App Store Google Play

Музейники Дніпра намагаються відновити викрадений торік барельєф Яворницького

29.08.2018 17:40
Музейники Дніпра намагаються відновити викрадений торік барельєф Яворницького

Минулого року, у ніч з 28 на 29 серпня, з фасаду Меморіального будинку-музею академіка Дмитра Яворницького було вкрадено унікальний бронзовий барельєф із зображенням вченого, який досі не знайдено. Наразі музейні працівники вагаються, чи варто встановлювати новий коштовний меморіальний знак. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів завідувачки меморіального будинку-музею Яни Тимошенко.

Бронзовий барельєф академіка Яворницького встановили у 1987 році, його виготовив художник В’ячеслав Юрченко. Музейники Дніпра зазначають, що зображення  стало своєрідним логотипом, який зробив музей пізнаваним по всій країні і за кордоном.

«За фактом викрадення відкрито кримінальне провадження у Соборному райвідділу ГУ Нацполіції області. Також протягом року ми двічі звертались з письмовими запитами до слідчих. Буквально вчора вони відповіли, що слідство триває, адже барельєф не знайдено. До того ж, справу закривати не будуть, однак пошук барельєфу може затягнутися на роки», - розповіла Яна Тимошенко.

Яна Тимошенко додала, що звернення також направлялися до міської влади, зокрема міського голови Дніпра, адже Меморіальний будинок-музей Яворницького є історичною пам’яткою міста.

«Протягом минулого року міська влада не зробила жодних кроків для відтворення барельєфу, тож ми звернулися до громадськості, аби дізнатись думку дніпрян. В результаті погляди розділилися – більша частина містян виступила за відновлення меморіальної дошки за рахунок громадськості, тоді як третина проголосували за те, що відновленням має займатись міська влада», - пояснила завідувачка меморіального будинку-музею Яворницького.

Зі слів музейників, на сьогодні для виготовлення та встановлення ідентичного барельєфу потрібно 250 тисяч гривень. Тож наразі розглядається можливість заміни матеріалу пам’ятної дошки на менш вартісний.

Зараз питання про те, хто та з якого матеріалу відтворить барельєф вченого залишається відкритим. Для того, аби уникнути вандалізму музейні працівники встановили на фасаді Меморіального будинку-музею камери відеоспостереження.

Нагадаємо, що мова йде про барельєф, який висів на фасаді музею – на ньому зображено портрет Яворницького і інформація про роки, які він прожив у цьому будинку.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...
Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...