App Store Google Play

На Січеславщині пройде перший Міжрегіональний етнофестиваль обрядів та оберегів «Пасіка Сірка»

25.09.2018 13:40
На Січеславщині пройде перший Міжрегіональний етнофестиваль обрядів та оберегів «Пасіка Сірка»

У суботу, 29 вересня, на Січеславщині пройде перший Міжрегіональний етнофестиваль обрядів та оберегів «Пасіка Сірка». Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів голови МГО «Кодацьке військо» запорозьке, організатор фестивалю Віктор Кучинський.

Як зазначається, етнофестиваль «Пасіка Сірка» збере на окремій локації пасічників з усієї Січеславщини та Запоріжжя. За бажанням відвідувачі зможуть скуштувати та купити медову продукцію.

Також етноколективи з понад десяти районів Січеславщини продемонструють народні весільні звичаї та осінні обряди, пов’язані зі збиранням урожаю.  

«На сьогодні в області часто проходять фестивалі національного спрямування, однак немає заходів, присвячених українським обрядам та оберегам. Тож наша мета - відновити в суспільній пам’яті українські звичаї та традиції, аби сучасники відновлювали та пишалися власною спадщиною. На фестивалі захоплюючим видовищем стане виступ козаків з Нікополя, які демонструватимуть джигітовку на конях», - розповів Віктор Кучинський.

До того ж, усі гості зможуть спробувати абсолютно новий сорт ковбаси, яка називається грушівсько-січова. За оригінальним рецептом місцевих жителів, до її складу входить м’ясо та груші.

Фестиваль відбудеться в селі Іллінка Томаківського району Січеславської області. Початок об 11:00. В рамках заходу з 18:00 до 19:00 для гостей виступить тернопільський гурт «Медовий полин». Організатори запрошують усіх бажаючих.

Після 19:00 розпочнеться вогняне шоу, під час якого буде горіти чотирьох метровий тризуб. На фоні тризуба козаки з палаючими ципками демонструватимуть бойові вміння.

Організаторами фестивалю виступили МГО «Кодацьке військо» за підтримки Томаківської районної ради.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...
Світ повинен обертатись навколо кожного населеного пункта окремо. Тоді він почне обертатись навколо України. Для мене завжди був прикладом Олександрівський районний краєзнавчий музей на...
Я зізнаюся відверто: я не був автором ідеї щодо перейменування області, навіть співавтором. Так, я безумовно підтримую заміну комуністичної і чужої назви на рідну, українську і патріотичну. І справа т...