App Store Google Play

У Дніпрі висвітлили діяльність дисидента-земляка Миколи Береславського

01.09.2018 08:00
У Дніпрі висвітлили діяльність дисидента-земляка Миколи Береславського

Вчора, 31 серпня, представники товариства політичних в'язнів та репресованих висвітлили діяльність дніпровського дисидента Миколи Береславського, якого засудила радянська влада за відстоювання незалежної України. Про це кореспондент Дніпрограда дізнався на дискусійному клубі «DNIPRO LIVE» в приміщенні ДніпроОДА.

Як зазначили лектори, Микола Береславський – політв’язень, якого засудили до 2,5 років ув’язнення суворого режиму. Він не міг миритися з нищенням української мови та порушенням свобод, тож закликав до боротьби проти радянського тоталітарного режиму.

Зі слів доньки політв’язня Жанни Крижановської, в 1969 році він поїхав до Києва, щоб здійснити акцію самоспалення біля пам’ятника Шевченка. Однак задум зірвали співробітники КДБ. Того ж року дисидента ув’язнили. Покарання він відбував у мордовських таборах, де познайомився з багатьма правозахисниками, яких переслідувала совєтська влада.

«Перебуваючи в ув’язненні,  батько познайомився з відомими правозахисниками, зокрема з Левком Лук’яненком. Також спілкувався з українськими патріотами-однодумцями Іваном Сокульським, Миколою Сарма-Соколовським, Євгеном Сверстюком та багатьма іншими. У нас вдома гостювали такі письменники, як: Володимир Сіренко, Олександр Завгородній та решта друзів-науковців», - розповіла донька та учасниця Дніпровського товариства політичних в'язнів та репресованих Жанна Крижановська.

Крім того, Микола Береславський працював як історик-дослідник. Він опублікував низку розвідок, серед яких роботи: «Іван Мазепа», «Про імперську політику і великодержавну психологію» тощо.

«Ми започаткували лекції та зустрічі для того, аби розповідати про легендарних особистостей Дніпра та області, які свідомо йшли на обмеження волі для здобуття незалежності. Вони піднімали дух народу, берегли мову. Подібні зустрічі плануємо проводити в бібліотеках та інших освітніх закладах для інформування школярів про життя та рух дисидентів та політв’язнів Січеславщини», - додав голова товариства політичних в'язнів та репресованих Іван Дремлюга.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі створили мурал, присвячений землякові – поету та правозахиснику-дисиденту Іванові Сокульському. Об’єкт розташований на території університету «Дніпровська політехніка». 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...