App Store Google Play

Першого вересня у Дніпрі та області буде відключене аналогове телебачення: що зміниться?

28.08.2018 14:40
Першого вересня у Дніпрі та області буде відключене аналогове телебачення: що зміниться?

Першого вересня у Дніпрі та області буде відключене телевізійне мовлення в аналоговому форматі, тож всі телеканали мають перейти на "цифру". Про те, які зміни чекають телеглядачів повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів представника національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в Дніпропетровській області Олени Демченко.

Фахівець стверджує, що у великих містах переходу на цифрове мовлення майже ніхто не помітить. Однак складніше буде телеглядачам з маленьких міст, селищ та сіл.

«Жителі маленьких населених пунктах, як правило, не мають вбудованих блоків для прийому цифрового сигналу в телевізорі. Їм доведеться купувати та приєднувати Set-Top Box до своїх телевізорів, а також налаштувати вручну 32 канали. Можливо, через складний рельєф території Дніпропетровської області - переходи, низовини тощо – в такій місцевості будуть труднощі з цифровим ефіром. Для усунення складнощів доведеться придбати кімнатну антену, яка буде ловити повний діапазон хвиль», - пояснила Олена Демченко.

Однак існує проблема в тому, що зазвичай місцеві телеканали не мають ліцензії для передачі цифрового мовлення. У Дніпропетровській області лише вісім таких телекомпаній, які мають припинити мовлення з першого вересня.

Для того, щоб не допустити закриття місцевих каналів, в найближчій час кабінет міністрів України має прийняти поправки до постанови про відключення аналогового телебачення. Планується, що до Нового 2019 року зазначені телеканали продовжуватимуть виходити в ефір, але за цей час вони мають отримати цифрову ліцензію.

«Деякі місцеві телеканали вирішили, що їм економічно вигідно буде працювати в кабельних мережах або ж через супутник. Всі інші повинні подати документи в національну раду, щоб заявити про бажання отримати ліцензію на цифрове мовлення», - зазначила спеціаліст.

Раніше повідомлялося, що Січеславщина готується до відключення аналогового мовлення телеканалів та переходу на цифровий формат Т2. Аби не залишитися без улюблених серіалу чи передачі, треба перевірити наявність приймача, який ловить телевізійний сигнал у цифровому форматі DVB-T2. Цей прилад може бути окремий або вмонтований у телевізор.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ярема ГАЛАЙДА

Правосеки, з ювілеєм!

Ну що, правосеки!  Зі святом вас)))Цього дня у 2014 був заснований Добровольчий Український Корпус Правого Сектора, якщо хтось щось забув. Майже рік відносив цей шеврон і я. На початку «пол...
Костянтин Когтянц

Замах на серце країни

До загрози Разумкова перенести столицю України в Умань слід поставитися більш ніж серйозно. Тим більше, що цій ідеї біля 20 років.Коли Кучма вперше зіткнувся з масовими протестами, він озвучив «...
Слідом за численними віртуальними партіями та мажоритарниками-блогерами у рекламі Фейсбуку раптово (ні) з’явилася якась дивна «Партія ̶Ш̶а̶р̶і̶к̶о̶в̶а̶Шарія». Спочатку я не повірив,...
Отже, як на мене, досить вже у розпачі заламувати руки і шукати винних у тому, що ПАРЄ так очікувано проголосувала за повернення Московії до участі в засіданнях.Поразка нашої дипломатії цілком законом...