App Store Google Play

Духовний провідник українського народу: дніпрянам розкажуть про діяльність Шептицького

02.10.2018 16:00
Духовний провідник українського народу: дніпрянам розкажуть про діяльність Шептицького

У Дніпрі розкажуть унікальні подробиці про українського релігійного діяча, який розбудував УГКЦ Андрея Шептицького. До того ж, містянам продемонструють унікальні експонати, які належали Митрополиту Галицькому та меценату. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів організаторів експозиції.

Завідувачка Меморіального будинку-музею Дмитра Яворницького Яна Тимошенко зазначила, що постать Митрополита Андрея Шептицького маловідома пересічним мешканцям Дніпра та області, адже в радянський час діяльність предстоятеля УГКЦ приховувалась та спотворювалась. Тож виставка покликана сформувати уявлення про мецената, релігійного діяча Митрополита Шептицького.

«Андрей Шептицький – це національний символ та духовний провідник українського народу. Варто пам’ятати, що на початку та всередині ХХ століття опікувався не лише українською громадою Галичини, але й намагався сприяти мирним стосункам між українцями, поляками та євреями. Він говорив «не вбий», коли нацисти наказували вбивати. Крім того, Митрополит організував систему рятування євреїв під час Другої світової війни, хоча міг поплатитися за це власним життям», - розповів директор музею "Пам`ять єврейського народу та Холокост в Україні" Ігор Щупак.

Ігор Щупак додав, що в КДЦ "Менора" "Пам`ять єврейського народу та Холокост в Україні" у залі Праведників народу світу діє постійна експозиція, присвячена Андрею Шептицькому. Таким чином, відбувається вшанування пам’яті Митрополита у Східній та Центральній частині країни.

Крім того, дніпряни мають змогу побачити унікальні речі Митрополита, представлені Львівським музеєм історії релігії та музеєм Митрополита Андрея Шептицького при соборі Святого Юра (Львів).

«Довгий час в історичних працях українців називали українською нацією. Цю концепцію вдалося розірвати Андрею Шептицькому, адже він належить до аристократичного галицького роду. Він був відомим юристом та економістом. Головне, що він зробив надзвичайний вплив на національне відродження Галичини. Він створював музей, підтримував сиротинці, сповідував екуменізм. Андрей Шептицький наважився направити відкритого листа німецькому диктатору Адольфу Гітлера з засудженням дій німецьких військ», - пояснив директор Львівського музею історії релігії Орест Малиць.

Директор Музею Митрополита Андрея Шептицького при соборі Святого Юра отець Свастьян Дмитрух повідомив, що на виставці у Дніпрі буде представлена не лише фрагмент бібліотеки Шептицького, але й особисті речі, серед яких: плащ, який носив Митрополит; ризи; ноші, на яких монахи носили Шептицького, коли він втратив змогу ходити самостійно; волосся з бороди Митрополита, частина якого була зрізана після смерті релігійного діяча.

Нагадаємо, що виставка відкриється 4 жовтня у Меморіальному будинку-музеї академіка Яворницького за адресою: площа Шевченка, 5. Відкриття о 16.00.

Вхід за попередньою реєстрацією або за телефоном музею 066 35 25 985. Експозиція за триватиме до 10 грудня за графіком роботи музею.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ахметов, схоже, почав мститися дніпрянам за те, що вони насмілилася відстояти своє право більше його не кредитувати!Гадаю, всі зрозуміли про що йдеться…Декілька років поспіль цей представник ук...
Дарина ТВЕРДОХЛІБ

Не водіть дітей до цирку

На арені дресирувальник у гарному вбранні, яскраве світло софітів, голосна музика. А в кутку - наляканий лев, якому наживо вирвали кігті та спиляли ікла. Білосніжні голуби злітають&nbsp...
Дарина ТВЕРДОХЛІБ

І знову про мову

Українці без російської мови - третій сорт. Володіти лише українською, і не знати жодної іншої мови, бути німим. Єдина перспектива українців в такому випадку - бути прибиральниками, доглядальника...
Теперішня передвиборча кампанія в Україні - це дно, відстій, колупання у брудній білизні, розкол. А люди, яких я, наприклад, вважав цілком при здоровому ґлузді, під впливом потоків брехні, наклепів, в...