App Store Google Play

За незареєстровану домашню тварину дніпряни сплачуватимуть штрафи

04.10.2018 15:40
За незареєстровану домашню тварину дніпряни сплачуватимуть штрафи

З 1 січня 2019 року домашні тварини, зокрема собаки, на території міста Дніпро повинні мати спеціальні жетони. Про це сьогодні, 4 жовтня, на прес-конференції в ІА «Мост-Днепр» повідомили представники КП «Зооконтроль», передає Дніпроград.

Відповідно до сучасних правил утримання домашніх тварин, власники собак мають обов’язково їх зареєструвати. Реєстрація передбачає включення даних тварин до електронної бази, чіпування та видачу спеціалізованого жетону. Це дозволяє ідентифікувати собаку, знайти її хазяїна і мати чітке уявлення, скільки домашніх улюбленців у нашому місті.

«Нині Дніпро – єдине місто в країні, де впроваджена реєстрація методом чіпування та видачі жетона», – наголосила начальник відділу реєстрації та адопції КП «Зооконтроль» Ірина Пономаренко.

Крім того, правилами затверджено: домашня собака не має права знаходитись на вулиці без власника. У цьому випадку, вона вважається безпритульною та підлягає вилову, навіть маючи спеціальний жетон.

За недотримання правил передбачена система штрафів. Із наступного року поліція матиме право зупинити власника із твариною і перевірити наявність у собаки жетону.

Від початку нововведення, у Дніпрі зареєстровали 360 домашніх тварин. Зазначимо, що повна реєстрація (чіп, жетон) коштує 172 гривні 27 копійок. Неповна (жетон, реєстраційна картка) – 94 гривні 83 копійки. Також наявна безкоштовна пільгова реєстрація. Нею можуть скористатись бійці АТО, пенсіонери та люди з інвалідністю, аби зареєструвати своїх домашніх улюбленців безкоштовно.

За словами, представниці КП «Зооконтроль», через недогляд власників за домашніми собаками збільшується кількість собак безпритульних.

Згідно з останніми підрахунками, у Дніпрі налічується більше 2 тисяч безпритульних тварин – приблизно 1 собака на 434 мешканця. У порівнянні з 2016 роком статистика зменшилася вдвічі, завдяки впровадженню у Дніпрі єдиного європейського досвіду гуманного поводження з безпритульними тваринами – методу «ВСВВ» (відлов – стерилізація – вакцинація – випуск тварини у її звичне середовище). Зараз стерилізованих собак у Дніпрі близько 26%.

Раніше ми повідомляли, що у Дніпрі зоозахисники власним коштом стерилізували 200 безпритульних тварин.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...