App Store Google Play

У Дніпрі представили роботи найвідоміших художників-модерністів ХХ століття

31.08.2018 10:40
У Дніпрі представили роботи найвідоміших художників-модерністів ХХ століття

Вчора, 30 серпня, у Дніпрі відбулася визначна подія для культурної частини міста – відкриття виставки західноєвропейської графіки художників-модерністів ХХ століття, де зібрано декілька десятків оригінальних робіт таких художників як Пабло Пікассо, Анрі Матісс, Сельвадор Далі та інших яскравих постатей. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця події – Музею українського живопису.

Виставка західноєвропейської графіки художників-модерністів ХХ століття із зібрання знаного вченого в галузі будівництва, колекціонера і мистецтвознавця І.Я. Лучковського (власність Харківського художнього музею) містить як відомі, так і рідко репродуковані у виданнях роботи видатних майстрів авангардного руху.

За словами головного мистецтвознавця музею Людмили Тверської, на виставці представлено 81 робота найвідоміших художників-модерністів: Пабло Пікассо, Анрі Матісс, Марк Шагал, Жорж Брак Жоан Міро, Генрі Мур, Андре Дерен, Дієго Рівера, Сальвадор Далі. Представлені роботи - це тиражна графіка.

Модернізм – один з найбільш масштабних напрямків у мистецтві ХХ століття. Він яскраво втілив пошуки нових і часом епатажних форм, які роблять його одним із суперечливих і бунтарських явищ мистецтва, що було відображенням складної соціально-політичної атмосфери в Європі.

Йому притаманні заперечення культурної спадщини, відмова від реалістичного зображення дійсності, переважання форми над змістом, суб'єктивне сприйняття і деформація образів.

Як зазначила Людмила Тверська, період характеризує, перш за все, пошук нових поглядів на світ та людину, на практику художньої діяльності. Вона наголосила, що його називають періодом пошуків різноманітних стилів.

Директор Музею українського живопису Сергій Бурбело наголосив, що виставка є дуже визначною для нашого міста, оскільки в цьому місці зібрані роботи найвідоміших художників.

Виставка триватиме до 20 жовтня на другому поверсі Музею українського живопису, що за адресою вулиця Троїцька площа, 5-а. Вартість квитків: 100 грн. - дорослий, з екскурсоводом 150 грн., 75 грн. – студентський, 50 грн. – дитячий.

Нагадаємо, що дніпрянам демонстрували як малювали на корі австралійські аборигени.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...