App Store Google Play

Український військовий довів незаконність свого звільнення з роботи під час участі в бойових діях

02.10.2018 20:30
Український військовий довів незаконність свого звільнення з роботи під час участі в бойових діях

Військовослужбовець із Дніпра Максим Присяжнюк, звільнений з роботи на Придніпровській залізниці (ПАТ «Укрзалізниця») під час участі у бойових діях на Донбасі, через понад півтора року судової тяганини зміг довести незаконність свого звільнення. Останнє рішення на користь бійця ухвалила касаційна інстанція – Верховний суд України. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Радіо Свобода.

Рішення на користь бійця ухвалили суди трьох інстанцій, воно остаточне і оскарженню не підлягає. За словами юриста громадської громадської організації "Правозахисна група "СІЧ" Володимира Плетенка, цей судовий процес був показовим: цю справу роботодавці планували використовувати для інших схожих ситуацій.

«Українська Феміда підтвердила, що за військовослужбовцем, який підписав контракт із армією, залишається його робоче місце і його зарплата. Справа показова, оскільки «Укрзалізниця» намагалася створити прецедент, адже в самій касації вони прописували, що кільки тисяч працівників у такій же ситуації, й рішенням суду вони хочуть вирішити питання і щодо них. В українському законодавстві не зовсім точно прописано: в одних законах йдеться про «особливий період», в інших – про «надзвичайний стан», і наші опоненти намагались зіграти на цьому в касаційній інстанції, та суд став на бік військовослужбовця», – сказав Володимир Плетенко.

Раніше Красногвардійський райсуд Дніпра ухвалив рішення на користь бійця, однак його роботодавці подали апеляцію. Апеляційний суд Дніпропетровської області також став на бік бійця і залишив рішення суду першої інстанції в силі.

Максима Присяжнюка звільнили з підприємства 2017 року, як тільки дізнались, що він підписав контракт на проходження військової служби. До цього військовий, мобілізований 2014 року, брав участь у бойових діях на Донбасі, командував танковим екіпажем, пройшов «гарячі точки».

Повернувшись додому із зони АТО, він подав до суду на роботодавців. Сторона позивача в суді заявляла, що в трудовому законодавстві є стаття, яка зобов’язує роботодавця зберігати робоче місце та виплачувати середню зарплату військовим в «особливий період» в країні (стаття 119 Кодексу законів про працю – «Гарантії для працівників на час виконання державних або громадських обов’язків»).

Водночас сторона відповідача наполягала на тому, що «особливого періоду» в Україні немає, а стаття 36 Кодексу законів про працю передбачає як підставу для звільнення з роботи призов або вступ працівника на військову службу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...
Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...