App Store Google Play

За незареєстровану домашню тварину дніпряни сплачуватимуть штрафи

04.10.2018 15:40
За незареєстровану домашню тварину дніпряни сплачуватимуть штрафи

З 1 січня 2019 року домашні тварини, зокрема собаки, на території міста Дніпро повинні мати спеціальні жетони. Про це сьогодні, 4 жовтня, на прес-конференції в ІА «Мост-Днепр» повідомили представники КП «Зооконтроль», передає Дніпроград.

Відповідно до сучасних правил утримання домашніх тварин, власники собак мають обов’язково їх зареєструвати. Реєстрація передбачає включення даних тварин до електронної бази, чіпування та видачу спеціалізованого жетону. Це дозволяє ідентифікувати собаку, знайти її хазяїна і мати чітке уявлення, скільки домашніх улюбленців у нашому місті.

«Нині Дніпро – єдине місто в країні, де впроваджена реєстрація методом чіпування та видачі жетона», – наголосила начальник відділу реєстрації та адопції КП «Зооконтроль» Ірина Пономаренко.

Крім того, правилами затверджено: домашня собака не має права знаходитись на вулиці без власника. У цьому випадку, вона вважається безпритульною та підлягає вилову, навіть маючи спеціальний жетон.

За недотримання правил передбачена система штрафів. Із наступного року поліція матиме право зупинити власника із твариною і перевірити наявність у собаки жетону.

Від початку нововведення, у Дніпрі зареєстровали 360 домашніх тварин. Зазначимо, що повна реєстрація (чіп, жетон) коштує 172 гривні 27 копійок. Неповна (жетон, реєстраційна картка) – 94 гривні 83 копійки. Також наявна безкоштовна пільгова реєстрація. Нею можуть скористатись бійці АТО, пенсіонери та люди з інвалідністю, аби зареєструвати своїх домашніх улюбленців безкоштовно.

За словами, представниці КП «Зооконтроль», через недогляд власників за домашніми собаками збільшується кількість собак безпритульних.

Згідно з останніми підрахунками, у Дніпрі налічується більше 2 тисяч безпритульних тварин – приблизно 1 собака на 434 мешканця. У порівнянні з 2016 роком статистика зменшилася вдвічі, завдяки впровадженню у Дніпрі єдиного європейського досвіду гуманного поводження з безпритульними тваринами – методу «ВСВВ» (відлов – стерилізація – вакцинація – випуск тварини у її звичне середовище). Зараз стерилізованих собак у Дніпрі близько 26%.

Раніше ми повідомляли, що у Дніпрі зоозахисники власним коштом стерилізували 200 безпритульних тварин.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...