App Store Google Play

Таємниця земель Дніпровського аеропорту

25.09.2018 14:00
Таємниця земель Дніпровського аеропорту

Є на Дніпропетровщині невеличке селище Авіаторське, яке знаходиться біля міста Дніпра. Мешканці Авіаторського живуть в складних умовах, не отримуючи послуг житлового-комунального господарства. Розбиті дороги, відсутність освітлення, непроста ситуація із соціальними об’єктами - школами, дитячими садочками, лікарнями. Причиною цього є те, що мешканці селища вважаються жителями обласного центру та мають дніпровську прописку, але законодавчо мікрорайон не входить до меж міста, що спричиняє цілу низку складнощів і хронічних комунальних проблем, адже мікрорайон не отримує фінансування з міського бюджету Дніпра.

Існувала небезпека, що ситуація не зміниться, адже упродовж багатьох років якщо і знаходилися представники влади, які звертали увагу на проблему, ба більше, навіть обіцяли щось зробити, то далі обіцянок справа не виходила. 

Проте обраний у VIII скликанні ВР народний депутат Андрій Денисенко взяв питання під свій контроль і проблема зрушила з мертвої точки. Головною метою є включення Авіаторського до меж міста Дніпра, але ця процедура є досить складною, тож потребує часу і зусиль. 

“Цей процес свідомо гальмувався під час влади Партії регіонів, яка системно розкрадала та виводила з комунальної власності майно комунального підприємства "ЖКК", яке обслуговує смт. Авіаторське. Коли мене обрали народним депутатом, я зіткнувся з тим, що попри багаторічні обіцянки приєднати Авіаторське до міста, не було підготовлено навіть відповідного звернення до ВР. І все довелось починати з нуля”, - зазначав Андрій Денисенко на початку шляху включення Авіаторського до меж Дніпра.

Відтак, процес має декілька складних етапів. Спочатку справа вирішується на місцевому рівні: Дніпропетровська обласна рада ухвалює передачу понад трьох десятків об’єктів нерухомого майна, які перебували на балансі обласного КП «Житлово-комунальна контора», у власність територіальної громади міста Дніпра. Відповідне рішення було прийнято депутатами облради під час сесії 24 березня 2017 року. Після цього на сесії міської ради 13 квітня 2017 року було ухвалено рішення прийняти 30 житлових будинків у комунальну власність територіальної громади міста Дніпро і на баланс КП «Жилсервіс-15» Дніпровської міської ради. Пізніше, у липні 2017, Дніпропетровська ОДА передала до Кабінету міністрів пакет документів Проекту землеустрою зміни меж Дніпра, який передбачає включення до них території Авіаторського. Далі, як того вимагає Земельний Кодекс, остаточне рішення щодо передачі земель вже за Верховною Радою України. 

Проте на етапі прийняття у комунальну власність Дніпра будинків та прибудинкових територій міський голова Борис Філатов не проминув нагоду пропіарити власну персону і приписати всі заслуги собі.

У листопаді 2017 року мер заявив про свою пряму причетність до вищевказаних добрих справ. Деякі ЗМІ навіть писали що Філатов САМ і ВЖЕ приєднав селище до Дніпра. 

“Ми зробили це. Два роки билися і зробили. Авіаторське повернулося додому", - писав у соцмережі Філатов.

Та не все так райдужно, як того хотілося б. Рішення щодо передачі земель має прийняти лише ВРУ. Тож, скільки б заслуг не приписував собі Філатов, а питання все ще лишається відкритим і закрити його не в компетенції міського голови.

Варто зазначити, що землі Авіаторського мають стратегічне значення для Дніпра, адже на них розташований Міжнародний Дніпровський аеропорт. Заплутана ситуація склалася через формальності приналежності земель, на яких знаходиться аеропорт. Землі селища знаходяться у користуванні Дніпропетровської обласної ради. Злітно-посадковою смугою володіє лише держава, а термінал Дніпровського аеропорту належить групі “Приват”, одним із власників якої є відомий бізнесмен Ігор Коломойський.

Такі складнощі з власністю пояснюють інвестиційну непривабливість об’єкта. Тож Авіаторське, як і аеропорт, знаходяться у неабияк занедбаному стані, і виглядають зовсім не так, як мають виглядати ворота міста-мільйонника, себто те, що бачать у першу чергу гості міста, які завітали до нас повітряним шляхом. 

Із початком роботи Верховної Ради восени поточного року народний обранець Андрій Денисенко повідомив про наміри все ж завершити розпочатий ним ще у 2015 році процес, для чого підготував законопроект щодо зміни меж міста Дніпра. Тож лише після ухвалення закону Верховною Радою землі, на яких знаходиться Дніпровський міжнародний аеропорт, зможуть офіційно належати територіальній громаді Дніпра.

Прикметно, що з початком передачі Авіаторського до складу обласного центру Дніпровським аеропортом зацікавився харківський бізнесмен Олександр Ярославський. Проте очевидно, що навіть коли після включення Авіаторського до меж Дніпра постане питання будіництва аеропорту, то займатиметься ним не місто. 

Злітна смуга є стратегічним об'єктом і залишається  у власності держави, тож реконструюватимуть її коштом держбюджету. Без співпраці з державою братись за цей проект – безперспективно.

Щодо терміналу, то наразі право збудувати новий має власник старого терміналу – тобто компанія Дніпроавіа, яка вже має затверджений проект будівництва. Проте справа гальмується через глибокий конфлікт бачень і інтересів приватного власника і держави. Не виключено, що Ярославський може домовитись з Ігорем Коломойським про переуступку прав на старий термінал на прийнятних для обох бізнесменів умовах, але жодних посередників, як би цю роль не хотілося зіграти городничому Дніпра, вони не потребують. Так само не потребує паразитів-піарників на її роботі і держава. 

Тож дніпрянам варто набратись терпіння і не реагувати на гучні заяви Бориса Філатова та його напутника Геннадія Корбана. Будівницто дніпровського аеропорту – питання часу. Що менше спекуляцій буде навколо цього процесу і що менше непричетних плутатиметься під ногами у його учасників – то менше часу знадобиться для досягнення результату.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...