App Store Google Play

Як місто-форпост виховує патріотів

31.08.2018 14:00
Як місто-форпост виховує патріотів

Дніпро віднедавна - місто-форпост української державності, який утвердився в ролі наріжного каменю у часи російської збройної агресії. Саме це місто зупинило “руську весну”, багато в чому саме завдяки людському ресурсу - небачених мужності, патріотизму та людяності місцевих мешканців. Сила волонтерського руху із серця України - із Дніпра - підтримала українську армію у потрібний для того час.

На разі не викликає сумніву, що в Дніпрі живе багато свідомих патріотичних громадян. Проте аби побудувати сильну та цілісну країну наразі важливо виховувати патріотизм у молоді, до того ж у кожного і змалку. Редакція Дніпрограду вирішила дослідити як впроваджується патріотичне виховання у Дніпрі та які це приносить результати.

З НАМИ ПРОВІДНИК

Масштаб патріотичного виховання в області підкреслює хоча б той факт, що періодичним учасником заходів для молоді є командир Української добровольчої армії, народний депутат Дмитро Ярош. Крім регулярних зборів на базі УДА для майбутніх вояків, ветерани і вояки-добровольці охоче займаються з молоддю.

Зокрема, нещодавно у муніципальному таборі "Діти Дніпра" пройшла військово-патріотична гра "Патріот", яка мала на меті навчати дітей основам військової справи, а також підвищити рівень їхнього фізичного та морального стану. Проведення гри присвятили Дню Незалежності України. Одразу кількасот дітей взяли участь у змаганнях, які проводилися під керівництвом інструкторів комунального підприємства "Патріот" та учасників бойових дій, зокрема і бійців медичного підрозділу УДА "Госпітальєри".

До табору завітав і сам командир Української добровольчої армії Дмитро Ярош. Він підкреслив ключову роль патріотичного виховання молоді у майбутній перемозі над агресором.

«Патріотичне виховання дітей має неабияке значення для держави. Так сталося, що з 1994 року я займався приблизно такими ж речами. Зокрема, військово-патріотичним вихованням у такій організації як «Тризуб імені Степана Бандери». Я знаю, що дуже багато тих хлопців і дівчат, яких ми виховували протягом двох десятків років потім дуже активно проявили себе у 2014 році. Ціла плеяда наших вихованців наразі командує цілими підрозділами. Ефект є, і він дуже предметний. Саме тому, що змалку прививалася любов до Батьківщини, вміння захищати свою націю, свою державу і свою гідність. До речі, мені дуже подобається римське гасло «За домашні вогнища і вівтарі», яке відображає суть патріотизму, бо врешті кожен хто воює зараз на Сході, він захищає не просто якусь абстракцію, а захищає свою родину, майбутнє своїх дітей», - розповів Дмитро Ярош.

ВИХОВАННЯ ПАТРІОТІВ ЯК СИСТЕМА З БЮДЖЕТНИМ ФІНАНСУВАННЯМ

У Дніпрі функціонує комунальне підприємство міськради “Патріот”. Власне, їх діяльність і спрямована на виховання патріотизму у молоді. Співробітники КП регулярно проводять уроки мужності серед дітей, навчають безпечному поводженню зі зброєю та наданню домедичної допомоги, проводять для студентів турніри з польової медицини і тактики, навчають як на практиці розбирати та збирати автомат, одягти бронежилет і каску, а також правильно накладати джгут.

Колишній співробітник КП, ветеран війни на Сході Олександр Пісаревський вважає, що за доволі короткий термін досягнуті результати відчутні, але є над чим працювати далі.

“Звісно, результат є. Тільки за минулий рік КП "Патріот" охопило близько 3000 дітей, в основному учнів середніх шкіл та студентів коледжів, але через брак фінансування, і як наслідок, кадровий голод, результати ці важко закріпити. Підприємство не може створювати гуртки, спортивні секції тощо. Крім того потрібні відповідні приміщення. Та і що говорити, коли навіть офісу власного КП не має. Після звільнення з “Патріота”, я продовжую з ним співпрацювати. Проводимо уроки мужності, влаштовуємо вишколи, читаємо лекції. “Патріот” тісно співпрацює з Центром допризовної підготовки молоді Самарського району, НПК Айдар, козаками”, - описує стан справ Писаревський.

