App Store Google Play

Брати Капранови презентували "Справу Сивого" у місті дії роману

27.09.2018 19:30
Брати Капранови презентували "Справу Сивого" у місті дії роману
Сьогодні, 27 вересня, у Центральній міській бібліотеці відомі українські письменники брати Капранови презентували свій новий ретро-роман "Справа Сивого". Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.
 
За словами письменників, свою презентацію роману вони почали з Дніпра, адже "Справа Сивого" - це детективна історія, яка відбувається у Катеринославі-Дніпрі, а головним героєм є Дмитро Яворницький.
 
"Насправді сьогодні - прем'єра нашої книжки. Логічно, що ми почали з Дніпра, адже наш роман про це місто та про постатей, які тут жили. До речі, ми порахували, що 23 вулиці Дніпра названі на честь героїв нашої книжки. Проте хто ж такий Сивий? Хто головний герой роману? Це відомий історик Дмитро Яворницького. У всіх істориків дуже нудна репутація - сидять собі, щось пишуть, книжки читають. Проте в кожній нормальній родині відбувається своя Санта Барбара. Про одну з таких історій Дмитра Івановича ми і розповіли", - наголосив Дмитро Капранов.
 
За сюжетом книги, у Дніпрі діє підпільна антиурядова організація. Молодому слідчому доручають зайнятися головним підозрюваним – старим заколотником з великим стажем протизаконної діяльності. Родзинкою детективу є те, що молодий слідчий – працівник ГПУ, а головний заколотник – видатний історик та археолог Дмитро Яворницький.
 
"Попри те, що Дмитро Яворницький легендарний історик, батько козаків та дуже цікава та світла постать, про нього мало хто знає з українців. Тому ми вирішили про нього розказати. Нам було це легко зробити, адже Яворницький знаходився весь час під наглядом правоохоронних органів. Як українських, так і російських", - жартуює Віталій Капранов.
 
Окрім ретро-роману, автори визначають жанр свого твору як «антидетектив» і не просто, а «історичний, романтичний антидетектив». Книга романтична, адже головними силовими лініями сюжету є кохання та старовинні міфи. А історична – бо за інтригою читач зможе побачити широку панораму історії степової України, Катеринослава-Дніпра, а також відомих місцевих діячів - художника Іллю Рєпіна і рабина Менахема Мендла Шнеєрсона, мецената Олександра Поля, письменників Івана Манжуру та Адріана Кащенка, співака Івана Паторжинського і теософа Олену Блаватську, художницю Галю Мазуренко та академіка Лева Писаржевського.
 
Під час презентації письменника також влаштували автограф сесію та неформальне спілкування із прихильниками.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...