App Store Google Play

СамоОрг-Дніпро: у місті запускають ініціативу розвитку органів самоорганізації населення

03.09.2018 16:40
СамоОрг-Дніпро: у місті запускають ініціативу розвитку органів самоорганізації населення

Сьогодні, 3 вересня, громадські діячі представили публіці проект "СамоОрг-Дніпро", який передбачає початок масштабної компанії, кінцева мета якої полягає у зміцнені та розвитку органів самоорганізації населення. Про це з місця події повідомляє кореспондент Дніпрограда.

«Органи самоорганізації населення (ОСН) – це локальні представництва громадян. Вони бувають будинкові, вуличні та мікрорайонні. ОСНи утворюються самими жителями і є найнижчою ланкою органів місцевого самоврядування. Нажаль, зараз у місті Дніпро вони утворюються дуже повільно, хоча ОСНи дуже ефективні при вирішенні локальних проблем у містах. Власне наша концепція спрямована та те, щоб активізувати їх створення та підсилити їх роль у місті та місцевому самоврядуванні", - наголосив Роман Сердюк.

За словами громадських активістів, в Україні уже є позитивний досвід праці ОСНів.

«За 4 роки у Вінниці були ліквідовані районні у місті ради (а у Дніпрі вони будуть ліквідовані уже у 20-му році). 25 створених у цьому місті ОСНів самостійно вирішували ледь не 50% відсотків питань, проблем, якими місцеві жителі засипали органи влади. Виявилося, що керівництво міста отримало час для вирішення більш глибоких та стратегічних питань, ніж вкручування лампочок та встановлення лавочок біля під’їздів» - вказав Вадим Шебанов.

Наразі процес створення ОСНів у Дніпрі йде повільно. У місті існує 8 ОСНів та є ініціатива по стовоернню ще 3-ьох. Втім, вони не мають відповідного статусу та відчувають проблеми із фінансуванням.

«Зараз у громадян міста є бажання самоорганізуватися, але вони не знають формул, за якими можна втілювати ці ініціативи. ОСНи дають змогу громадянам міста не стільки впливати на рішення місцевої влади, а стати реальною владою. Із повноваженнями та фінансуванням» - наголосив Вадим Шебанов.

За задумом ініціаторів Концепції розвитку ОСНів, нові органи самоуправління мають фінансуватися із міського бюджету розвитку. «Ми поки що передбачаємо, що це буде 2% від бюджету участі міста Дніпро [2% від минулорічного Бюджету участі Дніпра склали, наприклад, біля 100 млн гривень], але це фінансування має залежати від кількості та активності ОСНів та від тих задач, які вони перед собою ставлять», - говорить Роман Сердюк.

«12 вересня ми плануємо провести круглий стіл, де обговоримо Концепцію, а також проблеми у їх діяльності», - ділиться планами Роман Сердюк, - «а результатом круглого столу має стати готовий документ, який би намітив шляхи вирішення проблем ОСНів, визначав їх офіційний статус та закріпляв їх фінансування».

«Ми будемо пропонувати міськраді аби прописати ОСН до Статуту міста, щоб це були повноцінні інституційні органи зі своїми повноваженнями», - каже Вадим Шебанов, - «У нас лишилося 2 роки до місцевих виборів. Через 2 роки у кабінетах місцевої ради будуть нові люди. Було би бажано, щоб вони уже і займалися питаннями ОСНів та їх бюджетів».

На круглий стіл запрошені депутати міської ради Дніпра, представники Громадської Ради при міськраді та обласної адміністрації та науковці, що займаються вивченням питань місцевого самоуправління.

Слідкувати за інформацією щодо розвитку Концепції можна на сторінці Інституту розвитку та інновацій у Facebook.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Відверто кажучи, давно втомився читати такі заголовки, як "Україні потрібен націоналізм!". "Націоналізм - саме те, що потрібно Україні". "Україні не вистачає націоналізму".Все це, звісно, прекрасно. І...
Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...