App Store Google Play

Фасади Дніпровської політехніки повернуться до своєї історичної кольорової гами

03.10.2018 15:20
Фасади Дніпровської політехніки повернуться до своєї історичної кольорової гами

Дніпровська політехніка розпочала реставрацію фасадів своїх корпусів. На стінах деяких з них вже можна побачити риштування, передає Дніпроград з місця подій.

У серпні цього року Дніпровська політехніка презентувала проект, згідно якого буде оновлено фасади декількох корпусів. Утім виявилося, що НТУ не отримав необхідні документи від Міністерства культури, адже будівлі мають статус національної пам'ятки.

На сьогодні усі відповідні процедури були здійснені відповідно до чинного законодавства, тож університет розпочав оновлення своїх будівель.

Нині триває лише підготовчий етап. Риштування, яке вже можна побачити на стінах 1 корпусу, встановили для проведення експертних робіт. Основні ремонтні роботи розпочнуться пізніше.

За словами проректора з навчальної роботи НТУ «Дніпровська політехніка» Юрія Хоменка, поштовхом до оновлення фасаду стала ініціатива студентів зі створення на внутрішньому подвір’ї віршованого муралу.

«Ми задумались, що потрібно працювати і над фасадом, адже це важливий елемент, окраса міста і те, що дає нам можливість відповідати внутрішнім змінам» – зазначив проректор.

Після реставрації фасадна частина повернеться до своєї історичної кольорової гами – сірого кольору. Також оновлять колони, замінять вікна і встановлять підсвічування з фронтального боку, що виходить на проспект.

Як зазначив перший проректор НТУ «Дніпровська політехніка» Олександр Азюковський, «це головні елементи, які видно неозброєним оком. Проте мова йдеться і про більш глибинне відновлення – реставрацію оздоблення і прикрас фасадів, а також оновлення системи водовідведення з даху».

Фінансування реконструкції здійснюється за державні кошти. На реалізацію проекту влада виділила 18 мільйонів гривень. Проте зараз сума роботи уточнюється, оскільки зовнішній візуальний огляд може не повною мірою співпадати з реаліями.

Закінчити ремонтні роботи планують до кінця наступного року.

Раніше повідомлялося, що дніпровські університети взялися за оновлення фасадів своїх корпусів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ахметов, схоже, почав мститися дніпрянам за те, що вони насмілилася відстояти своє право більше його не кредитувати!Гадаю, всі зрозуміли про що йдеться…Декілька років поспіль цей представник ук...
Дарина ТВЕРДОХЛІБ

Не водіть дітей до цирку

На арені дресирувальник у гарному вбранні, яскраве світло софітів, голосна музика. А в кутку - наляканий лев, якому наживо вирвали кігті та спиляли ікла. Білосніжні голуби злітають&nbsp...
Дарина ТВЕРДОХЛІБ

І знову про мову

Українці без російської мови - третій сорт. Володіти лише українською, і не знати жодної іншої мови, бути німим. Єдина перспектива українців в такому випадку - бути прибиральниками, доглядальника...
Теперішня передвиборча кампанія в Україні - це дно, відстій, колупання у брудній білизні, розкол. А люди, яких я, наприклад, вважав цілком при здоровому ґлузді, під впливом потоків брехні, наклепів, в...