App Store Google Play

Книги як потужна зброя

01.10.2018 18:00
Книги як потужна зброя

Вже п’ятий рік Росія веде гібридну війну на території України, постійно розпалюючи протиріччя і конфлікти всередині державі, яку так завзято, але безуспішно, намагається завоювати. Не менш потужні удари ворог наносить засобами інформаційної атаки. Але українці гідно протистоять цьому. Інформаційна війна ведеться багатьма способами, серед яких телебачення, радіо, друковані видання та інтернет-ЗМІ. Таке протистояння має й інше втілення – через книжки.

Під час книжкового фестивалю BookSpace у Дніпрі в форматі круглого столу очевидці страшних подій на Сході країни, а також безпосередні учасники бойових дій, які виклали побачене у романах та оповіданнях, обговорили особливості інформаційної війни через друковане слово.

Кажуть, що війну набагато легше почати, ніж закінчити. А ще кажуть, що вона не закінчиться до тих пір, поки не буде похований останній загиблий. З огляду на те, що ця війна ще далека від свого логічного завершення, у багатьох існує пристрасне бажання розібратися в її подіях, щоба хоч щось зрозуміти. Саме тому знову і знову з'являються книги про війну, яка ще не завершена. Вони потрібні тим, хто описує побачене на власні очі, пережите власною нервовою системою, відчуте кожним власним нервом. Вони потрібні тим, хто не був їх безпосереднім учасником, але хоче дізнатися про них з перших вуст. Такі слова значаться в описі книги “Кава з присмаком попелу” одного з учасників круглого столу Олексія Петрова і влучно описують тему обговорення.

“Якщо ми прогрАємо інформаційну війну - ми прогрАємо її в цілому. Ми навіть вже її програЄмо через пасивність інформаційних агентств, або через їх відкриту продажність Кремлю. От послухати “NewsOne” чи “112 канал”. Це ж пряма риторика Кремля, який постійно пропагує власну інформацію”, - зазначив Олексій Петров.

Він розповів, що бачив багато страшного на війні. Але повернувшись у тил і побачивши, що відбувається, він зрозумів, що тут війна не менш важлива, ніж на фронті. Ми постійно чуємо, що “війна вигідна владі”, що хтось на ній наживається, і що “військові грабіжники”. Але важливо доносити правду.

“Сарафанне радіо має бути постійно увімкнене. Читайте, дивіться, слухайте, аналізуйте і переповідайте. А нам навіть не потрібна пропаганда, щоб давати відпір. Нам достатньо лише говорити правду. Відкрийте наші книжки і ви побачите цю правду”, - закликав лейтенант ЗСУ Олексій Петров.

З тим що РФ веде інформаційну атаку погодився і відомий журналіст, блогер та письменник Дмитро “Калинчук” Вовнянко. За його словами інформаційна війна почалася ще з 2004 року, з Помаранчевої революції. Вже тоді Росія почала випускати вірусні новини, вкиди, фейки. В той час вони стосувалися тодішнього президента Віктора Ющенка.

“Відбувався постійний інформаційний тиск. Я написав блог на “Ехо Москви”, але його не опублікували, сказали “знайдіть когось авторитетного, хто зможе підтвердити твої слова”, - розповів Дмитро Вовнянко.

На його думку, з боку Росії відбувалася постійна узурпація української історії.

“Як то кажуть, зруйте історію нації - і зруйнується вся нація. Тому ми маємо зберегти нашу історію і не нікому не давати писати її під себе”, - переконаний блогер.

Про необхідність давати відпір в інформаційній війні наголосив і автор книги “Вовче” Костянтин Чабала. Проте ветеран війни на Сході переконаний: необхідно знати міру.

“З боку Росії накачується певне розлюднення українців. Вони пишуть, що ми фашисти, карателі, їмо російськомовних немовлят. Цьому необхідно протистояти. Але важливо, щоб ми не нашкодили суспільству. Відпір несе в собі руйнівні емоції, тож варто намагатися приносити більше користі, ніж шкоди. Все одно ми рано чи пізно переможемо в цій війні, та треба, щоб втрати були мінімальні”, - переконуєКостянтин Чабала.

Усі учасники круглого столу погодилися, що книжки про війну на Сході від її безпосередніх учасників і свідків є найкращим інформаційним джерелом, яке несе в собі максимум правдивої, нехай іноді й болісної інформації про трагічні події. Відтак, кожен, хто не був у окупації, не воював або не був безпосереднім учасником подій в “сірій зоні”, але хоче розібратися і знайти правду - має черпати інформацію “з перших вуст” - зі слів тих, хто пережив ці події і знайшов в собі сили викласти все на папері.

Слід пам’ятати, що інформаційна війна - жорстока і підла, це прихована пропаганда, адже коли вона стає неприхованою - вона стає недієвою. Тому, отримуючи і сприймаючи інформацію щодо тем війни, окупації, вимушених переселенців та зламаних цими подіями людських доль, слід ретельно добирати джерела, а отримавши якусь інформацію, варто вдумливо її аналізувати. Поширюючи ж якісь слова і смисли, варто спиратися лише на правду - саме така інформаційна політика забезпечить українцям перемогу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...
Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...