App Store Google Play

Міськрада Дніпра подарує ДНУ стільці видатних випускників

03.10.2018 11:40
Міськрада Дніпра подарує ДНУ стільці видатних випускників

На майданчику біля головного корпусу ДНУ імені Олеся Гончара вже понад два тижні триває встановлення велетенських стільців. Як з’ясувалося, доволі дивна інсталяція – це подарунок мерії Дніпра до 100-річчя університету. Однак  те, який зміст та мету має такий подарунок - в університеті поки тримають в таємниці. Деталі дізнавався кореспондент Дніпрограда.

За повідомленням інформаційно-аналітичного агентства ДНУ, арт-інсталяція у вигляді стільців під назвою «Аудиторія» діятиме постійно. Ідея такого подарунку належить міській владі.

«У нас в університеті буде святкування 100-річчя, тоді й буде озвучений смисл установки цих стільців. Їх ставить міська влада за вказівками Філатова та його помічників, це не ініціатива університету», - зазначила секретар в приймальні ректора.

Архітектором проекту є дніпровський митець Микита Шалений, який працює в жанрах живопису, відео, фото, інсталяції.

Наразі невідомо, яким чином здійснюватиметься фінансування проекту, адже в інформаційному агентстві ДНУ стверджують, що ініціатива міська, тож з бюджету університету кошти не виділяли.

"Це наше майбутнє і погляд в минуле. На університетських стільцях сиділи видатні особистості: професори, конструктори, президенти, прем'єри. Вони запрошують теперішніх студентів досягти їх висот", - прокоментував ректор ДНУ Микола Поляков.

Тож на стільцях будуть викарбувані імена відомих діячів України, які є випускниками закладу.

Прикметно, що інсталяція у вигляді великих стільців нагадує пам'ятні символи, які часто в країнах Європи розміщуються на місцях колишнього гетто. Незрозуміло, чому замовники наполягли саме на такій «прикрасі» для вищого навчального закладу.

На зображенні меморіал «Проща героїв гетто». Краків, Польща.

Відкриття інсталяції заплановане під час офіційного святкування 100-річчя ДНУ. За даними прес-служби університету, дата та час уточняються. На сайті університету програма до відзначення ювілею включає заходи, які триватимуть з 11 по 13 жовтня.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...