App Store Google Play

Як йти вперед: у Дніпрі обговорили перспективи розвитку органів самоорганізації населення

12.09.2018 20:00
Як йти вперед: у Дніпрі обговорили перспективи розвитку органів самоорганізації населення

Сьогодні, 12 вересня, у інформаційному хабі Mediaprostir відбувся круглий стіл за участі представників громадськості, органів самоорганізації населення та міської влади. Про це з місця події повідомляє кореспондент Дніпрограда.

За словами одного із організаторів заходу Романа Сердюка, у найближчі роки в Дніпрі постане питання необхідності розвитку органів самоорганізації населення. Це пов’язано як із необхідністю розвитку громадянського суспільства, так і з майбутньою ліквідацією районних у місті рад.

“Треба поступово розширювати повноваження органів самоорганізації населення і надавати їм реальні механізми для реалізації та захисту їхніх потреб. Цей процес повинен розпочатися з міської ради, де мають прийняти відповідні рішення”, - зазначив Роман Сердюк.

Він презентував наявні проблеми ОСН та шляхи їх вирішення. Наприклад, органи самоорганізації населення для ефективної роботи мають фінансуватися з бюджету міста і вирішувати питання благоустрою в межах свого життєвого простору.

Цю ідею підтримав і колишній перший заступник міського голови Вадим Шебанов, який підкреслив, що це — один із найважливіших шляхів до розвитку міста.

Як приклад, на круглому столі представили досвід інших великих міст України, зокрема Києва, Вінниці та Харкова, де вже реалізовуються подібні рішення.

У свою чергу, депутат міської ради Артем Хмельников зауважив, що першочергово ініціатива має виходити саме від ОСН, а не від міської влади.

“Часто можна побачити як до нас звертаються люди з проханням виділити гроші на ОСН. Але коли справа доходить до реальних дій, то всі уникають відповідальності. Тому треба, аби органи самоорганізації населення чітко розуміли що вони роблять і відповідно були готові взяти на себе окремі функції влади”, - зазначив Хмельников.

Загалом, тема круглого столу в окремих моментах викликала неабияку дискусію серед учасників. Втім, більшість з них зійшлася на тому, що нинішній підхід треба поступово змінювати і удосконалювати.

Детальну інформацію щодо перебігу ініціативи внесення змін в діючу систему ОСН можна знайти на сторінці спільноти Samoorg.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Марія СОЛОМОНОВА

Нехай нас єднає наша мова

22 квітня настало. Світ не зрушився з місця. А Україна – тим паче)Тож, життя продовжується, і нам, звісно ж, своє робити – суто українське, національне, гідне нашої нації та наших Героїв.Н...
Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...
Реакція на 30% Зеленського мене лякає набагато більше, ніж самі 30%. Люди раптово відкрили для себе, що світ набагато ширший за Фейсбук чи Ютуб. Всі раптово забули в якій країні ми живемо і яке минуле...