App Store Google Play

Суд відмовив у поновленні справи проти екс-директора «Дніпрогазу», винуватця «газової аварії» у Дніпрі

27.09.2018 15:20
Суд відмовив у поновленні справи проти екс-директора «Дніпрогазу», винуватця «газової аварії» у Дніпрі

Потерпілі від «газової аварії» десятирічної давнини у Дніпрі не змогли оскаржити в апеляційному суді рішення суду першої інстанції про закриття справи проти екс-директора «Дніпрогазу» Ігоря Іванкова. Апеляцію вчора, 26 вересня, розглянув Апеляційний суд Запорізької області. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Радіо Свобода.

Суд відмовив стороні потерпілих, мотивуючи своє рішення закінченням строків давності.

Потерпілі розповіли, що не згодні із закриттям кримінального провадження проти екс-посадовця й вимагатимуть поновлення судового розгляду, звернувшись до суду касаційної інстанції.

«Ми готуватимемо касацію. У Заводському районному суді Запоріжжя справа лежала без руху упродовж п’яти років, а тепер нам кажуть, що спливли строки давності. Ми з цим не згодні», – зазначили постраждалі.

У квітні 2018 року Заводський районний суд Запоріжжя закрив справу проти екс-директора ВАТ «Дніпрогаз» Ігоря Іванкова, відкриту через вибух побутового газу в багатоповерхівці Дніпра 10 років тому у зв'язку із закінченням строків давності.

Ігор Іванков обвинувачувався у вчинені злочину, передбаченого частиною 2 статті 272 Кримінального кодексу України (в редакції 1960 року), – порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що мало тяжкі наслідки.

Рішенням від 20 квітня екс-директора ВАТ «Дніпрогаз» звільнили від кримінальної відповідальності «у зв’язку з закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності».

Нагадаємо, що 13 жовтня 2007 року в Дніпропетровську в багатоповерховому житловому будинку на Мандриківській, 127 стався вибух побутового газу, унаслідок якого повністю був зруйнований третій під'їзд будинку, перекриття та 40 житлових квартир. 23 людини загинули, у тому числі діти. Потерпілими були визнані 417 осіб.

Тоді прокуратура Дніпропетровської області кваліфікувала дії посадовців газопостачального підприємства ВАТ «Дніпрогаз» за статтею «Порушення правил безпеки, що призвело до загибелі людей». На лаві підсудних опинились посадовці «Дніпрогазу»: генеральний директор, його перший заступник, головний інженер та майстер виробничо-експлуатаційної служби. Спершу їх амністували, однак потім знову взяли під варту. Зрештою справу гендиректора виділили в окреме провадження, а решта посадовців підприємства були засуджені.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...