App Store Google Play

Художній музей Дніпра традиційно демонструє експонат місяця – «Знову двійка»

07.09.2018 21:00
Художній музей Дніпра традиційно демонструє експонат місяця – «Знову двійка»

У Дніпрі художній музей традиційно демонструє «експонат місяця», цього разу місцеві жителі мають можливість ознайомитися з оригінальним хітом 20 сторіччя – «Знову двійка» нашого славетного земляка Федора Решетнікова. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на 9 канал.

«У вересні місяці перше, що спадає на думку, це початок навчального року. Ми вирішили обрати картину Федора Решетнікова «Знову двійка». Художник особисто подарував її Художньому музею у 1978 році», - розповіла старша наукова співробітниця художнього музею Людмила Гайда.

Картина «Знову двійка» спочатку повинна була стати одою відміннику та мати назву «Знову п’ятірка». Під час створення картини художник відвідував школу, спостерігав за учнями у класах. Одного разу відмінника викликали до дошки, він настільки розгубився, що не зміг відповісти.

Загальновідома картина була написана у 1952 році. На ній зображений учень, його мати, сестра та брат, який катається на велосипеді у квартирі. У Художньому музеї зберігається картина раннього періоду – 1951 року. На ній зображено більш молоду матір, школяра, собаку та усміхненого молодшого брата, який виглядає у двері.

На базі цієї картини були створені мультфільм, випуск Єралашу, різні карикатури. Вона була хітом 20 сторіччя за часів радянщини.

Протягом місяця у Художньому музеї, що за адресою вулиця Шевченка, 21, можна відвідати ще й серію лекцій — про художника та історію його робіт.

Раніше зазначалося, що у Дніпрі відкрилась фотовиставка, присвячена воїнам та їхнім дітям.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...