App Store Google Play

У Дніпрі розповіли про сімейні форми виховання, розвиток наставництва та патронату

04.10.2018 13:00
У Дніпрі розповіли про сімейні форми виховання, розвиток наставництва та патронату

У Дніпрі за дев’ять місяців поточного року без батьківського піклування залишилося 147 дітей. Іще 22 дитини на початок звітного року не були влаштованими. Понад 50% зі 169 дітей потрапили у сімейні форми виховання, а саме: 69 – передано під опіку, 15 – усиновлено, 6 дітей влаштовано у прийомні родини та дитячі будинки сімейного типу. Решта діток перебувають у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, центрах соціально-психологічної реабілітації дітей, лікарнях. Про це під час прямої телефонної лінії третього жовтня повідомила начальник управління-служби у справах дітей департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Ганна Довготько, передає Дніпроград.

Вона нагадала: у рамках реалізації національної стратегії реформування системи інтернатних закладів на 2018-2026 роки, яка передбачає повну відмову від інтернатів і перехід до виховання дітей у родині або середовищі, наближеному до сімейного, у місті створена міжвідомча робоча група із впровадження сімейно орієнтованих послуг для дітей та родин.

«Усі члени групи пройшли відповідне навчання, розпочинається предметна робота з поступової реалізації реформи, під яку у Дніпрі підпадають два центри соціально-психологічної реабілітації», – сказала начальник управління-служби.

Ганна Довготько також додала: у місті впроваджується послуга наставництва. Це добровільна безоплатна діяльність наставника з надання дитині, яка проживає у закладі для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, індивідуальної підтримки та допомоги, насамперед у підготовці до самостійного життя. Наставник для дитини – це старший товариш, друг і порадник.

У листопаді обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з благодійною організацією «Міжнародний благодійний фонд «Максимум» планує провести курс підготовки для 7 осіб, які виявили бажання стати наставниками для дітей, котрі мешкають в інтернатних закладах.

Водночас патронат над дитиною — це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. У патронатній родині дитина має право мешкати не більше 3 місяців. На кожну дитину, влаштовану в сім’ю патронатного вихователя, виплачується соціальна допомога – п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць.

Щоб стати наставником або взяти дитину під патронат, необхідно звернутися до районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі понад 400 дітей-сиріт потребують усиновлення.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...
Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...