App Store Google Play

Ляльки-мотанки та петриківські мальовки: дніпрян запрошують власноруч створювати народні обереги

14.09.2018 19:00
Ляльки-мотанки та петриківські мальовки: дніпрян запрошують власноруч створювати народні обереги

19 вересня музей «Літературне Придніпров'я» запрошує усіх мешканців Дніпра, які цікавиться українськими народними звичаями на майстер-класи по виготовленню ляльки-мотанки та петриківської мальовки. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку завідувачки музею Олени Аліванцевої у Facebook.

Майстер-класи проходитимуть на базі виставки «У розмаїтті творчості». Відвідувачів навчатимуть народні майстри зразкового Центру української культури «Коло Калинове» міського Палацу дітей та юнацтва.

Як зазначають організатори, колись ляльки–мотанки робили повсюдно. Спосіб створення ляльок - це скручування, скочування, змотування, зв’язування, завивання. Мотанки виготовлялись з доступного матеріалу і без будь-яких інструментів: із сіна чи соломи, клаптиків тканини, осоки, ниток, кукурудзяних качанів та листочків.

Крім того, частиною народних традицій Придніпров’я є петриківський розпис, історичне коріння якого походить з давнини.

Тож лялька-мотанка й петриківська мальовка покликані відображати самобутню українську культуру, своєрідність поетичного світосприйняття та народного мислення.

Організатори запрошують усіх бажаючих завітати на майстер-клас до музею «Літературне Придніпров'я» за адресою: проспект Дмитра Яворницького, 64. Початок о 18:00.

Нагадаємо, що з 18 по 24 вересня у історичному музеї Дніпра пройде щорічний Всеукраїнський музейний фестиваль «Музей і виклики часу». Жителі Дніпра та області зможуть побачити унікальні експонати та інсталяції, які мають минуле.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...