App Store Google Play

Телевізор чи книга: у Дніпрі обговорили способи розвінчання історичних міфів

21.09.2018 17:00
Телевізор чи книга: у Дніпрі обговорили способи розвінчання історичних міфів

Сьогодні, 21 вересня, у Дніпрі під час публічної лекції науковці разом з громадськістю шукали відповідь на питання: чи потрібно створювати популярну історію, яка буде доступною та зрозумілою для пересічних мешканців. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення – приміщення історичного музею Яворницького.

Науковці та публіцисти, які популяризують історію України розповіли про важелі маніпуляцій над суспільством. Вони зазначили, що вагому роль відіграють міфи, які створюються на телебаченні та Інтернет-просторі. Зокрема, чимало таких міфологем стосуються участі українців у Другій світовій війні.

Експерти зазначили, що часто в радянському суспільстві применшувалась роль та чисельність української армії в перемозі над нацистами. Така думка досі переважає у російській свідомості. Однак за архівними даними, українці становили окрему силу та прагнули вибороти незалежність для своєї країни.

В рамках дискусії історики розглянули наступні питання: чи потрібна Україні популярна історія війни; чи маємо ми уникати старих міфів про Другу світову; чи мають українці право на власний міф. Крім того, історики розповіли деякі маловідомі сюжети воєнного періоду, які замовчувались до проголошення незалежності України.

На панельну дискусію завітали, студенти, старшокласники, історики, публіцисти, які цікавляться  історією України.

«Переваги форуму в тому, що він неакадемічний, адже саме в публічному простору ми маємо говорити на історичні теми. Адже у нашому суспільстві телевізор досі заміняє підручник з історії», зазначив – історик, публіцист, кандидат історичних наук, журналіст «Радіо Свобода» Сергій Громенко.

Загалом, експерти погоджуються, що в суспільстві панує міфотворчість і в деяких випадках це корисно. В той же час вони впевнені, що міфи – це завжди маніпуляція, тож на їх місце має прийти неупереджена історія.

Зі слів науковців, досвід панельних дискусій буде переосмислений та на їх основі розроблятимуться рекомендації не лише для вчителів, але й для чиновникам регіону. По завершенню форуму будуть випущені відеолекції, а також буклети з ключовими тезами.

Нагадаємо, що вчора у Дніпрі стартував форум, присвячений ролі українців у Другій світовій війні. Під час лекції історик та Радник Заступника Глави Адміністрації Президента України Василь Павлов розповів внесок українців у перемогу в Другій світовій війні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Мабуть це банальні, очевидні слова, але... Сьогодні на Краснопільському кладовищі вже вдруге за тиждень провожали в останню путь воїна, який пав на російсько-українській війні. Цього разу наш сві...
Ахметов, схоже, почав мститися дніпрянам за те, що вони насмілилася відстояти своє право більше його не кредитувати!Гадаю, всі зрозуміли про що йдеться…Декілька років поспіль цей представник ук...
Дарина ТВЕРДОХЛІБ

Не водіть дітей до цирку

На арені дресирувальник у гарному вбранні, яскраве світло софітів, голосна музика. А в кутку - наляканий лев, якому наживо вирвали кігті та спиляли ікла. Білосніжні голуби злітають&nbsp...
Дарина ТВЕРДОХЛІБ

І знову про мову

Українці без російської мови - третій сорт. Володіти лише українською, і не знати жодної іншої мови, бути німим. Єдина перспектива українців в такому випадку - бути прибиральниками, доглядальника...