App Store Google Play

На Січеславщині пройде перший Міжрегіональний етнофестиваль обрядів та оберегів «Пасіка Сірка»

25.09.2018 13:40
На Січеславщині пройде перший Міжрегіональний етнофестиваль обрядів та оберегів «Пасіка Сірка»

У суботу, 29 вересня, на Січеславщині пройде перший Міжрегіональний етнофестиваль обрядів та оберегів «Пасіка Сірка». Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів голови МГО «Кодацьке військо» запорозьке, організатор фестивалю Віктор Кучинський.

Як зазначається, етнофестиваль «Пасіка Сірка» збере на окремій локації пасічників з усієї Січеславщини та Запоріжжя. За бажанням відвідувачі зможуть скуштувати та купити медову продукцію.

Також етноколективи з понад десяти районів Січеславщини продемонструють народні весільні звичаї та осінні обряди, пов’язані зі збиранням урожаю.  

«На сьогодні в області часто проходять фестивалі національного спрямування, однак немає заходів, присвячених українським обрядам та оберегам. Тож наша мета - відновити в суспільній пам’яті українські звичаї та традиції, аби сучасники відновлювали та пишалися власною спадщиною. На фестивалі захоплюючим видовищем стане виступ козаків з Нікополя, які демонструватимуть джигітовку на конях», - розповів Віктор Кучинський.

До того ж, усі гості зможуть спробувати абсолютно новий сорт ковбаси, яка називається грушівсько-січова. За оригінальним рецептом місцевих жителів, до її складу входить м’ясо та груші.

Фестиваль відбудеться в селі Іллінка Томаківського району Січеславської області. Початок об 11:00. В рамках заходу з 18:00 до 19:00 для гостей виступить тернопільський гурт «Медовий полин». Організатори запрошують усіх бажаючих.

Після 19:00 розпочнеться вогняне шоу, під час якого буде горіти чотирьох метровий тризуб. На фоні тризуба козаки з палаючими ципками демонструватимуть бойові вміння.

Організаторами фестивалю виступили МГО «Кодацьке військо» за підтримки Томаківської районної ради.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...