App Store Google Play

М'ясо, риба та консервація: дніпрянам нагадали де ховається збудник ботулізму

18.09.2018 16:00
М'ясо, риба та консервація: дніпрянам нагадали де ховається збудник ботулізму

Захворіти на ботулізм можна не тільки з'ївши зіпсовану рибу. Збудник цієї страшної хвороби ховається в лісових грибах, травах і навіть у звичайній домашній консервації, яку не правильно зберігали. Про це сьогодні, 18 вересня, під час прес-конференції в ІА "Інформатор" розповів лікар-інфекціоніст Володимир Чумак, передає Дніпроград.

Ботулізм – це харчове отруєння, зумовлене споживанням продуктів, в яких накопичилися ботулотоксини.

"Найчастіше підхопити ботулізм можна внаслідок споживання в'яленої чи копченої риби та будь-яких виробів з м'яса. Це трапляється у випадку не дотримання відповідних вимог під час заготівлі, переробки чи зберігання продукту", - розповів Чумак.

Окрім того, потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно або недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином. 

"Нерідкою причиною ботулізму стають в'ялені, копчені або консервовані продукти домашнього приготування, проте реєструються і випадки хвороби після вживання продуктів вироблених у промислових умовах. Під час купівлі консервації необхідно звернути увагу на цілісність банки, аби вона була рівна та неушкоджена. Рибу в стихійних умовах купувати взагалі не варто, адже в цьому випадку ви просто граєте з вогнем", - пояснив лікар.

Перші симптоми захворювання найчастіше виникають через 12-24 годин після споживання зараженої їжі. Водночас, симптоми так само можуть виникнути раніше. Чим важче захворювання, то коротший інкубаційний період. Симптомами можуть бути порушення зору, сильно виражена сухість у роті, підвищена стомлюваність, м’язова слабкість, нудота, блювання, здуття живота.

"Успіх лікування залежить від ранньої діагностики, правильного лікування, у більшості випадків - введення ботулінічної сироватки. Тому якомога раніше необхідно звернутися до лікаря. Інакше розвивається неврологічна симптоматика, зокрема дихальна недостатність, що є причиною смерті при ботулізмі", - наголосив лікар.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...