App Store Google Play

До Всесвітнього дня серця дніпряни можуть безкоштовно обстежити серцево-судинну систему

28.09.2018 14:20
До Всесвітнього дня серця дніпряни можуть безкоштовно обстежити серцево-судинну систему

З 27 вересня по 3 жовтня у центрах первино-санітарної допомоги міста Дніпра проходить тижневик здоров’я, присвячений Всесвітньому дню серця. Протягом тижня всі мешканці міста можуть звернутися до свого сімейного лікаря та безкоштовно обстежити серцево-судинну систему. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів начальника відділу первинної медичної допомоги департаменту охорони здоров'я населення Дніпровського міської ради Тетяни Кравець.

«29 вересня прийнято відзначати Всесвітній день серця. За останнє десятиліття у всьому світі кількість серцево-судинних захворювань зросла. У Дніпрі 278 тисяч жителів, тобто третина населення міста, мають ті чи інші захворювання судин та серця. Загалом смертність від цих хвороб складає 66,6% випадків», - розповіла Тетяна Кравець.

Протягом тижня дніпряни мають змогу безкоштовно зробити кардіограму, проконсультуватися у лікаря, перевірити фактори ризику серцево-судинних захворювань тощо.

Медики пояснюють: важливо проводити профілактику серцево-судинних захворювань. В першу чергу, потрібно правильно харчуватися, щоденно проходити 3-5 кілометрів, займатися фізичними вправами, не палити та не вживати алкогольні напої.

«В рамках програми «Доступні ліки» пацієнти з серцево-судинними захворюваннями можуть отримати необхідні препарати за рецептом від лікаря. У нашому місті цьогоріч на програму було виділено 29 мільйонів. Станом на 1 вересня понад 63% від зазначеної суми повернули аптекам за використані ліки», - зазначила Тетяна Кравець.

Головний експерт по кардіології департаменту охорони здоров'я населення Дніпровського міської ради Людмила Васильєва додала, що гострою формою ішемічної хвороби серця є інфаркт. Він трапляється раптово у населення різного віку: 70% випадків стосуються людей похилого віку, решта випадків стається у молодих людей.

Раніше повідомлялося, що до Дня серця медогляд в обласному кардіоцентрі проходять рятувальники Січеславщини.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...
Перемовини дають Путлеру тактичну передишку, шанс закріпитися на окупованих територіях, перегрупуватися, обманути і знову піти в наступ, щоби змусити нас до капітуляції. Ми маємо битися, щомиті і...
Раптом мені наснився мій колишній китайський партнер, пан Лю, дуже шанований у Китаї бізнесмен та інвестор, засновник багатомільярдного фонду. Він серйозно дивився на мене і говорив: "Лосія ето оцінь,...