App Store Google Play

За незареєстровану домашню тварину дніпряни сплачуватимуть штрафи

04.10.2018 15:40
За незареєстровану домашню тварину дніпряни сплачуватимуть штрафи

З 1 січня 2019 року домашні тварини, зокрема собаки, на території міста Дніпро повинні мати спеціальні жетони. Про це сьогодні, 4 жовтня, на прес-конференції в ІА «Мост-Днепр» повідомили представники КП «Зооконтроль», передає Дніпроград.

Відповідно до сучасних правил утримання домашніх тварин, власники собак мають обов’язково їх зареєструвати. Реєстрація передбачає включення даних тварин до електронної бази, чіпування та видачу спеціалізованого жетону. Це дозволяє ідентифікувати собаку, знайти її хазяїна і мати чітке уявлення, скільки домашніх улюбленців у нашому місті.

«Нині Дніпро – єдине місто в країні, де впроваджена реєстрація методом чіпування та видачі жетона», – наголосила начальник відділу реєстрації та адопції КП «Зооконтроль» Ірина Пономаренко.

Крім того, правилами затверджено: домашня собака не має права знаходитись на вулиці без власника. У цьому випадку, вона вважається безпритульною та підлягає вилову, навіть маючи спеціальний жетон.

За недотримання правил передбачена система штрафів. Із наступного року поліція матиме право зупинити власника із твариною і перевірити наявність у собаки жетону.

Від початку нововведення, у Дніпрі зареєстровали 360 домашніх тварин. Зазначимо, що повна реєстрація (чіп, жетон) коштує 172 гривні 27 копійок. Неповна (жетон, реєстраційна картка) – 94 гривні 83 копійки. Також наявна безкоштовна пільгова реєстрація. Нею можуть скористатись бійці АТО, пенсіонери та люди з інвалідністю, аби зареєструвати своїх домашніх улюбленців безкоштовно.

За словами, представниці КП «Зооконтроль», через недогляд власників за домашніми собаками збільшується кількість собак безпритульних.

Згідно з останніми підрахунками, у Дніпрі налічується більше 2 тисяч безпритульних тварин – приблизно 1 собака на 434 мешканця. У порівнянні з 2016 роком статистика зменшилася вдвічі, завдяки впровадженню у Дніпрі єдиного європейського досвіду гуманного поводження з безпритульними тваринами – методу «ВСВВ» (відлов – стерилізація – вакцинація – випуск тварини у її звичне середовище). Зараз стерилізованих собак у Дніпрі близько 26%.

Раніше ми повідомляли, що у Дніпрі зоозахисники власним коштом стерилізували 200 безпритульних тварин.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...
Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...