App Store Google Play

Першого вересня у Дніпрі та області буде відключене аналогове телебачення: що зміниться?

28.08.2018 14:40
Першого вересня у Дніпрі та області буде відключене аналогове телебачення: що зміниться?

Першого вересня у Дніпрі та області буде відключене телевізійне мовлення в аналоговому форматі, тож всі телеканали мають перейти на "цифру". Про те, які зміни чекають телеглядачів повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів представника національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в Дніпропетровській області Олени Демченко.

Фахівець стверджує, що у великих містах переходу на цифрове мовлення майже ніхто не помітить. Однак складніше буде телеглядачам з маленьких міст, селищ та сіл.

«Жителі маленьких населених пунктах, як правило, не мають вбудованих блоків для прийому цифрового сигналу в телевізорі. Їм доведеться купувати та приєднувати Set-Top Box до своїх телевізорів, а також налаштувати вручну 32 канали. Можливо, через складний рельєф території Дніпропетровської області - переходи, низовини тощо – в такій місцевості будуть труднощі з цифровим ефіром. Для усунення складнощів доведеться придбати кімнатну антену, яка буде ловити повний діапазон хвиль», - пояснила Олена Демченко.

Однак існує проблема в тому, що зазвичай місцеві телеканали не мають ліцензії для передачі цифрового мовлення. У Дніпропетровській області лише вісім таких телекомпаній, які мають припинити мовлення з першого вересня.

Для того, щоб не допустити закриття місцевих каналів, в найближчій час кабінет міністрів України має прийняти поправки до постанови про відключення аналогового телебачення. Планується, що до Нового 2019 року зазначені телеканали продовжуватимуть виходити в ефір, але за цей час вони мають отримати цифрову ліцензію.

«Деякі місцеві телеканали вирішили, що їм економічно вигідно буде працювати в кабельних мережах або ж через супутник. Всі інші повинні подати документи в національну раду, щоб заявити про бажання отримати ліцензію на цифрове мовлення», - зазначила спеціаліст.

Раніше повідомлялося, що Січеславщина готується до відключення аналогового мовлення телеканалів та переходу на цифровий формат Т2. Аби не залишитися без улюблених серіалу чи передачі, треба перевірити наявність приймача, який ловить телевізійний сигнал у цифровому форматі DVB-T2. Цей прилад може бути окремий або вмонтований у телевізор.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...