App Store Google Play

Ляльки-мотанки та петриківські мальовки: дніпрян запрошують власноруч створювати народні обереги

14.09.2018 19:00
Ляльки-мотанки та петриківські мальовки: дніпрян запрошують власноруч створювати народні обереги

19 вересня музей «Літературне Придніпров'я» запрошує усіх мешканців Дніпра, які цікавиться українськими народними звичаями на майстер-класи по виготовленню ляльки-мотанки та петриківської мальовки. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку завідувачки музею Олени Аліванцевої у Facebook.

Майстер-класи проходитимуть на базі виставки «У розмаїтті творчості». Відвідувачів навчатимуть народні майстри зразкового Центру української культури «Коло Калинове» міського Палацу дітей та юнацтва.

Як зазначають організатори, колись ляльки–мотанки робили повсюдно. Спосіб створення ляльок - це скручування, скочування, змотування, зв’язування, завивання. Мотанки виготовлялись з доступного матеріалу і без будь-яких інструментів: із сіна чи соломи, клаптиків тканини, осоки, ниток, кукурудзяних качанів та листочків.

Крім того, частиною народних традицій Придніпров’я є петриківський розпис, історичне коріння якого походить з давнини.

Тож лялька-мотанка й петриківська мальовка покликані відображати самобутню українську культуру, своєрідність поетичного світосприйняття та народного мислення.

Організатори запрошують усіх бажаючих завітати на майстер-клас до музею «Літературне Придніпров'я» за адресою: проспект Дмитра Яворницького, 64. Початок о 18:00.

Нагадаємо, що з 18 по 24 вересня у історичному музеї Дніпра пройде щорічний Всеукраїнський музейний фестиваль «Музей і виклики часу». Жителі Дніпра та області зможуть побачити унікальні експонати та інсталяції, які мають минуле.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...
Реакція на 30% Зеленського мене лякає набагато більше, ніж самі 30%. Люди раптово відкрили для себе, що світ набагато ширший за Фейсбук чи Ютуб. Всі раптово забули в якій країні ми живемо і яке минуле...
Спостерігаючи за тим ідіотизмом, який відбувається серед виборців у Фейсбуці, дійшла до висновку, що українцям взагалі не потрібен президент. Їм потрібен лише дуже хороший психіатр. І тому напрошуєтьс...