App Store Google Play

В Ігреньському виправному центрі заявляють, що тару з-під хімікатів туди завезли випадково

06.09.2018 10:20
В Ігреньському виправному центрі заявляють, що тару з-під хімікатів туди завезли випадково

Тара з-під отрутохімікатів була завезена до Ігреньського виправного центру випадково. Про це йдеться в отриманій 5 вересня відповіді цієї установи на інформаційний запит Радіо Свобода, передає Дніпроград.

Згідно з документом, підписаним начальником установи Владиславом Яківцем, «каністри з-під начебто гербіцидів були завезені постачальником помилково разом з пластиком із побутової хімії», однак «засуджені їх не переробляли». Каністри вивезли.

В установі інформують, що у виправному закладі діє цех з переробки пластикової тари з-під побутової хімії, де працює 13 осіб, які отримують від 500 до 2 тисяч гривень на місяць.

«Оскільки форма оплати праці на підприємстві установи нараховується [в залежності] від кількості виготовленої продукції, через низький рівень виконання засудженими норми виробітку їхня заробітна плата не є високою», – заявили в установі.

Як йдеться у відповіді, засуджені в обов’язковому порядку забезпечені засобами індивідуального захисту (гумовими фартухами, текстильними і гумовими рукавичками, масками тощо), але «культура використання [захисту] засудженими незадовільна». Сировиною цех забезпечує ТОВ «Придніпровська інженерна компанія», туди ж постачається і вироблена продукція.

У серпні 2018 року правозахисники заявили, що засуджених Ігреньського виправного центру змушують працювати з небезпечними хімікатами в умовах антисанітарії, без спецодягу й зарплати. За їхніми даними, в установі діє шкідливе виробництво з переробки тари з-під токсичних речовин на нову пластикову тару. Один із засуджених стверджував, що для нього робота на такому виробництві закінчилася реанімацією.

Через порушення в Ігреньському виправному центрі відкрили кримінальне провадження за частиною 1 статті 272 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою).

У «Правозахисній групі «Січ» поінформували, що трьох працівників виправного закладу притягнули до дисциплінарної відповідальності за результатами перевірки прокуратури після звернень правозахисників.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...