На його думку, в Дніпрі слід більше уваги приділяти гурткам технічної творчості. Це дає можливість не тільки підготувати спеціалістів для армії, але й дати дітям початкові навички у вибраній професії, це зацікавить їх, прищепить бажання розвиватися, вдосконалюватися. “Також корисними були б спортивні секції з командних видів спорту, бойових мистецтв, спортивного орієнтування. Та це тільки один бік. Бажано було би долучати дітей до мистецтва, ознайомлювати їх з народною творчістю, читати лекції з історії, знімати дитячі фільми. Одним словом: національно-патріотичне виховання - це багатогранна виховна робота, яка ведеться змалечку і продовжується все життя. Форм цієї роботи надзвичайно багато”, - вважає учасник бойових дій Олександр Писаревський.

ІНТЕРАКТИВ - ЯК СПОСІБ ЗАЦІКАВИТИ МОЛОДЬ В ІСТОРІЇ РІДНИХ ЗЕМЕЛЬ

Благородною справою у Дніпрі активно займається і громадське формування “СІЧ-ЗАХИСТ”.

“Наша спільна ідея — відродження українства у місті Дніпро. Шляхом зустрічей та різноманітних заходів, ми заохочуємо молодь, особливо дітей та підлітків, знайомитись з історією рідного краю та українською культурою”, - йдеться на сторінці громадського формування у Facebook.

Активісти регулярно допомагають дітям і підліткам зі складними життєвими обставинами. Одним із найбільш яскравих заходів за ініціативи громадського формування була екскурсія на Хортицю. Поїздка до, так званої, колиски Запорізької Січі неабияк вплинула на патріотизм молоді.

“Для дітей, які опинилися у складних обставинах, така екскурсія була корисна перш за все психологічно. Адже це зміна обстановки, щось нове. Чимало з цих дітей не виїжджали за місто, і відвезти їх до відновленої колиски українського козацтва активісти ГФ «СІЧ-ЗАХИСТ» тоді вважали — і досі вважають — гарною думкою. До того ж це патріотичне виховання”, - повідомила організатор заходу, помічник народного депутата Надія Святун.

Серед подій, організованих “СІЧ-ЗАХИСТ” були також квести, де підлітки в ігровій формі дізналися більше про історію рідного міста. Серед тем: історія дніпровського метро, міські історичні будівлі й пам’ятки, відомі діячі та вчені, які тут народились або жили.

“Неодноразово діти і підлітки відвідували музей полку «Дніпро-1». Після екскурсії бійці полку проводили показовий інструктаж, як збирати та розбирати зброю. Діти були у захваті та просили ще проводити подібні заходи. Особливо підліткам сподобався квест на історичну тематику”, - розповів представник ГФ “СІЧ-ЗАХИСТ” Володимир Тохтуєв.

ПИТАННЯ МАЙБУТНЬОГО

Мабуть, кожному очевидно, що патріотичне виховання надважливе особливо в наші часи, коли в країні ворог веде війну. Треба виховувати дітей справжніми захисниками Вітчизни, гідними нащадками козаків, з дитинства привчати до зброї і змалку виховувати готовність обороняти й захищати країну. Якщо наше покоління вірно виховуватиме своїх дітей і доб’ється викорінення совка з нашого оточення - з пам’ятників, підручників, назв вулиць тощо, а найголовніше - з мізків, то через покоління наші діти не побачать війни. Вони не вагатимуться із самоідентифікацією, чітко знатимуть, що вони - українці, громадяни країни, яку люблять і оберігають.

Відтак, очевидно, що у тій чи іншій формі необхідно привчати дітей до патріотизму, любові до рідного і вмінню його захищати. І добре, що паростки такого патріотичного виховання мають місце у місті героїв Дніпрі. Безумовно, слід вітати, хоч і не надто щедру, підтримку патріотичних ініціатив міською владою.

Втім, якщо патріотичне виховання не стане державним пріоритетом, це навряд чи дасть очікуваний і масштабний ефект. Вкрай важливо, щоб ініціативи окремих волонтерів і патріотів не залишилися поодинокими акціями, а патріотичне виховання прийдешніх поколінь в Україні надалі проводилося системно та набирало все більших обертів.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...