App Store Google Play

Духовний провідник українського народу: дніпрянам розкажуть про діяльність Шептицького

02.10.2018 16:00
Духовний провідник українського народу: дніпрянам розкажуть про діяльність Шептицького

У Дніпрі розкажуть унікальні подробиці про українського релігійного діяча, який розбудував УГКЦ Андрея Шептицького. До того ж, містянам продемонструють унікальні експонати, які належали Митрополиту Галицькому та меценату. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів організаторів експозиції.

Завідувачка Меморіального будинку-музею Дмитра Яворницького Яна Тимошенко зазначила, що постать Митрополита Андрея Шептицького маловідома пересічним мешканцям Дніпра та області, адже в радянський час діяльність предстоятеля УГКЦ приховувалась та спотворювалась. Тож виставка покликана сформувати уявлення про мецената, релігійного діяча Митрополита Шептицького.

«Андрей Шептицький – це національний символ та духовний провідник українського народу. Варто пам’ятати, що на початку та всередині ХХ століття опікувався не лише українською громадою Галичини, але й намагався сприяти мирним стосункам між українцями, поляками та євреями. Він говорив «не вбий», коли нацисти наказували вбивати. Крім того, Митрополит організував систему рятування євреїв під час Другої світової війни, хоча міг поплатитися за це власним життям», - розповів директор музею "Пам`ять єврейського народу та Холокост в Україні" Ігор Щупак.

Ігор Щупак додав, що в КДЦ "Менора" "Пам`ять єврейського народу та Холокост в Україні" у залі Праведників народу світу діє постійна експозиція, присвячена Андрею Шептицькому. Таким чином, відбувається вшанування пам’яті Митрополита у Східній та Центральній частині країни.

Крім того, дніпряни мають змогу побачити унікальні речі Митрополита, представлені Львівським музеєм історії релігії та музеєм Митрополита Андрея Шептицького при соборі Святого Юра (Львів).

«Довгий час в історичних працях українців називали українською нацією. Цю концепцію вдалося розірвати Андрею Шептицькому, адже він належить до аристократичного галицького роду. Він був відомим юристом та економістом. Головне, що він зробив надзвичайний вплив на національне відродження Галичини. Він створював музей, підтримував сиротинці, сповідував екуменізм. Андрей Шептицький наважився направити відкритого листа німецькому диктатору Адольфу Гітлера з засудженням дій німецьких військ», - пояснив директор Львівського музею історії релігії Орест Малиць.

Директор Музею Митрополита Андрея Шептицького при соборі Святого Юра отець Свастьян Дмитрух повідомив, що на виставці у Дніпрі буде представлена не лише фрагмент бібліотеки Шептицького, але й особисті речі, серед яких: плащ, який носив Митрополит; ризи; ноші, на яких монахи носили Шептицького, коли він втратив змогу ходити самостійно; волосся з бороди Митрополита, частина якого була зрізана після смерті релігійного діяча.

Нагадаємо, що виставка відкриється 4 жовтня у Меморіальному будинку-музеї академіка Яворницького за адресою: площа Шевченка, 5. Відкриття о 16.00.

Вхід за попередньою реєстрацією або за телефоном музею 066 35 25 985. Експозиція за триватиме до 10 грудня за графіком роботи музею.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...
Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...
Ось і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...