App Store Google Play

Декомунізація має бути завершена - активісти руху "Стоп Совок"

03.10.2018 15:40
Декомунізація має бути завершена - активісти руху "Стоп Совок"

Керівники дніпровського проекту "Стоп Совок” надіслали понад 40 листів до різних органів місцевого самоврядування з проханням виявити недекомунізовані об’єкти. На сьогодні на території України виявили понад 100 пам’ятників та споруд совєтського минулого, які підпадають під закон про декомунізацію. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів лідера Громадського об'єднання "Січ-Дніпро", депутата Чечелівської районної ради Кирила Дороленко.

Наразі представники місцевої влади надали 12 позитивних відповідей на запити активістів проекту "Стоп Совок”, тоді як на 16 взагалі не надали жодної відповіді. Ще чотири населених пункти відмовили у декомунізації, незважаючи на діючий закон.

«Сайт "Стоп Совок" отримав значний відгук серед громадськості. Жителі надсилали фото пам’ятників та знаків комуністичної спадщини, однак в той же час місцева влада не реагувала на ці об’єкти», - розповів Кирило Дороленко.

Найактивнішою областю, яка відповіла на всі запити виявилася Запорізька. У міській раді Дніпра відповіли, що звернення відправили до відповідних органів, які займаються пам’ятками минулого. Однак наразі про результати розгляду цих об’єктів місцева влада не повідомляє, тож активісти готують повторні запити.

«В Київській області взагалі нічого не відповіли, в Харківській надіслали відповіді з запізненням, але по всім недекомунізованим об’єктам. Зараз наскрізно простежується те, що місцева влада намагається максимально призупинити декомунізацію архітектурних споруд. Саме наша низова ініціатива "Стоп Совок" дозволила виявити ці об’єкти та підняти питання їх демонтажу», - додав лідер Громадського об'єднання "Січ-Дніпро".

Кирило Дороленко зазначив що активісти звернулися до Українського інституту національної пам'яті з проектом "Стоп Совок". В установі підтримали ініціативу та зі свого боку пообіцяли сприяти процесу декомунізації виявлених пам’ятників, знаків та споруд.

Нагадаємо, що 4 липня у інформаційному центрі “MediaProstir” відбулася презентація проекту “СТОП Совок”, який покликаний стати вагомим інструментом задля завершення процесу декомунізації в Україні.

Раніше повідомлялося про перші відповіді від органів місцевого самоврядування на запити щодо об‘єктів та символів радянського режиму, які попри закон про декомунізацію лишилися на своїх місцях.

}

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Перша стадія «Заперечення».Людина, яка все життя прожила в парадигмі радянської «Дніпропетровщини» природно відмовляється сприймати будь-які зміни в назві області. На цій стаді...
Хочу дати кілька ненав'язливих порад водіям, які десь щось почули про дію знаку "зелена стрілка" (мал.1) на регульованих перехрестях, але до кінця в темі не розібралися.Перед тим як під'їхати до автів...
Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...