App Store Google Play

Фасади Дніпровської політехніки повернуться до своєї історичної кольорової гами

03.10.2018 15:20
Фасади Дніпровської політехніки повернуться до своєї історичної кольорової гами

Дніпровська політехніка розпочала реставрацію фасадів своїх корпусів. На стінах деяких з них вже можна побачити риштування, передає Дніпроград з місця подій.

У серпні цього року Дніпровська політехніка презентувала проект, згідно якого буде оновлено фасади декількох корпусів. Утім виявилося, що НТУ не отримав необхідні документи від Міністерства культури, адже будівлі мають статус національної пам'ятки.

На сьогодні усі відповідні процедури були здійснені відповідно до чинного законодавства, тож університет розпочав оновлення своїх будівель.

Нині триває лише підготовчий етап. Риштування, яке вже можна побачити на стінах 1 корпусу, встановили для проведення експертних робіт. Основні ремонтні роботи розпочнуться пізніше.

За словами проректора з навчальної роботи НТУ «Дніпровська політехніка» Юрія Хоменка, поштовхом до оновлення фасаду стала ініціатива студентів зі створення на внутрішньому подвір’ї віршованого муралу.

«Ми задумались, що потрібно працювати і над фасадом, адже це важливий елемент, окраса міста і те, що дає нам можливість відповідати внутрішнім змінам» – зазначив проректор.

Після реставрації фасадна частина повернеться до своєї історичної кольорової гами – сірого кольору. Також оновлять колони, замінять вікна і встановлять підсвічування з фронтального боку, що виходить на проспект.

Як зазначив перший проректор НТУ «Дніпровська політехніка» Олександр Азюковський, «це головні елементи, які видно неозброєним оком. Проте мова йдеться і про більш глибинне відновлення – реставрацію оздоблення і прикрас фасадів, а також оновлення системи водовідведення з даху».

Фінансування реконструкції здійснюється за державні кошти. На реалізацію проекту влада виділила 18 мільйонів гривень. Проте зараз сума роботи уточнюється, оскільки зовнішній візуальний огляд може не повною мірою співпадати з реаліями.

Закінчити ремонтні роботи планують до кінця наступного року.

Раніше повідомлялося, що дніпровські університети взялися за оновлення фасадів своїх корпусів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...
Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...