App Store Google Play

Децентралізація на практиці: актуальні проблеми ОТГ та їх вирішення

17.09.2018 14:00
Децентралізація на практиці: актуальні проблеми ОТГ та їх вирішення

Відсутність питної води у багатьох невеличких містах та селах, перешкоджання процесам об'єднання територіальних громад, інтереси бізнесу в політиці органів місцевого самоврядування – ці проблеми та шляхи їх вирішення обговорювалися під час дискусій у Школі місцевого самоврядування DESPRO.

Навчання відбулися минулого тижня у Києві. Актуальна інформація щодо реформи децентралізації, переваг та можливостей, які реформа відкриває для своїх учасників, а також перспективи поглиблення децентралізації були представлені для команд ОТГ з різних областей України, молодих фахівців ОМС та представників медіа.

Під час семінарів профільні експерти ділилися знаннями із представниками ОТГ, на дискусіях учасники розповідали про власний досвід вирішення проблем, особисті  успіхи та досягненнями. Також були проведені тренінги для здобуття практичних навичок учасників школи.

У ході дискусій були виявлені реальні проблеми ОТГ і навіть конфліктні ситуації, які виникають, за словами представників громад, через просування політичних інтересів депутатського корпусу на місцевому рівні. Часто трапляється ситуація ворогування між міським головою і депутатським корпусом, через що блокуються важливі рішення на сесіях. Так, в одній з ОТГ Чернівецької області бюджет розвитку на поточний рік був прийнятий лише два місяці тому. В тій таки Чернівецькій області існують суттєві проблеми із об’єднанням в ОТГ через небажання міського голови втрачати свої повноваження. Так би мовити, зворотний бік децентралізації - замість розвитку своєї громади та сусідніх населених пунктів, мер одного з міст керувався принципом "якщо вже об’єднуватися – то тільки з тими селами, які дозволять мені зберегти керуючу посаду".

Представники ОТГ Харківської, Сумської та Полтавської областей нарікали на незадовільну роботу поліції на рівні громади. Правоохоронні органи також залишають без уваги корупційні схеми, які зазвичай провертають ті «верхівки» ОТГ, котрі збереглися від старого керівництва районних рад.

Майже в усіх областях України на місцевому рівні існує проблема нестачі земель, щоб їх виділяти учасникам АТО та переселенцям. Тобто у Верховній Раді відповідний закон прийняли, а на практиці громадяни отримують у відповідь «чекайте поки хтось може відмовиться», адже просто немає вільних земель і таким чином утворюються безперспективні черги на їх отримання.

Усі громади - як досвідчені, так і новостворені - хотіли б отримати гранти на свої проекти, але не знають «де ті гроші взять». Тренери школи розповіли, як заповнювати заявку і де шукати грантодавців. Зокрема, були названі офіційні сайти представників GIZ, U-LEAD, DOBRE, також прозвучали назви ресурсного центру ГУРТ та проекту ПРОМІС.

В інтерактивних обговореннях були підняті теми публічних комунікацій, ідеї економічного зростання, а також була піднята тема гендеру в ОТГ, проте обговорення було досить незвичним. Тренер Юлія Локшина нагадала, що гендерна рівність стосується не тільки жінок, а також чоловіків і загалом всіх верств населення, в тому числі, людей з інвалідністю. Цікавим зауваженням було, що в Україні у громадських місцях чоловічі вбиральні не обладнання пеленальними столиками, як в жіночих. Проте трапляються випадки, коли чоловік самостійно виховує дитину, і для забезпечення батьків правами на рівні матерів українцям ще є куди працювати.

На особливу увагу заслуговує навчальний блок для медіа. У Школу запросили тренером досвідченого фахівця, відому телеведучу Анну Безулик, яка провела інтенсив у навчанні журналістів не тільки методоам висвітлення перебігу реформи децентралізації, а й окреслила загальні теми для підвищення кваліфікації журналістів. До програми входили такі теми, як «Професійні журналістські стандарти», «Сучасні медійні жанри і формати», «Концепція медіа проекту та практика її створення» тощо. Анна Безулик наводила у приклад не лише провідні українські медіа-ресурси, а й зверталася до досвіду New York Times та стандартів ВВС.

Загальна мета Школи місцевого самоврядування DESPRO була проінформувати про реформу децентралізації всіх учасників процесу та надати інформаційну підтримку у цьому напрямку. Адміністрація Школи вважає, що важливим чинником успішності цієї реформи є її широка підтримка суспільством, чого можна досягнути тоді, коли люди добре розуміють переваги прийдешніх змін. Тож, учні школи мали можливість максимально засвоїти інформацію про значення децентралізації, заглибитися у нюанси її впровадження та перебігу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...