App Store Google Play

У Дніпрі висвітлили діяльність дисидента-земляка Миколи Береславського

01.09.2018 08:00
У Дніпрі висвітлили діяльність дисидента-земляка Миколи Береславського

Вчора, 31 серпня, представники товариства політичних в'язнів та репресованих висвітлили діяльність дніпровського дисидента Миколи Береславського, якого засудила радянська влада за відстоювання незалежної України. Про це кореспондент Дніпрограда дізнався на дискусійному клубі «DNIPRO LIVE» в приміщенні ДніпроОДА.

Як зазначили лектори, Микола Береславський – політв’язень, якого засудили до 2,5 років ув’язнення суворого режиму. Він не міг миритися з нищенням української мови та порушенням свобод, тож закликав до боротьби проти радянського тоталітарного режиму.

Зі слів доньки політв’язня Жанни Крижановської, в 1969 році він поїхав до Києва, щоб здійснити акцію самоспалення біля пам’ятника Шевченка. Однак задум зірвали співробітники КДБ. Того ж року дисидента ув’язнили. Покарання він відбував у мордовських таборах, де познайомився з багатьма правозахисниками, яких переслідувала совєтська влада.

«Перебуваючи в ув’язненні,  батько познайомився з відомими правозахисниками, зокрема з Левком Лук’яненком. Також спілкувався з українськими патріотами-однодумцями Іваном Сокульським, Миколою Сарма-Соколовським, Євгеном Сверстюком та багатьма іншими. У нас вдома гостювали такі письменники, як: Володимир Сіренко, Олександр Завгородній та решта друзів-науковців», - розповіла донька та учасниця Дніпровського товариства політичних в'язнів та репресованих Жанна Крижановська.

Крім того, Микола Береславський працював як історик-дослідник. Він опублікував низку розвідок, серед яких роботи: «Іван Мазепа», «Про імперську політику і великодержавну психологію» тощо.

«Ми започаткували лекції та зустрічі для того, аби розповідати про легендарних особистостей Дніпра та області, які свідомо йшли на обмеження волі для здобуття незалежності. Вони піднімали дух народу, берегли мову. Подібні зустрічі плануємо проводити в бібліотеках та інших освітніх закладах для інформування школярів про життя та рух дисидентів та політв’язнів Січеславщини», - додав голова товариства політичних в'язнів та репресованих Іван Дремлюга.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі створили мурал, присвячений землякові – поету та правозахиснику-дисиденту Іванові Сокульському. Об’єкт розташований на території університету «Дніпровська політехніка». 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....