App Store Google Play

Керівники дніпровського проекту “СТОП Совок” отримали перші результати

28.08.2018 08:30
Керівники дніпровського проекту “СТОП Совок” отримали перші результати

Керівники дніпровського проекту “СТОП Совок” отримали перші відповіді від органів місцевого самоврядування на запити щодо об‘єктів та символів радянського режиму, які попри закон про декомунізацію лишилися на своїх місцях. Загалом позитивних та негативних відповідей майже рівна кількість. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів лідера Громадського об'єднання "Січ-Дніпро", депутата Чечелівської районної ради Кирила Дороленко.

Керівники проекту “СТОП Совок” відправили 36 запитів до органів місцевого самоврядування Львова, Запоріжжя, Мелітополя, Харкова, Києва, Лисичанська, а також Дніпра та інших населених пунктів.

На сьогодні надійшло 17 відповідей. Прикметно, що в одному листі йшлося про декілька об’єктів відразу.

«Судячи з відповідей, в Україні є органи влади,  які готові займатися демонтажем радянських пам’ятників, відповідно до закону. Разом з тим, є чиновники, які виноситимуть питання декомунізації на сесію, попри діючий закон. Таким чином, є органи влади, які намагаються уникнути декомунізації. Також у частині відповідей стверджується, що невідомі балансоутримувачі деяких пам’ятників радянського режиму», - пояснив лідер Громадського об'єднання "Січ-Дніпро", депутат Чечелівської районної ради Кирило Дороленко.

Серед відповідей органів міської влади траплялися дійсно абсурдні аргументи на користь збереження тоталітарних пам’яток. Наприклад, у Круподеринській сільській раді Оржицького району Полтавської області провели опитування щодо демонтажу монументів Леніну. Вражає, що за результатами опитування більшість жителів висловились проти демонтажу погруддя Леніна.

Кирило Дороленко додав, що більш позитивна динаміка від органів місцевого самоврядування в Центральній Україні, тоді як на Сході лише частина відповідей щодо демонтажу совєтських об’єктів виявилась позитивною. До того ж, наразі жодної відповіді не надійшло з Києва та Харкова.

«При цьому не можна говорити, що у Дніпрі все позитивно. У міській раді відповіли, що об’єкти совєтського минулого передали на уточнення Дніпропетровського обласного центру з охорони з історико-культурних цінностей», - зазначив лідер Громадського об'єднання "Січ-Дніпро".

Усі відповіді будуть опубліковані незабаром на сайті «СТОП Совок».

Нагадаємо, що 4 липня у інформаційному центрі “MediaProstir” відбулася презентація проекту “СТОП Совок”, який покликаний стати вагомим інструментом задля завершення процесу декомунізації в Україні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...