App Store Google Play

Як йти вперед: у Дніпрі обговорили перспективи розвитку органів самоорганізації населення

12.09.2018 20:00
Як йти вперед: у Дніпрі обговорили перспективи розвитку органів самоорганізації населення

Сьогодні, 12 вересня, у інформаційному хабі Mediaprostir відбувся круглий стіл за участі представників громадськості, органів самоорганізації населення та міської влади. Про це з місця події повідомляє кореспондент Дніпрограда.

За словами одного із організаторів заходу Романа Сердюка, у найближчі роки в Дніпрі постане питання необхідності розвитку органів самоорганізації населення. Це пов’язано як із необхідністю розвитку громадянського суспільства, так і з майбутньою ліквідацією районних у місті рад.

“Треба поступово розширювати повноваження органів самоорганізації населення і надавати їм реальні механізми для реалізації та захисту їхніх потреб. Цей процес повинен розпочатися з міської ради, де мають прийняти відповідні рішення”, - зазначив Роман Сердюк.

Він презентував наявні проблеми ОСН та шляхи їх вирішення. Наприклад, органи самоорганізації населення для ефективної роботи мають фінансуватися з бюджету міста і вирішувати питання благоустрою в межах свого життєвого простору.

Цю ідею підтримав і колишній перший заступник міського голови Вадим Шебанов, який підкреслив, що це — один із найважливіших шляхів до розвитку міста.

Як приклад, на круглому столі представили досвід інших великих міст України, зокрема Києва, Вінниці та Харкова, де вже реалізовуються подібні рішення.

У свою чергу, депутат міської ради Артем Хмельников зауважив, що першочергово ініціатива має виходити саме від ОСН, а не від міської влади.

“Часто можна побачити як до нас звертаються люди з проханням виділити гроші на ОСН. Але коли справа доходить до реальних дій, то всі уникають відповідальності. Тому треба, аби органи самоорганізації населення чітко розуміли що вони роблять і відповідно були готові взяти на себе окремі функції влади”, - зазначив Хмельников.

Загалом, тема круглого столу в окремих моментах викликала неабияку дискусію серед учасників. Втім, більшість з них зійшлася на тому, що нинішній підхід треба поступово змінювати і удосконалювати.

Детальну інформацію щодо перебігу ініціативи внесення змін в діючу систему ОСН можна знайти на сторінці спільноти Samoorg.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У Дніпрі вже багато писали про корупційні схеми з будівництвом нового аеропорту за 2 мільярди бюджетних коштів, яке відбувається фактично в інтересах олігарха Коломойського.Але за кадром залишилася іс...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...