App Store Google Play

Декомунізація має бути завершена - активісти руху "Стоп Совок"

03.10.2018 15:40
Декомунізація має бути завершена - активісти руху "Стоп Совок"

Керівники дніпровського проекту "Стоп Совок” надіслали понад 40 листів до різних органів місцевого самоврядування з проханням виявити недекомунізовані об’єкти. На сьогодні на території України виявили понад 100 пам’ятників та споруд совєтського минулого, які підпадають під закон про декомунізацію. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів лідера Громадського об'єднання "Січ-Дніпро", депутата Чечелівської районної ради Кирила Дороленко.

Наразі представники місцевої влади надали 12 позитивних відповідей на запити активістів проекту "Стоп Совок”, тоді як на 16 взагалі не надали жодної відповіді. Ще чотири населених пункти відмовили у декомунізації, незважаючи на діючий закон.

«Сайт "Стоп Совок" отримав значний відгук серед громадськості. Жителі надсилали фото пам’ятників та знаків комуністичної спадщини, однак в той же час місцева влада не реагувала на ці об’єкти», - розповів Кирило Дороленко.

Найактивнішою областю, яка відповіла на всі запити виявилася Запорізька. У міській раді Дніпра відповіли, що звернення відправили до відповідних органів, які займаються пам’ятками минулого. Однак наразі про результати розгляду цих об’єктів місцева влада не повідомляє, тож активісти готують повторні запити.

«В Київській області взагалі нічого не відповіли, в Харківській надіслали відповіді з запізненням, але по всім недекомунізованим об’єктам. Зараз наскрізно простежується те, що місцева влада намагається максимально призупинити декомунізацію архітектурних споруд. Саме наша низова ініціатива "Стоп Совок" дозволила виявити ці об’єкти та підняти питання їх демонтажу», - додав лідер Громадського об'єднання "Січ-Дніпро".

Кирило Дороленко зазначив що активісти звернулися до Українського інституту національної пам'яті з проектом "Стоп Совок". В установі підтримали ініціативу та зі свого боку пообіцяли сприяти процесу декомунізації виявлених пам’ятників, знаків та споруд.

Нагадаємо, що 4 липня у інформаційному центрі “MediaProstir” відбулася презентація проекту “СТОП Совок”, який покликаний стати вагомим інструментом задля завершення процесу декомунізації в Україні.

Раніше повідомлялося про перші відповіді від органів місцевого самоврядування на запити щодо об‘єктів та символів радянського режиму, які попри закон про декомунізацію лишилися на своїх місцях.

}

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...
Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...