App Store Google Play

Міськрада Дніпра подарує ДНУ стільці видатних випускників

03.10.2018 11:40
Міськрада Дніпра подарує ДНУ стільці видатних випускників

На майданчику біля головного корпусу ДНУ імені Олеся Гончара вже понад два тижні триває встановлення велетенських стільців. Як з’ясувалося, доволі дивна інсталяція – це подарунок мерії Дніпра до 100-річчя університету. Однак  те, який зміст та мету має такий подарунок - в університеті поки тримають в таємниці. Деталі дізнавався кореспондент Дніпрограда.

За повідомленням інформаційно-аналітичного агентства ДНУ, арт-інсталяція у вигляді стільців під назвою «Аудиторія» діятиме постійно. Ідея такого подарунку належить міській владі.

«У нас в університеті буде святкування 100-річчя, тоді й буде озвучений смисл установки цих стільців. Їх ставить міська влада за вказівками Філатова та його помічників, це не ініціатива університету», - зазначила секретар в приймальні ректора.

Архітектором проекту є дніпровський митець Микита Шалений, який працює в жанрах живопису, відео, фото, інсталяції.

Наразі невідомо, яким чином здійснюватиметься фінансування проекту, адже в інформаційному агентстві ДНУ стверджують, що ініціатива міська, тож з бюджету університету кошти не виділяли.

"Це наше майбутнє і погляд в минуле. На університетських стільцях сиділи видатні особистості: професори, конструктори, президенти, прем'єри. Вони запрошують теперішніх студентів досягти їх висот", - прокоментував ректор ДНУ Микола Поляков.

Тож на стільцях будуть викарбувані імена відомих діячів України, які є випускниками закладу.

Прикметно, що інсталяція у вигляді великих стільців нагадує пам'ятні символи, які часто в країнах Європи розміщуються на місцях колишнього гетто. Незрозуміло, чому замовники наполягли саме на такій «прикрасі» для вищого навчального закладу.

На зображенні меморіал «Проща героїв гетто». Краків, Польща.

Відкриття інсталяції заплановане під час офіційного святкування 100-річчя ДНУ. За даними прес-служби університету, дата та час уточняються. На сайті університету програма до відзначення ювілею включає заходи, які триватимуть з 11 по 13 жовтня.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...
Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...