App Store Google Play

До виборів президента ще півроку, а росіяни вже запроваджують мережі впливу, - СБУ

30.08.2018 17:20
До виборів президента ще півроку, а росіяни вже запроваджують мережі впливу, - СБУ

Співробітники СБУ викрили та заблокували мережу Інтернет-агітаторів з Дніпра та області, за допомогою яких російські спецслужби намагались втручатись у проведення майбутніх виборів Президента України. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на офіційний сайт СБУ.

Оперативники СБУ встановили, що російські спецслужби залучили до «співпраці» через Інтернет мешканців Дніпра, Кривого Рогу та Нікополя, які є адміністраторами груп у соціальних мережах.

Спецслужби РФ поставили конкретне задання – підготувати «плацдарм» для впливу на хід майбутніх виборів Президента України. Планувалось маніпулювати громадською думкою Інтернет-користувачів.

Інтернет-агітатори мали шукати блогерів та активних дописувачів груп соціальних мереж, які за грошову винагороду мали публікувати надіслані з Росії політичні новини. Адміністратори також мали залучити «підставних» осіб для реєстрації Інтернет-сайтів. За вказані дії росіяни пропонували грошову винагороду.

Крім того, мешканець Дніпра мав ще й самостійно відшукати та замовити послуги із просування Інтернет-ресурсів та контенту у ІТ-компаніях, розташованих у південно-східних регіонах України. За задумом спецслужб Росії, такі дії мали приховати їхню причетність до поширення «фейкових» новин та популяризації окремих проросійських учасників виборчого процесу.

Російські куратори також планували заходи для загострення суспільно-політичної обстановки напередодні та під час проведення виборів Президента України. Для цього виконавці повинні були «перекручувати» новини для дискредитації органів державної влади і місцевого самоврядування та створити у соціальних мережах групи нібито патріотичного направлення. На цих ресурсах мали публікувати заклики до насильницької зміни конституційного ладу України та порушення її територіальної цілісності.

Наразі розпочато кримінальне провадження про вчинення злочинів проти основ національної безпеки України, проводяться слідчі (розшукові) дії із збирання доказів, необхідних для притягнення винних до кримінальної відповідальності.

Раніше повідомлялось, що співробітники Служби безпеки України викрили двох мешканців Дніпропетровської області, які за завданням спецслужб РФ проводили антиукраїнську агітацію у соціальних мережах.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...