App Store Google Play

Експерти Правозахисної групи «СІЧ» підсумували результати перевірок якості надання адмінпослуг

04.09.2018 14:40
Експерти Правозахисної групи «СІЧ» підсумували результати перевірок якості надання адмінпослуг

Протягом шести місяців експерти Правозахисної групи «СІЧ» проводять моніторинг якості надання адміністративних та соціальних послуг у Дніпрі, аби полегшити потреби мешканців міста. Про результати перевірок та рекомендації правозахисників повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів організаторів проекту.

«Вже шостий місяць Правозахисна група «СІЧ» реалізує проект для сприяння створенню зручних та доступних умов отримання соціальних та адміністративних послуг. Моніторинг якості послуг проводиться на базі власноруч розробленої методики. Результати нашого дослідження будуть актуальними і в майбутньому: моніторинг може слугувати базовим інструментом для органів влади, які можуть використовувати розроблену нами методику», - пояснила проектний менеджер ГО «Правозахисна група «СІЧ» Олена Приз.

Аналітик проекту Наталя Кожина зазначила: перевірки показали, що в більшості випадків враховуються інтереси мешканців Дніпра. Однак оцінка отриманих послуг та контроль за перебігом їх надання відстають від необхідних показників. Тож правозахисники направлять рекомендації, які вказують на недоліки.

«Система надання адміністративних послуг працює в Україні лише 4 роки, тому вона досить недосконала. Ми впевнені, що реалізація нашого проекту дозволить запровадити позитивні зміни саме для отримувачів послуг. Наразі дослідження якості надання соціальних та адміністративних послуг важливе, адже ці послуги дуже затребувані серед населення. Йдеться про соціальні програми, які працюють у місті, матеріальну допомога людям, які знаходяться в скрутних обставинах тощо. Ми прагнули зрозуміти, чи дійсно мешканці міста є центром уваги цих послуг», - розповіла Наталя Кожина.

Серед найпоширеніших недоліків у роботі ЦНАПів мешканці Дніпра вказали нестачу бланків, відсутність необхідної інформації щодо порядку та вартості послуг, велике навантаження на одного працівника та грубість персоналу. Серед райрад – це скарги на великі черги, нестачу місць для очікування, непристосованість до потреб людей з інвалідністю та низьку кваліфікацію працівників.

В свою чергу, серед переваг ЦНАПів - зручний графік роботи, комфортність приміщень, інформування про готовність довідок. Серед райрад – це зручне місцерозташування та можливість отримати довідку в одному місці за один день.

Результати моніторингу буть представлені на розгляд місцевих органів влади, ЦНАПів та Департаменту адміністративних та дозвільних процедур Дніпровської міської ради.

Нагадаємо, що експерти Правозахисної групи «СІЧ» у рамках моніторингу провели опитування відвідувачів ЦНАПів та відділів адмінпослуг в районних радах Дніпра. Усього вони проаналізували понад 400 анкет.

Раніше повідомлялося, що найвищий рівень послуг у Дніпрі надає ЦНАП «Правобережний». 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...