App Store Google Play

Після звернення Правозахисної групи «СІЧ» працівників Ігренського виправного центру притягнуто до відповідальності

28.08.2018 15:00
Після звернення Правозахисної групи «СІЧ» працівників Ігренського виправного центру притягнуто до відповідальності

Після моніторингового візиту фахівців Правозахисної групи «СІЧ» керівництво Ігренського виправного центру №133 було змушене пояснювати і прокуратурі, і громадськості – чому на території закладу переробляють тару із залишками небезпечних ядохімікатів, а також – чому ув’язнені працюють без трудових договорів та спецодягу. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку Правозахисної групи «СІЧ» у Facebook.

Як зазначається, керівництво Ігреньського виправного центру визнало, що тара з отрутою дійсно завозилася, але начебто – всього один раз і її одразу ж вивезли назад, без переробки. Однак, за інформацією правозахисників, це неправда.

Під час моніторингу вдалося з’ясувати, що засуджені переробляли тару. Крім того тих, хто наважився поскаржитися спеціалістам «Правозахисної групи «СІЧ» – перевели на інші роботи. Це вказує на те, що керівництво виправного закладу не збирається припиняти небезпечну практику.

Щодо відсутності договорів на працю засуджених, то позиція керівництва ще більш «цікава» – їх нема, бо у засуджених відсутні паспорти, а їхнє виготовлення – це гроші. До речі, зарплатні працюючі засуджені ніколи не бачать.

За результатами перевірки прокурати, після звернень Правозахисної групи «СІЧ», трьох працівників виправного закладу притягнули до дисциплінарної відповідальності. Також звільнився колишній начальник виробництва, а поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 272 КК України (Порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою).

Правозахисники продовжуватимуть далі слідкувати за ситуацією.

Раніше повідомлялося, що до Правозахисної групи «СІЧ» звернулися засуджені, які відбувають покарання в Ігренському виправному центрі №133. Вони поскаржились, що змушені переробляти каністри із залишками токсичних отрутохімікатів. Правозахисники перевірили установу та зафіксували чимало порушень, які можуть обернутися катастрофічними наслідками, як для здоров'я самих засуджених, так і мешканців довколишніх сіл.

Нагадаємо, що фахівці ГО «Правозахисна група «СІЧ» підготували дві скарги та дві заяви проти забруднення довкілля ядохімікатами та проти порушення умов праці засуджених у Ігренському виправному центрі. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...