці АТО, пенсіонери та люди з інвалідністю, аби зареєструвати своїх домашніх улюбленців безкоштовно.

За словами, представниці КП «Зооконтроль», через недогляд власників за домашніми собаками збільшується кількість собак безпритульних.

Згідно з останніми підрахунками, у Дніпрі налічується більше 2 тисяч безпритульних тварин – приблизно 1 собака на 434 мешканця. У порівнянні з 2016 роком статистика зменшилася вдвічі, завдяки впровадженню у Дніпрі єдиного європейського досвіду гуманного поводження з безпритульними тваринами – методу «ВСВВ» (відлов – стерилізація – вакцинація – випуск тварини у її звичне середовище). Зараз стерилізованих собак у Дніпрі близько 26%.

Раніше ми повідомляли, що у Дніпрі зоозахисники власним коштом стерилізували 200 безпритульних тварин.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...