App Store Google Play

На Січеславщині вшанували пам'ять видатного археолога Бориса Мозолевського

19.09.2018 10:40
На Січеславщині вшанували пам'ять видатного археолога Бориса Мозолевського

У Покрові, що на Січеславщині, вшанували пам'ять видатного науковця та археолога, Бориса Мозолевського, якому належить знахідка відомої на весь світ Золотої Пекторалі. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Покровську міську раду.

Як зазначають у міській раді, в історії світової археології не так багато постатей, яким пощастило вписати своє ім’я в літопис цієї науки. Однією з таких особистостей є Борис Миколайович Мозолевський. Людина, чиї унікальні знахідки поставили його в один ряд з найвидатнішими науковцями світу, яка прославила Покров, що став його долею. Славетна "Золота Пектораль" та інші безцінні артефакти, знайдені Борисом Миколайовичем, принесли йому безсмертя.

25 років тому він закінчив свій земний шлях. Віддаючи данину шани Борису Мозолевському, Почесному громадянину міста, видатному науковцю, неперевершеному поету, у Покрові присвятили пам’ятні заходи.

Зокрема, у місцевому музеї пройшов вечір, присвячений життю Мозолевського. На зустрічі виступив відомий історик та краєзнавець Мирослав Жуковський.

 

У своїх спогадах науковий співробітник Нікопольського музею Мирослав Жуковський, який особисто знав Бориса Мозолевського, брав участь у його експедиціях, розповідав про непросту долю науковця і, в чомусь, навіть містичний зв’язок з історією скіфів. За його словами, археолог на інтуїтивному рівні відчував скіфські артефакти. Він поділився історією, як Борис Мозолевський переконував легендарного керівника гірничо-збагачувального комбінату Григорія Середу що саме в кургані "Товста Могила" їх чекають унікальні знахідки.

Варто зазначити, що парк Покрова носить ім'я видатного археолога і в ньому встановлений пам'ятний знак, який нагадує про легендарну знахідку Мозолевського.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...