App Store Google Play

Держпродспоживслужба назвала ймовірні причини отруєння дітей у Дніпрі і відсторонила компанію-постачальника харчування

15.09.2018 09:00
Держпродспоживслужба назвала ймовірні причини отруєння дітей у Дніпрі і відсторонила компанію-постачальника харчування

Держпродспоживслужба заборонила ТОВ «Продрезерв-5» годувати школярів у Дніпрі. Відповідне рішення про припинення підприємством виробницта та обігу продуктів ухвалене Головним державним інспектором Служби. 

Як йдеться у повідомленні відомства,  у закладі та харчоблоці школи, де здійснює організацію харчування ТОВ «Контракт Продрезерв 5», виявлено низку порушень, які ймовірно сприяли виникненню та розповсюдженню інфекції. 

Виявилось, що  свинина, хек, банани, огірки, цибуля та борошно надходили до закладу без супровідних документів та відповідного маркування. Зафіксовано також факти порушення температурного режиму зберігання кисломолочної продукції, гастрономії, тощо.

Крім цього, у харчоблоці не працює вентиляція, в санвузлах школи в умивальниках відсутня гаряча проточна вода для миття рук учнів та персоналу; у медичному кабінеті недостатньо шпателів для огляду дітей; відсутня подача гарячої проточної води до умивальників перед обідньою залою та в туалеті для працівників харчоблоку, що унеможливлює дотримання вимог особистої гігієни персоналом.

Під час перевірки було встановлено також порушення технологічного процесу приготування страв у частині зберігання та використання кухонного інвентарю.

Раніше представник підприємства Тетяна Пономарчук переконувала дніпрян у тому, що їх компанія сумлінно виконує свою роботу, не відходить від тендерних умов та договору із Департаментом,  а діти захворіли не через неякісну їжу, а через недбалість батьків.

Фахівці Державної лабораторії Держпродспоживслужби відібрали 40 змивів з об’єктів довкілля, п’ять зразків харчових продуктів, а також  сім проб питної води на бактеріологічні та хімічні показники. 

Наразі в закладі, 34 учні якого звернулись по допомогу до лікарів з симптомами отруєння проведено фінальну дезінфекцію та оголошено карантин щонайменше до 21 вересня.

Чи буде фірма-порушник, недбалість якої призвела до надзвичайної ситуації в 62 школі і надалі забезпечувати харчування маленьких дніпрян в усіх дошкільних та шкільних начальних закладах, наразі невідомо. «Продрезерв-5», до якого має відношення близька до Геннадія Корбана рестораторка Євгенія Храплива, є монополістом з надання кейтерингових послуг комунальним закладам освіти у місті.
Чи безпечно буде дітям після 10-денної перери їсти у шкільних та дитсадкових їдальнях, адже продукти харчування сумнівної якості постачаються, ймовірно в усі харчоблоки, наразі з’ясовує Держпродспоживслужба.

Очільник міста Борис Філатов розпорядився створити комісію з розслідування інциденту в 62 школі, яку очолили зацікавлені особи - представники Депаратаментів міської ради. Сам міський голова діяльність "Продрезерву" не коментує, натомість прес-служба мерії запустила в мережу Фейсбук рекламний допис Філатова,  в якому він у різкій формі дорікає журналістам "за роздмухування паніки та дезінформацію".

Як відомо, інформація про випадки отруєння дітей з'яилась у мережі ввечері 12 вересня. Проте мерія відреагувала на інцидент лише пообіді 13 вересня.
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...