App Store Google Play

Продукцію Дніпропетровського стрілочного заводу продавали Укрзалізниці через прокладку з націнкою 40%

05.09.2018 16:00
Продукцію Дніпропетровського стрілочного заводу продавали Укрзалізниці через прокладку з націнкою 40%

Національне антикорупційне бюро України підозрює ПАТ “Запорізький завод залізобетонних шпал” у розіграші тендеру щодо закупівлі запчастин для філії “Укрзалізниці” на 66 млн грн. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Наші Гроші.

Згідно з матеріалами справи, службовці філії “Центр забезпечення виробництва” ПАТ “Українська залізниця” у 2017 році змовилися з ТОВ “Дніпрозалізничпостачання”, ПАТ “Запорізький завод залізобетонних шпал” та ТОВ “Крендлз” для розтрати коштів держпідприємства через поставку продукції ПАТ “Дніпропетровський стрілочний завод” за завищеними на 35-40% цінами.

Так, службовці філії у 2017 році провели відкриті торги на закупівлю стрілочних переводів та запасних частин до них загальною вартістю більше ніж 1,3 млрд грн із наперед визначеними згаданими фірмами-посередниками. Згодом з’ясувалося, що документація переможців “Дніпрозалізничпостачання”, “Запорізький завод залізобетонних шпал” та “Крендлз” не відповідала заявленим вимогам, а конкурсні торги провели з порушеннями. Насправді ж, представники філії мали укласти вказаний договір напряму з ПАТ “Дніпропетровський стрілочний завод”, оскільки окрім цього товариства стрілочні переводи та запасні частини до них в Україні більше ніхто не виробляє. Більше того, органами сертифікації залізничного транспорту у 2017 році сертифікати відповідності на дану продукцію не видавались нікому, окрім зазначеного заводу. Також й сама “Укрзалізниця” повинна погоджувати використання стрілочної продукції виробникам та постачальникам, а таке погодження отримало лише ПАТ “Дніпропетровський стрілочний завод”.

Таким способом фірми виграли декілька торгів: з закупівлі комплектів роздільного скріплення (2 лоти) загальною вартістю 65,6 млн грн (учасниками були лише “Запорізький завод залізобетонних шпал” та “Дніпрозалізничпостачання”); закупівлі стрілочних переводів (12 лотів) загальною вартістю 204 млн грн (учасниками були лише “Крендлз” та “Дніпрозалізничпостачання”); закупівлі рамних рейок, хрестовин та контррейкових рейок (90 лотів) загальною вартістю 1,03 млрд грн (учасниками були лише ТОВ “Крендлз” та “Дніпрозалізничпостачання”); 2 закупівлі стрілочних переводів загальною вартістю 5,2 млн грн (участь брали лише ТОВ “Крендлз” та “Дніпрозалізничпостачання”).

Надалі переможці за укладеними договорами зобов’язувалися поставити продукцію виробництва ПАТ “Дніпропетровський стрілочний завод”, з яким надалі укладали дилерські договори та договори поставок.

З огляду на це, детективи Національного антикорупційного бюро України у червні 2017 року відкрили кримінальне провадження №52017000000000365 та через рік клопотали у суді про надання тимчасового доступу з можливістю вилучення до банківського рахунку “Дніпропетровський стрілочний завод”, який він використовував при виконанні вказаних договорів з фірмами-посередниками.

ПАТ “Дніпропетровський стрілочний завод”, за даними “Smida”, належить кіпрській “Jonen Capital Limited” (20%), Руслану, Загіду, Ельвірі, Діані Красновим (по 5%), Сергію та Ірині Тараненкам (10% та 8,6%), Валерію Крячку (7%), Світлані Єлисеєвій (7%) та Вікторії Корбан (18%). Загід Краснов у 2015 році невдало балотувався на посаду міського голови Дніпра, однак разом з Русланом Красновим став депутатом відповідної міськради і певний час був її секретарем. Вікторія Корбан – сестра Геннадія Корбана, екс-заступника голови Дніпропетровської ОДА (на той час Ігоря Коломойського).

ПАТ “Запорізький завод залізобетонних шпал“, за даними “Smida”, зареєстрований на дві кіпрські компанії “Jonen Capital Limited” та “Darinor Enterprises Limited”. Раніше частина акцій цього заводу належала згаданому Загіду Краснову. Також акціями запорізького заводу володів Олександр Афанасьєв – голова правління “Дніпропетровський стрілочний завод”. Окрім цього, частина дніпровського заводу була оформлена й на кіпрську “Darinor Enterprises Limited”.

Засновниками ТОВ “Дніпрозалізничпостачання” є колишній акціонер “Дніпропетровського стрілочного заводу” Дмитро Абрамов та екс-засновник нині ліквідованого ТОВ “Торговий дім “Дніпропетровський стрілочний завод” Володимир Рева. “Дніпрозалізничпостачання” і сам завод виробник фігурували у кримінальній справі Генпрокуратури по закупівлі залізницею стрілочних переводів у 2014 р. Однак згодом безперешкодно продовжили брати участь у тендерах.

Кінцевими бенефініціарами ТОВ “Крендлз вказуються Роман Бураков, Вікторія Анпілогова, Альона Котова, Микола Красношлик, Олександр Величкін (відомий як менеджер корпорації “Веста”), Юрій Смик (відомий як начальник відділу МТЗ дирекції “Автотранспошта” УДП “Укртранспошта”, раніше очолював ДП “Служба міжнародних автомобільних перевезень” та був заступником начальника головного управління будівництва та архітектури Дніпропетровської ОДА).

Директором філії “Центр забезпечення виробництва” ПАТ “Українська залізниця” у 2017 році був Віталій Цвігун.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...