App Store Google Play

Міськраді не потрібні пропоновані активістами пункти екомоніторингу навколо Придніпровської ТЕС

26.09.2018 09:40
Міськраді не потрібні пропоновані активістами пункти екомоніторингу навколо Придніпровської ТЕС

Вчора, 25 вересня, у Дніпровській міськраді відбулося засідання комісії, яка розглядала проекти, надіслані в рамках бюджету участі. Один із них - встановлення пунктів екомоніторингу в місті - був "завалений" і відхилений. Про це з місця події повідомляє кореспондент Дніпрограда.

Авторами проекту виступили члени ініціативної групи Save Dnipro, які вже не перший рік ведуть боротьбу за чисте повітря для дніпрян. Згідно з проектом, навколо Придніпровської ТЕС, яка є найбільшим забруднювачем міста, планувалося встановлення трьох постів екологічного моніторингу. Ці станціонарні датчики мали б повідомляти об'єктивну інформацію про викиди з теплостанції. 

Зокрема, проти виступила представниця департаменту екологічної політики, яка посилалась на невідповідність проекта діючому законодавству, а також на те, що ідея Save Dnipro дублює їхню програму з екомоніторингу.

Що цікаво, під невідповідністю проекту чинному законодавству, департамент має на увазі те, що згідно з постановою Кабміну, міськрада не є суб'єктом екомоніторингу і тому не має права здійснювати такі заходи. Втім, у рамках своєї  програми вони вже провели закупівлю обладнання для створення посту моніторингу й таким чином самі суперечать власним заявам.

Проти висловились і деякі представники комісії з питань бюджету участі - дехто не розумів за які кошти будуть утримуватися ці пости, а дехто звинувачував авторів у неповному оформлені проекту.

Вислухавши усі зауваження, за проект активістів проголосували лише шість членів комісії, голосів яких не було достатньо для допущення його до голосування.

Активістка Ірина Черниш зазначила, що вони продовжать просувати свою ідею і надалі, а міська рада Дніпра показала, що їй не важливе здоров'я мешканців міста.

"Поки що ми не можемо сказати, які кроки будемо робити далі. Швидше за все, будемо збирати кошти на проект власними зусиллями або шукати інші способи його реалізації. Сьогодні на комісії ми побачили, що міській владі не цікаво дізнатися чим дихає населення міста", - зауважила Ірина Черниш.

Нагадаємо, що раніше з бюджету Дніпра ахметівській Придніпровській ТЕС виділили 5 мільйонів гривень. Тоді на сесію міськради не пустили активістів, які виступали проти такого рішення. Окрім цього, ТЕС систематично приховує від громадськості ситуацію на станції.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Дарина ТВЕРДОХЛІБ

Не водіть дітей до цирку

На арені дресирувальник у гарному вбранні, яскраве світло софітів, голосна музика. А в кутку - наляканий лев, якому наживо вирвали кігті та спиляли ікла. Білосніжні голуби злітають&nbsp...
Дарина ТВЕРДОХЛІБ

І знову про мову

Українці без російської мови - третій сорт. Володіти лише українською, і не знати жодної іншої мови, бути німим. Єдина перспектива українців в такому випадку - бути прибиральниками, доглядальника...
Теперішня передвиборча кампанія в Україні - це дно, відстій, колупання у брудній білизні, розкол. А люди, яких я, наприклад, вважав цілком при здоровому ґлузді, під впливом потоків брехні, наклепів, в...
Це вже третє лише за цей рік, який тільки що розпочався! А скільки було отруєнь в минулому році, ми вже всі збилися із рахунку…Нагадаю, що в січні 2019 року в 25-й школі Дніпра отруїлися 70 діт...