App Store Google Play

Експерти Правозахисної групи «СІЧ» підсумували результати перевірок якості надання адмінпослуг

04.09.2018 14:40
Експерти Правозахисної групи «СІЧ» підсумували результати перевірок якості надання адмінпослуг

Протягом шести місяців експерти Правозахисної групи «СІЧ» проводять моніторинг якості надання адміністративних та соціальних послуг у Дніпрі, аби полегшити потреби мешканців міста. Про результати перевірок та рекомендації правозахисників повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів організаторів проекту.

«Вже шостий місяць Правозахисна група «СІЧ» реалізує проект для сприяння створенню зручних та доступних умов отримання соціальних та адміністративних послуг. Моніторинг якості послуг проводиться на базі власноруч розробленої методики. Результати нашого дослідження будуть актуальними і в майбутньому: моніторинг може слугувати базовим інструментом для органів влади, які можуть використовувати розроблену нами методику», - пояснила проектний менеджер ГО «Правозахисна група «СІЧ» Олена Приз.

Аналітик проекту Наталя Кожина зазначила: перевірки показали, що в більшості випадків враховуються інтереси мешканців Дніпра. Однак оцінка отриманих послуг та контроль за перебігом їх надання відстають від необхідних показників. Тож правозахисники направлять рекомендації, які вказують на недоліки.

«Система надання адміністративних послуг працює в Україні лише 4 роки, тому вона досить недосконала. Ми впевнені, що реалізація нашого проекту дозволить запровадити позитивні зміни саме для отримувачів послуг. Наразі дослідження якості надання соціальних та адміністративних послуг важливе, адже ці послуги дуже затребувані серед населення. Йдеться про соціальні програми, які працюють у місті, матеріальну допомога людям, які знаходяться в скрутних обставинах тощо. Ми прагнули зрозуміти, чи дійсно мешканці міста є центром уваги цих послуг», - розповіла Наталя Кожина.

Серед найпоширеніших недоліків у роботі ЦНАПів мешканці Дніпра вказали нестачу бланків, відсутність необхідної інформації щодо порядку та вартості послуг, велике навантаження на одного працівника та грубість персоналу. Серед райрад – це скарги на великі черги, нестачу місць для очікування, непристосованість до потреб людей з інвалідністю та низьку кваліфікацію працівників.

В свою чергу, серед переваг ЦНАПів - зручний графік роботи, комфортність приміщень, інформування про готовність довідок. Серед райрад – це зручне місцерозташування та можливість отримати довідку в одному місці за один день.

Результати моніторингу буть представлені на розгляд місцевих органів влади, ЦНАПів та Департаменту адміністративних та дозвільних процедур Дніпровської міської ради.

Нагадаємо, що експерти Правозахисної групи «СІЧ» у рамках моніторингу провели опитування відвідувачів ЦНАПів та відділів адмінпослуг в районних радах Дніпра. Усього вони проаналізували понад 400 анкет.

Раніше повідомлялося, що найвищий рівень послуг у Дніпрі надає ЦНАП «Правобережний». 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Часом мені здається, що в нас все нормально. Працюють крамниці, кінотеатри крутять фільми від Marvel, по телебаченню показують комедійні шоу і все це видається таким буденним, таким спокійним, наче ні...
Не вміє з народом влада наша говорити. От як розучилась це за царя, так і не навчилась. Того, що дуже вумні, а потім дивуються; як же ж так сталося, що то революція яка, то на виборах прокотять... А в...
Максим Мірошниченко

Чому історія нічому не вчить

В ранній юності мене дуже дивували тонни книг і документальних фільмів про Распутіна. Тепер, коли я бачу шествіє якутського шамана по Сибіру, все стає на свої місця. Ти просто звичайний, наївний і чис...
Юрій Фоменко

Щеплення кавунам

Вересень 76-го. Пійманий на колгоспному баштані старшокласник, домовився з моїм товаришем, що той помститься сторожеві. Помста була організована без затримки!На ранок ми з ветеринарними шприцами зроби...