App Store Google Play

Допоможемо газетам позбутися руйнівного феодального впливу на місцях, - Андрій Денисенко звернувся до колег по ВР

18.09.2018 16:40
Допоможемо газетам позбутися руйнівного феодального впливу на місцях, -  Андрій Денисенко звернувся до колег по ВР

Сьогодні, 18 вересня, під час брифінгу у Верховній Раді народний депутат України Андрій Денисенко разом із медійниками закликав народних обранців підтримати законопроект про внесення змін до Закону України "Про реформуввння державних та комунальних друкованих ЗМІ", передає Дніпроград.

Під час сесії ВР на вечірньому засіданні депутати мають розглянути зміни до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» №8441. Згідно закону, державні та комунальні органи повинні вийти зі складу засновників друкованих засобів масової інформації до кінця 2018 року, а невиконання цієї норми призведе до припинення дії свідоцтва про державну реєстрацію, що тягне за собою втрату права видавати друковане видання.

"До кінця реформи залишилось всього три місяці, проте, станом на сьогодні, перереєстровано лише 30% комунальних та 15% державних видань, що підпадають під сферу дії цього Закону", – розповіла голова правління у Національна Асоціація Українських Медіа -НАУМ Тетяна Котюжинська.

На думку медійних організацій, реформуванню перешкоджають: бездіяльність засновників або блокування реформування; виведення з балансу редакцій майна, що мало перейти у їхню власність чи користування; свавільне звільнення керівників редакцій; «фіктивне» реформування через передання прав засновників державним і комунальним підприємствам.

"Редакції комунальних газет звернулися до народного депутата Андрія Денисенка для того, щоб внести альтернативний законопроект №8441-1, який направлений на розв'язання всіх тих проблем, які показали 2,5 роки реформування комунальної преси. Цей законопроект пропонує нову модель захисту прав трудових колективів редакцій. Вона передбачає можливість збереження назви видання, певних майнових прав та інші", - розповіла Тетяна Котюжинська.

Законопроект 8441-1 дозволить спростити процедуру перереєстрації редакції і газети, заборонити перепрофілювання та відчудження приміщень діючих редакції, отримати реформованим друкованим ЗМІ одноразову адресну фіндопомогу для технічного переоснащення, яка була передбачена діючим законом, але Уряд закон так і не виконав. Окрім того, нарешті газети зможуть змінити мову видання на українську (наразі діє заборона зміни мова видання на 15 років, навіть якщо мова видання – російська). Базовий закон 8441 не містить подібних норм і, відповідно до Регламенту ВР, не зможе їх включити.

"Саме цей законопроект допоможе реформованим редакціям газет позбутися на місцевому рівні того руйнівного феодального тягаря адміністративного ресурсу під яким вони перебували всі ці роки як незалежної України, так і радянських часів", - зазначив автор законопроекту Андрій Денисенко.

Тож медійники звернулися до усіх народних депутатів підтримати проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації" №8441, який допоможе вийти на якісний рівень місцевим газетам та дозволить протягом останніх трьох місяців завершити реформу успішно. 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...
Світ повинен обертатись навколо кожного населеного пункта окремо. Тоді він почне обертатись навколо України. Для мене завжди був прикладом Олександрівський районний краєзнавчий музей на...
Я зізнаюся відверто: я не був автором ідеї щодо перейменування області, навіть співавтором. Так, я безумовно підтримую заміну комуністичної і чужої назви на рідну, українську і патріотичну. І справа т...