App Store Google Play

Першого вересня у Дніпрі та області буде відключене аналогове телебачення: що зміниться?

28.08.2018 14:40
Першого вересня у Дніпрі та області буде відключене аналогове телебачення: що зміниться?

Першого вересня у Дніпрі та області буде відключене телевізійне мовлення в аналоговому форматі, тож всі телеканали мають перейти на "цифру". Про те, які зміни чекають телеглядачів повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів представника національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в Дніпропетровській області Олени Демченко.

Фахівець стверджує, що у великих містах переходу на цифрове мовлення майже ніхто не помітить. Однак складніше буде телеглядачам з маленьких міст, селищ та сіл.

«Жителі маленьких населених пунктах, як правило, не мають вбудованих блоків для прийому цифрового сигналу в телевізорі. Їм доведеться купувати та приєднувати Set-Top Box до своїх телевізорів, а також налаштувати вручну 32 канали. Можливо, через складний рельєф території Дніпропетровської області - переходи, низовини тощо – в такій місцевості будуть труднощі з цифровим ефіром. Для усунення складнощів доведеться придбати кімнатну антену, яка буде ловити повний діапазон хвиль», - пояснила Олена Демченко.

Однак існує проблема в тому, що зазвичай місцеві телеканали не мають ліцензії для передачі цифрового мовлення. У Дніпропетровській області лише вісім таких телекомпаній, які мають припинити мовлення з першого вересня.

Для того, щоб не допустити закриття місцевих каналів, в найближчій час кабінет міністрів України має прийняти поправки до постанови про відключення аналогового телебачення. Планується, що до Нового 2019 року зазначені телеканали продовжуватимуть виходити в ефір, але за цей час вони мають отримати цифрову ліцензію.

«Деякі місцеві телеканали вирішили, що їм економічно вигідно буде працювати в кабельних мережах або ж через супутник. Всі інші повинні подати документи в національну раду, щоб заявити про бажання отримати ліцензію на цифрове мовлення», - зазначила спеціаліст.

Раніше повідомлялося, що Січеславщина готується до відключення аналогового мовлення телеканалів та переходу на цифровий формат Т2. Аби не залишитися без улюблених серіалу чи передачі, треба перевірити наявність приймача, який ловить телевізійний сигнал у цифровому форматі DVB-T2. Цей прилад може бути окремий або вмонтований у телевізор.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...