App Store Google Play

Скандал на Дніпропетровщині: проти ветеранів АТО порушили кримінальне провадження

08.09.2018 12:00
Скандал на Дніпропетровщині: проти ветеранів АТО порушили кримінальне провадження

У зловживанні службовим становищем, що завдало збитки державі, правоохоронці також підозрюють колишню голову медико-соціальної експертної комісії. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на 5 канал.

На Дніпропетровщині ветерани АТО скаржаться, що їх незаконно позбавляють статусу інвалідів. Ба більше – їх підозрюють у змові з членами експертної комісії, яка ці статуси призначала, нібито, також протизаконно. Аби довести, що вони втратили здоров'я на війні, ветерани планували їхати до столиці, щоб пройти центральну медкомісію. Але не можуть цього зробити через бюрократію. В ситуації розбиралася Наталія Світлова.

47-річний Костянтин Треско – один із бійців, якого цьогоріч позбавили групи інвалідності. Такий статус боєць 17-ї танкової бригади отримав унаслідок сильної контузії під Троїцьким на Луганщині, після чого його демобілізували.

"Два роки у мене була група інвалідності, а в цьому році рішенням четвертого МСЕК з мене просто зняли групу. Піти у вищий МСЕК міста Києва я не можу, тому що немає моєї особової справи", – пояснює ветеран АТО.

З'ясувалося, що документи Костянтина – серед медичних справ 11 учасників бойових дій на Донбасі, які центр медико-соціальної експертизи – скорочено МСЕК – спрямував до прокуратури. З такою самою проблемою зіткнувся і Денис Золотарьов – боєць батальйону "Кривбас". Він отримав інвалідність після поранень під Іловайськом і Дебальцевим. У прокуратурі вважають, що статус інваліда йому присвоїли незаконно.

"Я не розумію. Я воював за свою країну і зараз я повинен доводити. Ну, якщо Київ підтвердив мені групу інвалідності – це верховна інстанція", – обурюється чоловік.

"Громадянин безпідставно отримав державну допомогу в розмірі понад 185 тисяч грн. На цьому етапі перевіряються інші факти правопорушення, встановлюється точна кількість виданих довідок, сума збитків. Та причетні до злочину особи", – пояснює речниця прокуратури Дніпропетровської області Ліна Зенова.

У зловживанні службовим становищем, що завдало збитків державі, правоохоронці підозрюють колишню голову медико-соціальної експертної комісії. Її звільнили з роботи після скандалу між ветеранами АТО та головним лікарем.

"У чому ж мене звинувачують? Може, це звучить дивно, але це так, що я, будучи головою комісії, в інтересах Золотарьова, щоб він отримав соціальні виплати від Збройних сил, визначила йому групу інвалідності. І ця група інвалідності, нібито, визначена неправильно", – каже колишня голова МСЕК №5 Тетяна Лук'янченко.

"Неправильно встановлені групи інвалідності. Це прокуратура порушила. Давайте не будемо про це говорити", – каже головний лікар обласного клінічного центру медико-соціальної експертизи Віктор Концур.

Усі ветерани АТО, імена яких фігурують у кримінальній справі, мають намір пройти медкомісію і підтвердити статус інвалідів війни в Києві. Проте є перешкода – подавати медичні документи учасник АТО має право лише обласний в медцентр, а в них документи вилучили в межах кримінального провадження.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...