App Store Google Play

У Дніпрі вирішують долю території на Тополі, де вночі демонтували цілий базар

28.08.2018 15:20
У Дніпрі вирішують долю території на Тополі, де вночі демонтували цілий базар

У Дніпрі почали вирішувати питання території, на якій ще тиждень тому знаходився ринок з 40 незаконними на думку влади торговельними точками. Про це сьогодні, 28 серпня, розповів начальник інспекції з питань благоустрою Дніпровської міської ради Руслан Мороз, передає Дніпроград.

За його словами, історія даної ділянки почалася ще два роки тому, коли надійшла інформація, що навколо 99-ї школи розташувався ринок з нелегальними торговими місцями та МАФами.

"Коли почали вирішувати це питання, почали з’являтися незрозумілі товариства та підприємства. Увесь цей час ринок розростався. Зокрема на даній ділянці збирався досить сумнівний контингент людей – справжнє гетто", - описує стан речей на Тополі Руслан Мороз.

Місцева жителька та мати школярки 99-ї школи Наталя Ревека зазначила, що через стихійний ринок неможливо було ходити зранку з дитиною до школи. Сама пані Ревека мешкає у районі Тополя-3 вже понад 20 років, за її словами стихійний ринок розвивався протягом 15 років. Вона додала, що була однією з мешканок, які скаржилися на це місце.

Руслан Мороз зазначив, що на початку серпня від прокуратури області надійшов лист з проханням відреагувати на скарги мешканців на даний стихійний ринок. Після цього в середині серпня серед ночі торговельні ряди були демонтовані.

Начальник інспекції з питань благоустрою зауважив, що раніше на цій території була звичайна зелена зона з тротуарами. До початку літа 2019-го року планується повністю відновити благоустрій території колишнього ринку: будуть обрізані дерева, прокладені доріжки, відновлений газон, де він передбачений. Ймовірно в жовні-листопаді поточного року буде винесено на тендер проект на благоустрій даної території.

Зараз займаються наведенням порядку на колишньому ринку. З понеділка планують встановити постійне чергування муніципальної варти, патрульної поліції та інспекції благоустрою з метою недопущення незаконної торгівлі на цій території.

На численні зауваження громадян, щодо неможливості купувати доступні товари в густонаселеному районі Руслан Мороз зазначив, що якісні продукти потрібно купляти в супермаркетах, які від знесення яток з дешевшою і різноманітнішою продукцією будуть мати від цього користь. 

Також чиновник зауважив, що неподалік колишнього базару розташований законний торговельний майданчик «Тополь» на Панікахи, 11. Його директорка Анна Куніца запросила усіх підприємців користуватися послугами території, мовляв усі документи та умови для торгівлі є. Ціна оренди від 10 до 50 гривень. Щоправда, ринок розташований вдалині від основних маршрутів пересування місцевих мешканців, тому торговці переспективу переміщення розглядають неохоче.

Поки що ж, попри візит високго чиновника, підприємливі дніпряни торгують продуктами і крамом просто з землі прямо на розвалинах колись популярного ринку. Попит є, адже зруйнувати сформовану 15-річну звичку значно важче, ніж розвалити чієсь майно. Та й ціни у "нелегалів" значно менші, ніж в супермаркетах.

На даний момент ринок напівпустий. Те, що підприємці віддавали перевагу території у дворі, аргументують великою кількістю кількістю людей, які проходили повз ту ділянку.

Також планується демонтаж стихійного ринку на перехресті Пастера та проспекту Дмитра Яворницького.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...
Світ повинен обертатись навколо кожного населеного пункта окремо. Тоді він почне обертатись навколо України. Для мене завжди був прикладом Олександрівський районний краєзнавчий музей на...
Я зізнаюся відверто: я не був автором ідеї щодо перейменування області, навіть співавтором. Так, я безумовно підтримую заміну комуністичної і чужої назви на рідну, українську і патріотичну. І справа т...