App Store Google Play

Дніпровське товариство політв'язнів та репресованих ініціює визнання справжніх борців за незалежність Січеславщини

26.09.2018 14:20
Дніпровське товариство політв'язнів та репресованих ініціює визнання справжніх борців за незалежність Січеславщини

Сьогодні, 26 вересня, під час конференції представники «Дніпровського товариства політичних в'язнів та репресованих» разом з громадськістю висвітлили долі справжніх героїв боротьби за незалежність України на теренах Січеславщини. Також учасники конференції обговорили реальні проблеми, які виникають під час визнання та вшанування героїв. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення – приміщення  Дніпропетровського обласного департаменту освіти.

Під час конференції представники обласних організацій «Всеукраїнського товариства політичних в'язнів та репресованих», історики, краєзнавці, літератори розповіли про маловідомі сторінки боротьби проти тоталітарної комуністичної системи в Наддніпрянському краї. Зокрема, йшлося про рух опору політв’язнів, серед яких: Василь Чапленко, Микола Сарма-Соколовський, Василь Макух, Григорій Нечипоренко, Іван Сокульський, Микола Бреславський.

«Ми показали рух опору на прикладі окремих доль людей, які відстоювали українську мову, культуру та ідеї під час радянського тоталітарного режиму. Попри тиск системи, рух опору на Січеславщині тривав завжди протягом 1917 - 1991 років (до проголошення незалежності України). Ми хочемо прийняти резолюцію, аби показати, що імена героїв мають закарбовуватись в назвах вулиць, шкіл, скверів тощо. Також ми плануємо звернутися до обласної влади Січеславщини для створення комісії по визнанню статусу борців за незалежність в нашому краю», – пояснив голова «Дніпровського товариства політичних в'язнів та репресованих» Іван Дремлюга.

Крім того, представники «Дніпровського товариства політичних в'язнів та репресованих» готують звернення до урядових структур, аби прискорити реалізацію закону про реабілітацію жертв політичних репресій. Для цього потрібно створити національну комісію при Інституті національної пам’яті, а також регіональні комісії в областях України. Іван Дремлюга наголосив: важливо, щоб до створених комісій увійшли члени громадської організації.

«Я вважаю, що всі українські політики та громадські діячі мають бути присутніми на таких заходах, адже сьогодні не вистачає світоглядних засад. Такі конференції виховують правильне ставлення до історії у нашого підростаючого покоління. Молодь потрібно навчати в державних поглядах, адже справа не лише в мові, піснях, а саме у світогляді та ставленні. Представники товариства політичних в'язнів та репресованих – це потужний методичний центр, який надає ідеї для розвитку українського суспільства», - зазначив голова облради Гліб Пригунов.

Раніше повідомлялося, що представники товариства політичних в'язнів та репресованих висвітлили діяльність дніпровського дисидента Миколи Береславського, якого засудила радянська влада за відстоювання незалежної України. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...