App Store Google Play

Кілометр Hyperloop в Дніпрі будуватимуть п'ять років за 25 мільйнів доларів

27.08.2018 19:00
Кілометр Hyperloop в Дніпрі будуватимуть п'ять років за 25 мільйнів доларів

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян у інтерв'ю виданню liga.net розповів про деталі будівництва Hyperloop у Дніпрі, передає Дніпроград.

За попередніми оцінками, один кілометр Hyperloop в Дніпрі коштуватиме близько 20 млн доларів. Зазначимо, якщо говорити про ремонт залізничного полотна в Україні, в середньому він коштує від 1 млн доларів до 3 млн доларів. Проте, за словами Омеляна, порівнювати Hyperloop із українською залізницею некоректно.

"Коли ми говоримо про українські, колишні радянські залізниці, середня швидкість вантажного потягу - 30-40 км/год, швидкісного пасажирського - максимум 140 км/год, а насправді - 80-90 км/год. Тому, коли ми говоримо про новий вид транспорту такий, як Hyperloop, швидкістю 1200 км/год, вигода очевидна. Більше того, Hyperloop згідно не з моїми оцінками, а американських компаній, які їх розробляють, окуповується протягом 12 років. Залізниця не окуповується ніколи", - розповів Омелян.

Окрім того, Україна має інноваційний потенціал, і мета Міністерства інфраструктури сьогодні - об'єднати українців заради високих продуктів. 

«Ми могли б казати: «Нам не потрібно реалізовувати жодні проекти. Давайте добувати руду, вирощувати зерно, їздити на розбитих вагонах. Це єдина наша місія на цій Землі». Я з цим категорично не згоден. У нас з нічого створився потужний IT-кластер, доходи від послуг якого – на третьому місці серед всіх джерел надходжень до бюджету України. Люди в нас є, технології є. В місті Дніпро українська компанія Ноосфера з нічого на найбільшому 3D принтері в Європі друкує всі деталі до двигунів ракет, які потім успішно продає в Сполучені Штати. Таких прикладів – маса. Наша ідея – об’єднати такі підприємства в один пул під парасолькою Міністерства інфраструктури, залучити амбітних людей, які хочуть і вміють», – додав він.

Володимир Омелян також зауважив, що у будівництві Hyperloop не буде задіяно бюджетних коштів. 

"Серед учасників проекту Інтерпайп, Укроборонпром, Каховський електрозварювальний завод, НАН України, підключилася Ноосфера, Hyperloop Transportation Technologies та ще близько 5-7 маленьких компаній", - розповів Міністр.

Він також повідомив, що кошти на проект поки що не виділялись.

«Цього року ми завершуємо оцінку feasibility study (техніко-економічного обґрунтування. – Ред.) з Національною академією наук України і Hyperloop Transportation Technologies. Наступного року ми формуємо команду на чолі з генеральним конструктором, який розпочинає спорудження тестового майданчика в Дніпрі. Прогнозовано – від 300 м до 1 км», – зазначив він.

У підсумку фактично на 1 км дороги буде витрачено 25 млн доларів. Проте Володимир Омелян зазначив, що це нормальна практика і так роблять у США, Франції та ОАЕ.

«Для нас важливо виповнити технологію. Щоб українські компанії після тесту цієї технології могли виробляти компоненти або повністю весь процес і експортувати на весь світ. Ми бачимо чіткий транспортний коридор – Балтика і Чорне море, і розуміємо, що це буде здійснено», – підсумував Міністр інфраструктури.

Нагадаємо, півроку тому міністр інфраструктури Володимира Омеляна заявив про те, що у місті Дніпро почнеться будівництво тестового майданчика для надшвидкої транспортної системи, розробленої Ілоном Маском. На що соціальні мережі вибухнули серією сумних жартів на цю тему, адже саме у Дніпрі, як ніде в іншому місті проблеми транспорту та інфраструктури не лише є нагальними, але й практично не вирішуються.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...